Ako môžu automatizované vysokozdvižné vozíky jednoducho optimalizovať váš sklad?

Či už ste poskytovateľ logistických služieb alebo pracujete vo výrobe, automatizácia určitých procesov môže pridať produktivite nový rozmer. To sa dá dosiahnuť automatizáciou procesov každodennej manipulácie s nákladom; alebo úplnú konverziu systému pre veľké operácie.

Prezrite si päť najlepších výhod automatizácie vo vašom sklade.

Optimalizujte tok tovaru 

Automatizácia prispieva ku konzistentným pracovným postupom s efektívnym riadením vozíka. Inteligentný softvér  na spracovanie objednávok a riadenie flotily vozíkov minimalizuje prepravnú vzdialenosť, zabraňuje zhlukovaniu a zvyšuje produktivitu prevádzkových operácií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.. 

 

Zvýšte bezpečnosť

Automatizované vozíky sú vybavené najnovšími bezpečnostnými laserovými senzormi, ktoré snímajú akúkoľvek prekážku a zastavia v prípade potreby. To zaistí bezpečné pracovné prostredie, aj pri práci v blízkosti ľudí.

Minimalizujte škody

Vysoko spoľahlivé navigačné a detekčné systémy automatizovaných skladových vysokozdvižných vozíkov zamedzujú vzniku škôd na vašom tovare, infraštruktúre a nákladných automobiloch. Tým sa tiež znížia náklady na škody a opravy.

Optimalizujte využitie vášho personálu

Tým, že na opakovanú prácu budete mať automatizované vozíky, vaši pracovníci budú k dispozícii na zložitejšie úlohy s vyššou pridanou hodnotou.

Zvýšte svoju energetickú účinnosť

Nabíjanie týchto vozíkov môže byť vykonávané automaticky pomocou lítium-iónových batérií, ktoré nevyžadujú žiadnu údržbu a ani zásah človeka.

Chcete tento štíhly prístup uplatniť vo svojej organizácii? Zistite viac o dnešnej automatizácii a zistite, ako môžete profitovať zo širokej škály automatizovaných riešení od spoločnosti Toyota.

Automatizácia v rôznych sekciách

Automatizácia môže byť pridanou hodnotou bez ohľadu na veľkosť alebo oblasť vášho podnikania. Premýšľajte nad všetkými opakovanými manipuláciami s nákladom prebiehajúcimi vo vašom sklade. Automatizácia môže byť zavedená pre nasledujúce rôznorodé oblasti.

Stohovanie do blokov

Stohovanie do blokov pre kompaktné uskladnenie

Skladovanie vo výškach

Skladovanie a vyberanie tovaru vo výškach

Manipulácia s ľahkými položkami

Pre horizontálnu prepravu do 0,5 t

Vysokohustotné skladovanie

Preprava paliet vo vnútri regálového bloku