Poloautomatizované riešenie s vysokou hustotou skladovania

Toyota ponúka riešenie v podobe vysokorýchlostných satelitných vozíkov vrátane modulárnej regálovej konštrukcie:

Automatizovaný satelitný vozík Toyota Radioshuttle

 • rôzne typy paliet a iných nosičov nákladu
 • nosnosť do 1800 kg

Regálový systém Toyota Radioshuttle

 • Efektívne využitie priestoru
 • Paletový regál bez uličky
 • FIFO/FILO systém

Radioshuttle v akcii

Úlohou vysokohustotného skladovania je využiť čo najefektívnejšie objem skladu a tým znižovať prevádzkové náklady. Systém je vhodný všade tam kde pracujeme s väčším množstvom rovnakých SKU (Stock keeping unit) a tam, kde sú vysoké náklady na skladovanie, ako napríklad chladiarenské alebo mraziarenské sklady.

Produktivita

Základný prínos z tohto riešenia ...

 • Maximálne využitie dostupných skladových priestorov, efektívne využitie objemu skladu.
  Optimálne triedenie do skladových tunelov, každý tunel je manipulovateľný nezávisle od ostatných .
 • Znížené požiadavky na obsluhu
  Satelitný vozík bude vykonávať väčšiu časť pracovnej činnosť namiesto operátora pri naskladňovaní a vyskladňovaní.
  Zatiaľ čo satelitný vozík manipuluje s paletou v regálovom bloku, operátor môže vykonávať ďalšie práce.
 • Nepretržitá prevádzka
  Radioshuttle môže pracovať > 8 h s gélovými batériami a > 16 h s lítium-iónovými batériami

Možnosti pripojenia

Toyota RadioShuttle komunikuje cez WiFi,je osadený čítačkou RFID a kompatibilný so systémami WMS, čím sa stáva plnohodnotnou súčasťou Vášho Industry 4.0 riešenia. Medzi vozíkom a satelitným vozíkom prebieha komunikácia ovládaná diaľkovým ovládaním s funkciou jedného tlačidla, ktorá obsluhuje neobmedzený počet satelitných vozíkov.

Bezpečnosť

Každý vozík Radioshuttle je vybavený funkciami ako výstražné svetlá, zvukové signály, jasné a zreteľné zobrazovacie systémy a bezpečnostný systém laserového skenera. Vozík je certifikovaný v súlade s normou EN 13849-1:2008.

Viac o našich regálových riešeniach >>

Možnosti integrácie

Toyota RadioShuttle komunikuje cez WiFi a je vybavený čítačkou RFID a kompatibilný so systémami WMS, čím sa stáva plnohodnotnou súčasťou Vášho Industry 4.0 riešenia. Medzi vozíkom a satelitným vozíkom prebieha komunikácia pomocou diaľkového ovládača  s funkciou jedného tlačidla, ktorým môžeme obsluhovať neobmedzený počet satelitných vozíkov. V prípade integrácie s AGF Autopilot vozíkom prebieha komunikácia automaticky.

Viac o našich regálových riešeniach >>

Nabíjanie

Nabíjacia stanica Toyota pre vozíky Radioshuttle umožňuje rýchle a jednoduché nabíjanie batérií. Každá stanica dokáže spracovať 2 súpravy batérií (4 kazety batérií). Tieto kazety sú umiestnené v zásuvkách. Po zatvorení zásuvky sa spustí nabíjanie a na displeji vidíte aktuálny stav nabitia batérie.

Aplikácie v mraziarňach

Satelitné vozíky môžu pracovať aj pri teplotách do -30 °C. Skladovanie s vysokou hustotou je ideálne pre prevádzku v chladiarňach a mraziarňach, pretože prevádzkové a energetické náklady skladového priestoru sú finančne nákladné.

6 tipov, ako myslieť štíhlo v mraziarenských skladoch >>

 

Kontaktujte nás

Dostali ste sa až sem?

Ako Toyota RadioShuttle zoptimalizovali využitie priestoru v spoločnosti Zgonc

Toyota ponúkla spoločnosti Zgonc poloautomatizované Shuttle riešenie, ktoré spoločnosti Zgonc umožnilo zvýšiť produktivitu plôch a bezpečnosť a zároveň znížiť škody pri skladovaní. Kapacita skladu sa zvýšila o viac ako 4 000 paliet pri zachovaní plochy.

Prípadová štúdia Zgonc >

Regály so satelitnými vozíkmi umožňujú vysokohustotné skladovanie

Popredný svetový výrobca potravín Döhler potreboval riešenie na skladovanie tisícok paliet s potravinami v mraziarňach. Toyota Material Handling preto dodala riešenie prostredníctvom bezuličkových regálov a kyvadlovej dopravy pomocou Shuttle systému, ktoré vďaka efektívnemu využitiu priestoru dokonale zapadne do mraziarne.

Prípadová štúdia Döhler >

Vymazať všetko