Automatizácia opakovanej manipulácie s paletami

Toyota ponúka sortiment automatizovaných skladových vysokozdvižných vozíkov, Autopilotov, pre rôzne typy manipulácie s materiálom:

Automatizovaný paletový vozík LAE250

 • nosnosť do 2,5 t
 • voliteľné s dĺžkou vidlíc 2,4 m
 • rýchlosť 2,2 m/s
 • preprava paliet na dlhšie vzdialenosti

Automatizovaný stohovací vozík SAE160

 • nosnosť do 1,6 t
 • výška zdvihu 4,7 m
 • rýchlosť 2,2 m/s
 • zakladanie do stredných úrovní

Automatizovaný vysokozdvižný vozík s protizávažím OAE120CB

 • nosnosť do 1,2 t
 • výška zdvihu 4,15 m
 • rýchlosť 2,2 m/s
 • rôzne prípravky na uchopenie bremena
 • zakladanie do stredných úrovní

Automatizovaný retrak RAE160-250

 • nosnosť do 2,5 t
 • výška zdvihu 11 m
 • rýchlosť 2,0 m/s
 • zakladanie do vysokých úrovní

Autopilot v akcii

Autopilot je určený na automatizáciu opakovanej manipulácie s paletami. Vychádza z overeného sortimentu vozíkov značky Toyota, čo zjednodušuje automatizáciu existujúcich manuálnych procesov

Bezpečná a presná manipulácia s paletami

Autopiloty sú vyvinuté tak, aby bezpečne vykonávali všetky pridelené úlohy a spolupracovali s operátormi. Zabudované bezpečnostné skenery a zariadenia na detekciu prekážok efektívne zabraňujú zrážkam tým, že reagujú na všetky prekážky, ktoré stoja v trase vozíkov. Snímače zaťaženia a optické kamery ďalej zaisťujú presnú a bezpečnú manipuláciu s nákladom.

Bočné skenery pre bezpečné zatáčanie pri optimálnej rýchlosti

Predné a zadné skenery pre bezpečnú prepravu pri menovitej rýchlosti

Modré LED svetlo, ktoré pri jazde varuje chodcov a vodičov pri vychádzaní zo skrytých oblastí

Predná detekcia prekážok nad úrovňou podlahy

Detekcia bočných prekážok pri vstupe prekážok do dráhy jazdy zo strán

Detekcia prekážok pri prekážkach zhora

Presná navigácia

Vozíky s autopilotmi od spoločnosti Toyota podporujú dve vysoko presné a adaptívne navigačné technológie: laserovú  a prirodzenú navigáciu. Ich kombináciou dokážeme  vytvoriť duálnu navigáciu. Táto voľba umožňuje, aby vozíky prepínali medzi laserovou navigáciou v jednej oblasti a používali fixné prostredie skladu ako referenciu pre prirodzenú navigáciu.

Laserová navigácia

Navigačná metóda, pri ktorej sa do prostredia inštalujú vysoko kontrastné terče, reflektory. Tieto reflektory umožňujú rotujúcemu skeneru na Autopilot vozíku určiť jeho polohu na základe jeho vzdialenosti od jednotlivých reflektorov. Vlastnosti tejto techniky: vysoká pevnosť, milimetrová presnosť a dlhý dosah vo väčšine prostredí.

Prirodzená navigácia

Táto metóda navigácie využíva na výpočet polohy vozíka rozpoznateľné referenčné body alebo orientačné značky v sklade, ako sú steny, regály a pevné predmety. Prirodzená navigácia je lacnejšou alternatívou pre sklady, v ktorých zostáva okolie nemenné. Vozík môže využívať existujúce prostredie na navigáciu bez potreby prídavného vybavenia, ako sú napríklad reflektory, čím sa predíde dodatočným nákladom a inštalácii prídavného vybavenia

 

Inteligentná komunikácia

Všetky Autopiloty sú ovládané automatizačným softvérom T-ONE, ktorý navrhla spoločnosť Toyota. Tento softvér funguje ako samostatná alebo ako komunikačná vrstva so skladovými riadiacimi a výrobnými systémami. T-ONE sleduje uskladnenie tovaru, objednávky, dopravu a tok vďaka svojej inteligentnej kontrole vozového parku a integrácii s ERP/WMS.

Viac o T-ONE >>

Inteligentné nabíjanie

Autopiloty môžu byť vybavené lítium-iónovými batériami, ktoré sú o 30 % energeticky účinnejšie a zároveň znižujú emisie CO2. Vďaka funkcii automatického nabíjania sa vozíky môžu medzi jednotlivými úlohami rýchlo nabíjať, a to bez potreby personálu alebo nabíjacích miestností, vďaka čomu sú plne automatizované.

 

Návratnosť investícií

Automatizácia logistiky optimalizuje tok materiálu a zároveň minimalizuje poškodenie, čím šetrí čas a náklady. Pracovníci sú efektívne využívaní na zvládnutie zložitejších úloh namiesto opakujúcich sa procesov. Automatická manipulácia s paletami si vyžaduje aj menšiu údržbu a energiu a prispieva k produktivite a bezpečnosti.

Návratnosť je závislá od mnohých faktorov a posudzuje sa individuálne na osobnom stretnutí.

Viac o automatizácii krok za krokom  >>

 

Späť na stránku automatizovaných riešení >>

Kontaktujte nás

Dostali ste sa až sem?

Tovar spoločnosti TORO bezpečne prevážajú vozíky Toyota Autopilot

Spoločnosť TORO implementovala 5 automatizovaných vysokozdvižných  vozíkov od spoločnosti Toyota. Cieľom implementácie bolo zvýšenie produktivity a zníženie prevádzkových nákladov. Vozíky pracujú v spoločných priestoroch s ručne vedenými vozíkmi a preto bola bezpečnosť vysokou prioritou

Prípadová štúdia TORO >

Toyota AGVs podporuje rast švédskeho výrobcu kuchýň Kvik

Kvik zefektívnil svoju internú prepravu dvoma automatizovanými stohovacími vysokozdvižnými vozíkmi od spoločnosti Toyota Material Handling.

Prípadová štúdia Kvik >

Veľká flotila AGV vozíkov Toyota v distribučnom centre Albert Heijn

 

 

"Albert Heijn si na prepravu paliet v distribučnom centre vybral automaticky  navádzané vozíky (AGV). Čím viac AGV vozíkov bude v prevádzke, tým viac obchodov bude možné zásobiť. Pre najlepšie riešenie sa spoločnosť obrátila na spoločnosť Toyota Material Handling, s ktorou má už dlhodobú spolúpracu."

Prečítajte si celý príbeh>>

Vymazať všetko