Automatický bezvidlicový transport paliet.

Toyota ponúka automatický bezvidlicový vozík vhodný na transport Euro paliet. Vozík je ideálny na prepravu materiálu z bodu A do bodu B, prípadne na postupné dopĺňanie materiálu. Autopilot CDI120 je kompaktný, ľahko ovládateľný a je dodávaný so stanicami slúžiacimi na vyloženie/naloženie palety.

AGV vozík CDI120

  • nosnosť do 1,2t 
  • jednoduchá ovládateľnosť
  • ideálne pre nízke priestory (tunel,… )

Prejazdová stanica

  • Možnosť prejazdu popod stanicu
  • Je možné umiestniť aj na zem pod regálový systém

Automatický horizontálny transport materiálu v akcii

Vďaka svojej flexibilite je možné Autopilot CDI jednoducho implementovať do rôznych aplikácií vo vašom sklade, výrobe alebo logistickom centre.

Nosič paliet CDI120 je vhodný pre automatizovanú prepravu vo vašej výrobe alebo logistickom centre. Môže byť integrovaný do manuálnej prevádzky alebo s našou flotilou Toyota Autopilot, kde ľahko zapadne do už existujúceho plne automatizovaného systému. Autopilot CDI dokáže vyzdvihnúť a prepraviť palety z bodu A do B, kde ich následne automatizovaný zakladač vloží do regálu.

Prejazdová stanica umožňuje automatizovanému paletovému nosiču efektívne zabezpečiť horizontálnu prepravu a optimalizovať tak váš logistický tok.

 

Máte záujem o automatizované skladové vozíky? >>

Bezpečná prevádzka

Autopilot CDI120 je naprogramovaný tak, aby spolupracoval s pracovníkmi a bezpečne vykonal všetky úlohy. Zabudovaný bezpečnostný skener rozpozná prekážky na svojej ceste a rýchlo podnikne kroky, aby zabránil prípadným kolíziám. AGV vozík neustále skenuje svoje okolie a bezpečnostné polia sa otáčajú v smere jazdy, aby bola zaistená maximálna bezpečnosť.

Na svoju prítomnosť upozorňuje vodičov vysokozdvižných vozíkov a pracovníkov modrým výstražným svetlom.

Bezpečnostný skener používaný na bezpečnú prepravu menovitou rýchlosťou

Bezpečnostný skener pre bezpečné otáčanie optimálnou rýchlosťou

Agilné manévrovanie

Automatický AGV vozík Toyota Autopilot CDI120 120 sa dokáže pohybovať v priestore veľmi agilným spôsobom. Vďaka prejazdovej stanici nemusí AGV zložito manévrovať, aby sa dostal k nákladu. Stačí len prejsť. CDI120 môže jednoducho zdvihnúť paletu a pokračovať v ceste v jednej priamke. Ďalšou veľkou výhodou je, že stanicu možno umiestniť na podlahu pod váš regál, čím sa optimalizuje využitie podlahovej plochy.

Autopilot CDI120 je navyše kompaktný a má schopnosť otočiť sa na jednom bode. V kombinácii s nízkou výškou môže tento vozík pracovať v stiesnených priestoroch, kde sa nezmestia iné AGV alebo manuálne vozíky.

Inteligentné nabíjanie

Automatizovaný AGV vozík  CDI120 je vybavený lítium-iónovými batériami, ktoré sú až o 30 % energeticky účinnejšie a zároveň znižujú emisie CO2. Vďaka schopnosti automatického nabíjania, vrátane možností plánovaného a príležitostného nabíjania, sa AGV môže nabíjať rýchlo medzi svojimi úlohami bez potreby personálu alebo nabíjacích miestností, vďaka čomu je vozík plne autonómny.

Flexibilná lokalizácia s prirodzenou navigáciou

CDI120 má navigačný skener blízko podlahy a ponúka kompaktný dizajn. Na nájdenie cesty vo vašom sklade využíva iba prirodzenú navigáciu. Táto navigačná metóda využíva na výpočet polohy AGV rozpoznateľné referenčné body alebo orientačné body v sklade, ako sú steny, regály a pevné predmety.

Vozík môže fungovať prostredníctvom prirodzenej navigácie založenej na layoute so statickými prvkami a voliteľne využívať dynamickú prirodzenú navigáciu. V tomto prípade si sofistikovaný softvér dokáže poradiť s meniacim sa prostredím. AGV sa naučí a zapamätá si zmenu počas svojej práce.

Prirodzená navigácia je lacnejšou alternatívou pre sklady, kde je okolie pomerne konštantné. AGV môže využívať existujúce prostredie na navigáciu bez potreby ďalšieho vybavenia, ako sú reflektory, čím sa vyhne dodatočným nákladom a inštalácii dodatočného vybavenia.

 

Návratnosť investícií

Implementáciou automatizácie môžete optimalizovať materiálový tok a zároveň minimalizovať poškodenia, čas a náklady. Pracovníci tak môžu namiesto opakujúcich sa procesov vykonávať zložitejšie úlohy. Automatizovaná manipulácia s paletami si tiež vyžaduje menej údržby a energie a prispieva k produktivite a bezpečnosti, pričom návratnosť investície do Autopilota CDI120 sa dosahuje zvyčajne do 1 roka.

Viac o automatizácii krok za krokom >>

 

 

Späť na stránku o automatizovaných riešeniach >>

Kontaktujte nás

Dostali ste sa až sem?

Automatizované stohovače bezpečne spolupracujú s vodičmi vysokozdvižných vozíkov v spoločnosti Coop

Používanie automatizovaných vozíkov v prostredí manuálneho skladovania môže byť náročná kombinácia. V regionálnom sklade Coop v Trondheime sa zamestnanci skladu naučili bezpečne spolupracovať s automatizovanými stohovacími vozíkmi.

Prípadová štúdia Coop >

S mliečnymi výrobkami spoločnosti Tine starostlivo zaobchádzajú AGV vozíky Toyota

V novom sklade spoločnosti TINE sa mliečne výrobky automaticky vyzdvihujú z dopravného pásu a uskladňujú ich v regáli pomocou Autopilota Toyota. Automatizácia tohto procesu priniesla spoločnosti Tine mnoho prínosov.

Prípadová štúdia Tine >

Vymazať všetko