6 tipov, ako rozmýšľať štíhlo v mraziarenských skladoch

Jednou z hlavných výziev, ktorým sa v mraziarenskom prostredí čelí, je udržiavanie správnej teploty pre výrobky skladované vo vnútri, a zároveň udržiavanie nízkych nákladov. To by sa malo vykonať bez ohrozenia správneho fungovania vozíka.

Ďalšími výzvami môže byť optimalizácia kapacity batérie, minimalizácia plytvania priestorom a problémy spôsobené kondenzáciou. Ak chcete vyriešiť tieto bežné problémy, prečítajte si niekoľko tipov na optimalizáciu vašej prevádzky.

1. Používajte správne zariadenie

Spoľahlivé, rýchle a dobre ovládateľné manipulačné zariadenia podporujú plynulý tok tovaru, vďaka ktorému sa čerstvý tovar nepokazí. Prevádzka v mraziarenských priestoroch je jednou z najnáročnejších výziev pre manipuláciu s materiálom, pretože teploty pod nulou môžu mať vplyv na vaše vozíky. Preto, aby sa predišlo poruchám a nákladom na opravu, odporúčame využitie špecializovaných vozíkov pre mraziarenské prostredie so špeciálnymi možnosťami (ako sú oleje do mraziarenských prostredí, nápravy z nehrdzavejúcej ocele a pod.). Okrem toho sa pracovníci pri predprevádzkovej kontrole môžu ubezpečiť, že zariadenie je pripravené na prácu bez toho, aby sa v mraziarenskom prostredí strácal drahocenný čas. 

2. Využívajte priestor naplno

Priestor v mraziarenských prostrediach je nákladný. Preto je potrebné optimalizovať využitie a skladovanie vo vašich skladových priestoroch. Môžete tak urobiť výberom možností skladovania, ktoré využívajú objem vášho skladu čo najefektívnejšie. Napríklad, automatizované satelitné vozíky maximalizujú využitie priestoru pri zachovaní vysokej výkonnosti a minimalizácii počtu potrebných pracovníkov v mraziarenskom prostredí.

3. Preskúmajte nové energetické riešenia

Vedeli ste, že lítium-iónové batérie v mraziarenskom prostredí nestrácajú žiaden alebo len málo výkonu a ich energetická účinnosť je až o 30 % vyššia ako účinnosť olovených batérií? To umožňuje dlhší čas prevádzky, príležitostné nabíjanie a v kombinácii s možnosťou nabíjania v mraziarenskom prostredí vďaka riešeniu ohrievača batérie sú vozíky schopné nepretržite fungovať počas celej zmeny.

PREČÍTAJTE SI VIAC O RIEŠENIACH PRE MRAZIARENSKÉ PROSTREDIE

4. Uistite sa, že pracovníci sa cítia pohodlne

Okrem správneho oblečenia prospieva produktivite pracovníkov intuitívne a spoľahlivé vybavenie, ktoré ich udržuje v teple aj v studenom prostredí. Vybavenie retrakov s vykurovanou kabínou môže napríklad prispieť k bezpečnosti a ochrane vašich zamestnancov. Dodatočné náklady spojené s vykurovanými kabínami majú rýchlu návratnosť, pretože produktivita zostáva vysoká vďaka tomu, že zamestnanci sa cítia počas zmeny pohodlne a potrebujú menej pracovných prestávok (ide o bežné postupy v mraziarenskom prostredí a zvyčajne predstavujú stratu produktivity o 10 % – 15 %).

5. Zvážte automatizáciu opakovaných úloh

Jednoduchým spôsobom, ako znížiť počet pracovníkov v mraziarenských priestoroch, je automatizovať určité procesy. Automatizované skladové vozíky pre automatizovanú prepravu alebo skladovanie paliet je možné zavádzať postupne krok za krokom. Zamestnanci potom môžu prevziať alternatívne úlohy, pri ktorých nie sú vystavení nepriaznivým pracovným podmienkam.

6. Držte krok so servisom

Práca v studených a vlhkých podmienkach vaše stroje namáha. Prístup ku kvalifikovaným servisným technikom a originálnym dielom je kľúčom k tomu, aby vaša prevádzka fungovala hladko 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Vďaka inteligentným vozíkom vám môžeme poskytnúť podporu s pomocou údajov získaných prostredníctvom telematiky na zlepšenie servisu vašich vysokozdvižných vozíkov. Odporúčame vám vždy požiadať o servisný plán, najmä pri práci s vysokozdvižnými vozíkmi v náročných podmienkach, ako je mraziarenský priestor.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Autopilot pri horizontálnom transporte

Automatizované riešenia

Naše rady automatizovaných vozíkov a nosičov nákladu ponúkajú vyspelé a flexibilné riešenie pre efektívnejšiu a hospodárnejšiu manipuláciu s tovarom.

Prečítajte si viac >

Toyota predstavuje vlastné Li-ion riešenie

Teraz pre celú našu produktovú radu ponúkame plne integrované riešenie s Li-ion batériami

Prečítať viac >

Vodič na BT Movit ťahači v automobilovom výrobnom závode

Výroba

Výroba je jednou z kľúčových oblastí, kde vám vieme pomôcť.  Sme hrdí, že vždy dodávame najlepšie riešenia, ktoré vám pomôžu pri implementácii štíhlej výroby.

Prečítajte si viac >

Servisní technici  kontrolujú Toyota vozík

Servis

Naše servisné plány zaistia fungovanie vášho podnikania a pomôžu lepšie využívať vaše vozíky akéhokoľvek typu. To vám umožní plánovať vašu činnosť s plnou dôverou!

Prečítajte si viac >

Vymazať všetko