Toyota dodala spoločnosti Natures Menu regálový systém drive-in pre uskladnenie mrazených výrobkov

Spoločnosť Natures Menu dostala kompletné logistické riešenie na uskladnenie mrazeného krmiva pre zvieratá, ktoré jej ponúkla Toyota. Regálové riešenie drive-in v jej mraziarenskom sklade dokáže uskladniť takmer 1000 paliet.

O spoločnosti Natures Menu

Natures Menu je výrobcom nutrične zdravého surového a polosurového krmiva pre mačky a psov. Spoločnosť so sídlom vo Veľkej Británii má dlhodobý vzťah so spoločnosťou Toyota Material Handling. Svoje prvé ručné paletové vozíky zakúpila spoločnosť pred viac ako 15 rokmi. Odvtedy neustále zväčšujú svoju flotilu vozíkov spolu s rastom spoločnosti.

Natures Menu zamestnáva 215 ľudí v dvoch výrobných a štyroch distribučných závodoch. Zásobujú maloobchodníkov špecializujúcich sa na krmivá pre zvieratá, ako napríklad Pets at Home a Jollyes a majú uzatvorené partnerstvo so sieťou potravín Waitrose.

Na jeseň v roku 2017 otvorila spoločnosť nový moderný výrobný závod v hodnote 17 miliónov libier s ambíciou zvýšiť produkciu krmiva o viac ako 200 ton týždenne.

Fakty a čísla

Dôvera v regálový systém drive-in a mezanínovú podlahu od Toyoty

Keď sa generálny riaditeľ spoločnosti Natures Menu, Craig Taylor dozvedel o oddelení logistických riešení v spoločnosti Toyota Material Handling, poprosil  Toyotu počas fázy plánovania, aby predstavila riešenie pre rôzne oblasti v závode, ktoré by zahrňovalo napríklad typy regálov, špeciálnu medziposchodovú (mezanínovú) podlahu pre časť určenú na uskladnenie mrazených výrobkov, a tiež vysokozdvižné vozíky určené do oblastí s izbovou a nízkou teplotou.
Skutočnosť, že Toyota dokáže ponúknuť kompletný balík s vysokozdvižnými vozíkmi, regálovými a podlahovými systémami, na zákazníka zapôsobil: na ich rozhodnutie malo vplyv hlavne riešenie prostredníctvom regálového systému drive-in, ktorý mal byť použitý v mraziarni. Toyota ponúkla bežný regálový systém pre oblasti s izbovou teplotou a regálový systém drive-in pre uskladnenie mrazených výrobkov. Regálové riešenie má hĺbku pre štyri palety a umožňuje uskladnenie až 1000 paliet na ploche 675 metrov štvorcových.

Kompletné skladovacie riešenie

Kľúčovou požiadavkou projektu bola mezanínová (medziposchodová) podlahová konštrukcia, ktorá mala slúžiť ako podpora pre mostový (podvesný) dopravníkový systém nad regálmi drive-in. To si vyžadovalo komplexné dispozičné riešenie, navrhnuté v úzkej spolupráci medzi Toyotou, architektmi zákazníka a stavebnými inžiniermi, spolu s dodávateľom dopravníka. Tým sa zabezpečilo, že všetky prvky medziposchodia boli schopné podoprieť dopravník v rámci obmedzení konštrukcie podlahy.

Celá konštrukcia musela byť dokončená v súlade s prísnym harmonogramom, aby sa splnili požiadavky zákazníka a aby bola namontovaná do dátumu spustenia prevádzky v závode. „Toyota preukázala, že dokáže ponúknuť kompletné riešenie na kľúč pre každý aspekt manipulácie s materiálom a pre projekty uskladnenia. To nám poskytlo dôveru pri výbere Toyoty ako partnera v tomto projekte," hovorí Craig Taylor.

Správne vybavenie a servis pre mraziarne

S cieľom dosiahnuť s novým závodom oveľa väčší výkon, potrebovala spoločnosť Natures Menu poskytovateľa vybavenia pre manipuláciu s materiálom, ktorý reaguje rýchlo a ktorý dokáže v prípade potreby opraviť vozíky v krátkom čase.

Okrem predchádzajúcej flotily s ručnými paletovými vozíkmi a elektrickými vozíkmi s protizávažím boli predstavené štyri nové, ktoré spĺňali nové požiadavky. Dva retraky a dva poháňané paletové vozíky so sediacou obsluhou vhodné na prevádzku v chladiarenskom prostredí. Nielenže mala spoločnosť Natures Menu predchádzajúce pozitívne skúsenosti s Toyotou, teraz ešte dostali aj výhodu garancie vrátenia peňazí a výkonu. To znamená, že majú záruku nepretržitých dobrých služieb a toho, že doručené zariadenia na manipuláciu s materiálom budú pracovať s maximálnou efektivitou aj keď bude obchodná činnosť spoločnosti naďalej rásť.

.

Systém riadenia flotily I_Site pre zvýšenie efektivity

S najmodernejším závodom a s novými druhmi vozíkov, s ktorými sa musia zamestnanci oboznámiť, chce spoločnosť Natures Menu využívať aj najmodernejšie technológie s cieľom efektívneho riadenia svojich zariadení na manipuláciu s materiálom a aj svojich operátorov.

Systém riadenia flotily I_Site od Toyoty s kontrolami pred prevádzkou poskytol spoločnosti všetko čo potrebovala s ohľadom na vozíky, vodičov a riadenia flotily. Aj to hralo významnú úlohu v procese rozhodovania a tento systém operátori spoločnosti pri svojej práci aktívne využívajú každý deň.

Toyota bude aj naďalej ponúkať inovatívne riešenia svojim zákazníkom s návrhom na zváženie použitia lítium-iónových batérií v ďalšom kroku.

Naše elektrické paletové vozíky
Ľahké policové systémy

Regálové riešenia

Pomáhame optimalizovať obchod, znižovať náklady a zvyšovať produktivitu s optimálnym regálovým riešením.

Prečítajte si viac >

Vodič na BT Movit ťahači v automobilovom výrobnom závode

Výroba

Výroba je jednou z kľúčových oblastí, kde vám vieme pomôcť.  Sme hrdí, že vždy dodávame najlepšie riešenia, ktoré vám pomôžu pri implementácii štíhlej výroby.

Prečítajte si viac >

Regály so satelitnými vozíkmi umožňujú vysokohustotné skladovanie

Popredný svetový výrobca potravín Döhler potreboval riešenie na skladovanie tisícok paliet s potravinami v mraziarňach. Toyota Material Handling preto dodala riešenie prostredníctvom bezuličkových regálov a kyvadlovej dopravy pomocou Shuttle systému, ktoré vďaka efektívnemu využitiu priestoru dokonale zapadne do mraziarne.

Prípadová štúdia Döhler >

TSC hodiny

Toyota Service Concept

Naše nadšenie pre servis je najlepšie vyjadrený v princípoch konceptu Toyota Servis Concept, čo je štruktúrovaná metóda na optimalizáciu našich služieb.

Prečítajte si viac >

Vymazať všetko