Ako naše regály a vozíky pomáhajú pri skladovaní vo Foster Fast Food?

Spoločnosť Foster Fast Food hľadala riešenie, ktoré by šetrilo priestor, umožnilo efektívne zaobchádzať s mrazeným tovarom, chladeným tovarom, tovarom so špecifickými podmienkami okolitého prostredia a skladovaním. Keďže už mala v prevádzke vozíky Toyota, opäť sa rozhodli pre naše riešenia. Potrebovali vozík a paletové regály do úzkych uličiek v chladiarenskom prostredí.

Fakty a čísla

O spoločnosti Foster Fast Food

Spoločnosť Foster Fast Food sa od svojho založenia v roku 1985 snaží byť lídrom a špecialistom v konceptoch rýchleho občerstvenia. V roku 1996 sa presťahovala do skladovej a administratívnej budovy v priemyselnej zóne v severnej časti mesta Mechelen. 

V roku 2002 sa novým majiteľom spoločnosti stal Harry Van Hoof, syn zakladateľa Maurica. Spoločnosť Foster Fast Food postupne získala vynikajúcu povesť, za ktorú vďačí najmä širokospektrálnej kvalite.

Viac objemu a priestoru pre uskladnenie

S rastúcim dopytom potrebovala spoločnosť získať viac objemu a priestoru pre uskladnenie.  Foster Fast Food tak pri budovaní nového skladu v roku 2018 hľadala nový, priestorovo úsporný regál na ukladanie svojich chladených a mrazených výrobkov a tiež výrobkov, ktoré vyžadujú špecifické podmienky okolitého prostredia.  

Spoločnosť Foster Fast Food bola už v minulosti spokojná s retrakom Toyota, ktorý v závode používala. Preto sa opätovne obrátila na spoločnosť Toyota Material Handling. Toyota, ako poskytovateľ komplexných riešení, rozmiestnila nový sklad a dodala tradičné paletové regály s 1 078 miestami na palety v mrazničke, 87 miestami v chladiarenskom priestore a tiež dodala 248 paliet so suchými látkami v zóne pre výrobky, ktoré vyžadujú špecifické podmienky okolitého prostredia.

Optimalizované využitie priestoru

Priestor v mraziarenskom prostredí je nákladný a vyžaduje optimalizované využitie. Spoločnosť Toyota Material Handling preto navrhla vozík do úzkych uličiek, Toyota VCE150, spolu s regálmi do úzkych uličiek. Tento vozík do úzkych uličiek, určený pre chladiarenské prostredie, je plne vybavený vykurovanou kabínou, aby sa vodič počas celej zmeny cítil pohodlne. Toyota VCE150 sleduje indukčné pole okolo kábla umiestneného v podlahe. Vďaka užším uličkám možno tiež v mrazničke uložiť viac výrobkov.

Riešenie všetko v jednom: vysokozdvižné vozíky, regály, servis

Paletové vozíky, retraky a vozíky do úzkych uličiek, ktoré sa starajú o nakladanie (vykladanie), prepravu a stohovanie tovaru, sú všetky zahrnuté v Zmluve o poskytovaní služieb spoločnosti Toyota. „So spoločnosťou Toyota, ako naším partnerom v oblasti regálov a vysokozdvižných vozíkov, sme nadmieru spokojní. Profesionalita, rýchle reakcie a široká ponuka sú zárukou pevného a trvalého partnerstva,“ potvrdil Harry Van Hoof.

Objavte všetky dostupné regálové riešenia

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Toyota supplies Natures Menu with drive-in racking for cold store

Natures Menu got a complete logistics solution offered by Toyota to store their frozen raw pet food. The drive-in racking solution within their cold store warehouse can store almost 1000 pallets.

Natures Menu case study >

LCW Groningen expands warehouse with Toyota’s shuttle and mobile racking installation

LCW Groningen recently expanded its distribution centre in Groningen, Netherlands. For the design of their new storage halls, the logistics service provider approached Toyota Material Handling Nederland, which supplied them with both shuttle and mobile racking. These compact storage systems offer LCW flexibility, increased safety and productivity.

Read more >

Regály so satelitnými vozíkmi umožňujú vysokohustotné skladovanie

Popredný svetový výrobca potravín Döhler potreboval riešenie na skladovanie tisícok paliet s potravinami v mraziarňach. Toyota Material Handling preto dodala riešenie prostredníctvom bezuličkových regálov a kyvadlovej dopravy pomocou Shuttle systému, ktoré vďaka efektívnemu využitiu priestoru dokonale zapadne do mraziarne.

Prípadová štúdia Döhler >

Maloobchod a skladovanie

Môžeme vám pomôcť minimalizovať počet prepravných pohybov a maximalizovať rýchlosť manipulácie, od prijatia tovaru až po finálnu distribúciu.

Prečítajte si viac >

Vymazať všetko