Mraziarenské prevádzky a skladovanie

Mraziarenské prevádzky sú jedným z najnáročnejších pracovných prostredí. Teploty pod nulou ovplyvňujú nielen kapacitu batérie vašich vozíkov, elektroniku, mazanie a schopnosť vodičov obsluhovať vysokozdvižný vozík, ale musíte myslieť aj na využitie priestoru.

Výzvy v mraziarenských prostrediach

Trendy sú jasné, dnešní spotrebitelia oceňujú pohodlie, zdravé jedlo a doručovanie just-in-time. Objednáva sa viac čerstvých a chladených produktov  v menších množstvách. Už žiadne jednoduché operácie vkladania/vykladania paliet: chladiaci reťazec musí byť čo najflexibilnejší. Je kľúčové riešiť tieto výzvy
 a udržať náklady pod kontrolou:

výzva

Čas

Minimalizácia prestojov a prístup k správnej technológii.

výzva

Priestor

Maximalizácia priestoru pri zachovaní flexibility.

výzva

Zdroje

Udržiavanie pracovníkov a zariadení v dostatočnej teplote na udržanie vysokej efektívnosti.

Skvelé riešenia na minimalizáciu plytvania časom, priestorom a zdrojmi

Chladiarenské (okolitá teplota do 0°C) alebo mraziarenské (pod 0°) prevádzky vyžadujú štíhle, efektívne riešenia, ktoré minimalizujú plytvanie priestorom, zdrojmi a časom a zároveň zabezpečujú spoľahlivosť v týchto náročných prostrediach. Máme dlhú históriu a skúsenosti s prácou v prevádzkach s nízkou teplotou, pričom štandardne ponúkame celý rad vozíkov a riešení pre chladiarenské prevádzky, ako aj špecializované mraziarenské riešenia.

Dostupné štíhle riešenia pre mraziarenské prostredia

Pre teploty do -30°C

Kompletný rad vzv Toyota bol navrhnutý tak, aby efektívne fungoval až pri 0 ° C bez úprav. Pri teplotách do -30 ° C však väčšina vysokozdvižných vozíkov vyžaduje úpravy. Medzí špecifické vlastnosti patrí nerezová oceľ, olej vhodný do mraziarenských prevádzok, protišmykové plošiny, vyhrievané batérie alebo môžu byť vybavené kabínou pre chladiarenské prostredie pre väčší komfort a produktivitu ako na našich retrakoch.

Špeciálne chladiarenské špecifikácie a doplnky pre všetky modely

Ručné paletové vozíky Toyota, vychystávacie vozíky, retraky a vozíky do veľmi úzkych uličiek (VNA), ako aj čelné vysokozdvižné vozíky s protizávažím môžu byť plne skonštruované pre použitie v chlade. Niektoré paletové vozíky vyžadujú len malú úpravu, napríklad paletové vozíky Toyota BT Levio a stohovacie vozíky BT Staxio pri ktorých stačí len použiť hydraulický olej pre nízke teploty - vo všetkých ostatných ohľadoch sú vopred pripravené pre chladiarenské sklady s plne uzavretými súčasťami. Všetky vozíky pre chladiarenské prevádzky sú jasne označené znakom snehovej vločky. To pomáha znížiť riziko nesprávneho použitia.

6 tipov ako rozmýšľať štíhlo v mraziarenských skladoch

Viac riešení pre chladiarenské pracovné prostredie

Všetko, čo potrebujete vedieť o logistike v prostredí s regulovanou teplotou

Prípadové štúdie

Regály so satelitnými vozíkmi umožňujú vysokohustotné skladovanie

Popredný svetový výrobca potravín Döhler potreboval riešenie na skladovanie tisícok paliet s potravinami v mraziarňach. Toyota Material Handling preto dodala riešenie prostredníctvom bezuličkových regálov a kyvadlovej dopravy pomocou Shuttle systému, ktoré vďaka efektívnemu využitiu priestoru dokonale zapadne do mraziarne.

Prípadová štúdia Döhler >

Toyota regály a VNA vozíky efektívne skladujú mrazený tovar vo Foster Fast Food

Foster Fast Food hľadala riešenie, ktoré by šetrilo priestor, umožnilo efektívne skladovať a zaobchádzať s mrazeným a chladeným tovarom, a tovarom so špecifickými podmienkami okolitého prostredia. Keďže už mala v prevádzke vozíky Toyota, opäť sa rozhodli pre vozík VNA a paletové regály od Toyota Material Handling.

Prípadová štúdia Foster fast food >

Toyota supplies Natures Menu with drive-in racking for cold store

Natures Menu got a complete logistics solution offered by Toyota to store their frozen raw pet food. The drive-in racking solution within their cold store warehouse can store almost 1000 pallets.

Natures Menu case study >

Vymazať všetko