Ako Toyota Radioshuttle zvýšila využitie priestoru v spoločnosti Zgonc

Maloobchodný predajca Zgonc chcel zvýšiť svoje dostupné skladové kapacity a preto oslovil spoločnosť Toyota Material Handling, ktorá mu ponúkla riešenie zahŕňajúce poloautomatické shuttle systémy v kombinácii s regálovým riešením. Spoločnosti Zgonc to umožnilo zvýšiť kapacitu, bezpečnosť a znížiť škody pri skladovaní s viac ako 4 000 paletami

O spoločnosti Zgonc Handel GmbH

Maloobchodný špecialista na záhradné náradie a vybavenie a stavebný materiál bol založený v roku 1957. Spoločnosť má sieť 17 veľkých pobočiek s kompletne vybavenými skladmi a 16 malých obchodov. V roku 2019 musela spoločnosť Zgonc v roku 2012 z dôvodu expanzie naplánovať rozšírenie skladu o 3 500 m² v lokalite Hagenbrunn (neďaleko Viedne). Všetky obchody musia dodať objednaný materiál do maximálne dvoch pracovných dní v rámci celého sortimentu tvoriaceho 14 000 položiek.

Fakty a čísla

  • Spoločnosť: Zgonc Handel GmbH
  • Miesto: Hagenbrunn, Rakúsko
  • Priemysel: Maloobchod
  • Aplikácie: horizontálna preprava, stohovanie, vychystávanie, nakládka a vykládka
  • Produkty: 5 Radioshuttle Toyota, regálový systém a 25 manuálnych vysokozdvižných vozíkov

Optimálne využitie priestoru

Ako čo najefektívnejšie využiť malú skladovú plochu? Spoločnosť Zgonc je dlhoročným partnerom Toyota Material Handling. Spoločne navrhli riešenie, ktoré umožní čo najoptimálnejšie využitie dostupného priestoru. Pomocou systému Toyota Radioshuttle sa umožnilo uskladnenie 3 000 paliet v porovnaní s konvenčným regálovým systémom s kapacitou 1 470 paletových jednotiek.

Toyota  Radioshuttle sú diaľkovo ovládané satelitné vozíky, ktoré sú do regálového systému umiestňované pomocou vysokozdvižných vozíkov, kde dokončia svoju prácu stlačením tlačidla. Jednou z kľúčových výhod je optimalizované využitie priestoru: viac než 85 percent objemu haly môže slúžiť ako úložný priestor. Poloautomatický prístup zároveň umožňuje zvýšiť produktivitu, pretože sa znižuje pracovné zaťaženie vodičov vysokozdvižných vozíkov, čo umožňuje efektívnejšie využitie manipulačnej techniky a vodičov. Oba aspekty spoločne rapídne znižujú prevádzkové náklady.

Radioshuttle navyše zabezpečuje podstatne menší kontakt medzi vysokozdvižnými vozíkmi a regálmi, čo znižuje poškodenie infraštruktúry aj tovaru. „Aj pre zamestnancov sa práca stala príjemnejšou a bezpečnejšou.“ hovorí Wilhelm Breitseher, obchodný manažér spoločnosti Zgonc.

Bezpečné a štíhle riešenie

Ďalšou výzvou pre našu spoločnosť bolo nájsť využitie priestoru nad ložnou plochou. Obchodný manažér spoločnosti Zgonc sa vždy snaží optimalizovať a preto chcel, aby bol priestor efektívne využitý. Jednou z možností bolo využiť priestor na manuálne skladovanie, čo vyžadovalo vytvorenie prístupovej štruktúry a ďalšie bezpečnostné opatrenia.

Finálnym riešením bolo predĺženie tunelov pre radioshuttle  bolo zvolené  riešenie satelitnej dopravy, ktoré umožňuje plné využitie priestoru nad manuálnymi pracoviskami. Nakoľko je bezpečnosť prvoradá, všetky radioshuttle systémy sú štandardne vybavené systémom osobnej ochrany, ktorý spĺňa najvyššie bezpečnostné normy. Vďaka zabudovaným senzorom dokáže radioshuttle rozpoznať osoby a prekážky a zastaviť sa skôr než vznikne kolízia.

Zistiť viac o poloautomatizovaných riešeniach

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Autopilot pri horizontálnom transporte

Automatizované riešenia

Naše rady automatizovaných vozíkov a nosičov nákladu ponúkajú vyspelé a flexibilné riešenie pre efektívnejšiu a hospodárnejšiu manipuláciu s tovarom.

Prečítajte si viac >

Ľahké policové systémy

Regálové riešenia

Pomáhame optimalizovať obchod, znižovať náklady a zvyšovať produktivitu s optimálnym regálovým riešením.

Prečítajte si viac >

Regály so satelitnými vozíkmi umožňujú vysokohustotné skladovanie

Popredný svetový výrobca potravín Döhler potreboval riešenie na skladovanie tisícok paliet s potravinami v mraziarňach. Toyota Material Handling preto dodala riešenie prostredníctvom bezuličkových regálov a kyvadlovej dopravy pomocou Shuttle systému, ktoré vďaka efektívnemu využitiu priestoru dokonale zapadne do mraziarne.

Prípadová štúdia Döhler >

Ecochem opts for racking and shuttle system

Ecochem International produces fire retardant additives based on environmentally friendly chemicals in its new factory in Willebroek. Ecochem opted not only for Toyota forklift trucks, but also for the racking and shuttle system.

Ecochem case study >

Vymazať všetko