Inteligentné vozíky : spoznajte ich výhody pre vaše podnikanie

Inteligentné vozíky vám poskytujú správne informácie, aby ste sa uistili, že máte úplnú kontrolu nad vašou prevádzkou, a dokonca vám v prípade potreby umožnia prijímanie opatrení na diaľku. Či ste zákazník s jedným vozíkom, alebo máte veľkú flotilu vysokozdvižných vozíkov vo viacerých lokalitách na celom svete. Čas a priestor sú výsledkom maximálnej pridanej hodnoty pre prevádzkové operácie s extrémnou optimalizáciou a nulovým plytvaním energie.

1. Zvýšenie produktivity

Vylepšené využitie stroja

Získanie úplného prehľadu o vašich logistických operáciách, najmä ak sa staráte o viaceré prevádzky, nie je vždy jednoduché. Môže to viesť k strate času a plytvaniu vo viacerých oblastiach, o ktorých si možnoasi nebudete vedomí. Vedeli ste, že priemerná úroveň využitia vysokozdvižného vozíka je len okolo 35%? To znamená, že 65% je plytvanie, ktoré možno odstrániť, či už ide o stratený čas, náklady alebo škody.

 

S inteligentnými vozíkmi môžete presne sledovať a zlepšovať využitie stroja. Existujúce údaje systému I_Site spoločnosti Toyota získané zo všetkých pripojených inteligentných vozíkov, ktoré sú už v prevádzke, odhaľujú, že väčšina spoločností môže eliminovať značné plytvanie zdrojov zlepšením úrovní využitia. Pre mnohých našich zákazníkov to pravdepodobne povedie k zníženiu úrovní požiadaviek na vozík, pretože začnú využívať údaje na zlepšenie plánovania vozíka. Považujeme to za správnu cestu zodpovedného dodávateľa obchodného partnera.

Vylepšený výkon vodiča

Či už máte vo vašom sklade jeden vozík alebo celú flotilu, môže byť rovnako náročné získať podrobný prehľad o školení vašich vodičov. Napriek tomu je pre úroveň produktivity vo vašom sklade nevyhnutné, aby boli vodiči správne vyškolení, pravidelne preškolení a držiteľmi platnej licencie, čo je ľahko sledovateľné v aplikácii I_Site.

 

Inteligentné porovnávanie

Keď podnikáte s viacerými prevádzkami, môže byť ťažké sledovať všetky aktivity, či dokonca presne merať a porovnať. S inteligentným porovnávaním sa hodnotenie a porovnávanie výkonnosti vozíkov na rôznych miestach stáva jednoduchým, čo vám umožní robiť opatrenia tam, kde je to potrebné.

2. Zlepšovanie bezpečnosti

Prevencia rizík s reguláciou rýchlosti

Na zabránenie nehodám a zraneniam vodičov je potrebné neustále sa usilovať o vytvorenie bezpečného pracoviska. Aby ste predišli týmto rizikám vo vašom sklade, môžete na ovládanie rýchlosti vášho inteligentného vozíka využiť I_Site a znížiť tak riziko kolízií.

 

Monitorovanie nárazov

V prípade, že by ešte stále mohlo prísť k nárazu, môže to nielen poškodiť vaše vysokozdvižné vozíky, ale aj regály vo vašom sklade, náklad a samozrejme zraneniť vodiča. Vďaka snímačom nárazov na inteligentných vozíkoch môžete získať prehľad o zaznamenaných nárazoch, kedy a kde sa stali a pri akej rýchlosti. Týmto spôsobom môžete problém zviditeľniť (Jidoka) a ísť ku zdroju (Genchi Genbutsu)  dôvodu nárazu a zabrániť tomu, aby sa to stalo znova. Môžete sa uistiť, že vozíky po náraze prejdú do pomalého chodu a že sú schopné plného výkonu až po znovu obnovení do pôvodného stavu autorizovanými osobami.

Predprevádzková kontrola a bezpečnostný postup

S I_Site je tiež jednoduchšie sledovať, ktorí zamestnanci majú oprávnenie vykonávať tieto činnosti, a ktorí vodiči môžu jazdiť s určitými typmi vysokozdvižných vozíkov. Aplikácia môže požiadať vodičov, aby vykonali predprevádzkovú kontrolu a dodržali bezpečnostné postupy pred spustením vozíka.

 

Prevezmite kontrolu s I_Site

Keď nie ste na prevádzke, alebo ich máte viac, nie je vždy jednoduché zostať informovaný, alebo robiť potrebné opatrenia na diaľku. Vďaka mobilnej aplikácii I_Site ,viete kedykoľvek čo sa deje, kdekoľvek ste, s možnosťou podniknúť potrebné kroky.

3. Predĺžená životnosť stroja a batérie

Predĺžená životnosť stroja

Je absolútne nevyhnutné, aby boli vaše vozíky schopné prevádzky vtedy, kedy to potrebujete a zabrániť tomu, aby sa často nekazili. Na analýzu môžete využiť  I_Site aby ste mohli zlepšiť prevádzkovú efektivitu vášho vozíka a predĺžiť životnosť vášho vozového parku.

 

Predĺžená životnosť batérie 

To isté platí pre batériu: je dôležité, aby bola energeticky úsporná a nepotrebovala veľkú údržbu, ale udržovala vozík v prevádzke. Aby ste to zabezpečili, môžete monitorovať a optimalizovať používanie batérie, aby ste to zaručili jej dlhšiu životnosť.

Máte záujem dozvedieť sa viac o výhodách lítium-iónových batérií? Prečítajte si viac o Li-Ion >

4. Znižovanie nákladov

Zníženie prevádzkových nákladov

Celkové náklady na vlastníctvo sú jedným z hlavných bodov v rámci logistickej prevádzky, pretože náklady sa môžu ľahko zvýšiť, najmä ak nemáte podrobný prehľad o všetkých činnostiach a súvisiacich nákladoch v rámci skladu. Sledovaním využitia vozíka môžete jednoducho určiť, ako môžete optimalizovať veľkosť a procesy vášho vozového parku, aby sa znížili prevádzkové náklady. Sledovanie spôsobu, akým sa s vaším zariadením zaobchádza, a podľa potreby prijímanie opatrení tiež zníži frekvenciu pri údržbe a zníži náklady na servis.

 

Zabráňte poškodeniu a poistným nákladom

Náklady na nehody a škody sú ďalším opakujúcim sa problémom. So všetkými bezpečnostnými prvkami, ktoré ponúka I_Site, to môžete ihneď riešiť a v budúcnosti sa im vyhnúť. Súčasne to tiež pomôže znížiť náklady na poistenie.

ZISTIŤ VIAC O INTELIGENTNÝCH VOZÍKOCH

Mohlo by sa vám tiež páčiť

Autopilot pri horizontálnom transporte

Automatizované riešenia

Naše rady automatizovaných vozíkov a nosičov nákladu ponúkajú vyspelé a flexibilné riešenie pre efektívnejšiu a hospodárnejšiu manipuláciu s tovarom.

Prečítajte si viac >

Inteligentný pripojený vozík

Prečítajte si viac o pripojenom a inteligentnom skladovom vozíku

Prečítať viac >

Vodič používa BT Optio pri vychystávaní

Náš sortiment

Pozrite si náš kompletný sortiment vysokozdvižných vozíkov, vrátane retrakov, paletových vozíkov a vychystávacích vozíkov.

Prečítajte si viac >

Li-Ion riešenia Toyota

Teraz pre celý náš produktový rad ponúkame plne integrované riešenie s Li-ion batériami, ktoré kompletujeme v našich závodoch podľa prísnych kvalitatívnych štandardov Toyota TPS.

Prečítať viac >

Vymazať všetko