Inteligentné vozíky od Toyoty a štíhle myslenie v logostike

Štíhle myslenie a inteligentné vozíky: Nové trendy v logistike

Logistika má často zásadný význam pre obchodný úspech a hrá preto čoraz významnejšiu úlohu. Vplyvom globálnych trendov, ako je rozmach internetových obchodov a digitalizácie, sa odbor manipulácia s materiálom pomerne rýchlo mení a prispôsobuje. Zákazníci očakávajú, že bude ich tovar doručený čo najskôr, a preto musí byť vaša činnosť čo možno najefektívnejšia.

Konektivita je kľúčom k lepšej logistike

Význam konektivity nemožno v súčasných náročných logistických systémoch ignorovať, pretože vám môže pomôcť eliminovať plytvanie. Chceli by sme výrazne prispieť k zvýšeniu efektivity a podporiť v celej Európe rozvoj štíhlejšej logistiky.

 

V tomto úsilí zohráva konektivita kľúčovú úlohu. Už dnes žijeme v prepojenom svete, s prístupom ku všetkému a všetkým jednoduchým dotykom tlačidla. Neustále sa formujú nové vyššie štandardy, nastavujúce očakávania každého z nás. Všetko sa musí rýchlo hýbať, presne merať a neustále zdokonaľovať, aby bol dosiahnutý maximálny výkon. Tak, aby sa v každej fáze procesu navýšila pridaná hodnota. To isté platí pre manipuláciu s materiálom a využitie vysokozdvižných vozíkov. 

Meniaci sa svet vytvára výzvy pre manipuláciu s materiálom

Vaše operácie musia byť štíhle: je potrebné zabezpečiť hladký tok logistiky, s úplnou elimináciou plytvania. Štíhla logistika a kontinuálne toky sú výzvou nielen dneška, ale predovšetkým budúcnosti. Preto sa zakaždým snažíme ponúknuť najlepšie možné riešenia, ktorá vám pomôžu zaviesť princípy štíhlej výroby. Naším cieľom je pomôcť vám minimalizovať počet prepravných pohybov a maximalizovať rýchlosť manipulácie, od príjmu tovaru až po finálnu distribúciu.

Pripravte sa na logistiku zajtrajška s inteligentnými vozíkm

Vedeli ste, že priemerná miera využitia flotily vozíkov je len okolo 35%? To znamená, že 65% je plytvanie, ktoré možno eliminovať, či už ide o stratu času, náklady alebo škody.

Naším cieľom je vzájomnou spoluprácou a zdieľaním nášho myslenia pomôcť zlepšovať efektivitu v každej fáze procesu. S pripojenými vozíkmi môžete mať svoju prevádzku plne pod kontrolou, eliminovať plytvanie a pracovať na vybudovaní štíhlej prevádzky. Budete schopní merať a zlepšovať. Dokonca merať a vykonávať zásahy na diaľku: kedykoľvek a kdekoľvek v prepojenom svete budúcnosti ...

Inteligenté vozíky vám pomôžu zvýšiť produktivitu vašich prevádzok, a ponúknu nástroje pre vytvorenie zdravšieho a bezpečnejšieho prostredia, či minimalizácii nákladov a odstránenie plytvania. Ak máte už dnes inteligentný vozík, ste pripravení začať merať. To vám otvára priestor pre lepší servis a do budúcnosti aj možnosť proaktívneho servisu, ktorý pre vás môže byť neoceniteľnou konkurenčnou výhodou. Výsledkom sú menšie prestoje vo vašich prevádzkach, ktoré tak budú produktívnejšie a efektívnejšie, čo vám ušetrí čas aj peniaze.

Zistite viac o inteligentných vozíkoch

Štíhle myslenie v logistike

Toyota je celosvetovo preslávená svojím štíhlym myslením a naše spoločnosť ťaží z nepretržitého zdokonaľovania vďaka zavádzaniu nových technológií do našich vlastných logistických činností. Masívne investujeme do nových technológií a vydali sme sa cestou digitalizácie s cieľom stať sa lídrom v oblasti riešení a služieb pre manipuláciu s materiálom.

Využívame štíhle princípy a aplikujeme ich na logistické procesy, vždy s rovnakým cieľom - eliminácia plytvania, maximálna pridaná hodnota a dokonalá kvalita, čo znamená správny tovar na správnom mieste v správny čas. Naším cieľom je byť štíhlou spoločnosťou a pracovať efektívne tak, aby sme mohli porozumieť vám a potrebám vášho podnikania. Teda nielen zdieľať náš spôsob myslenia, ale aj s vami spolupracovať na zlepšenie efektivity v každej fáze procesu.

Naša vízia v inteligentnej logistike
Autopilot pri horizontálnom transporte

Automatizované riešenia

Naše rady automatizovaných vozíkov a nosičov nákladu ponúkajú vyspelé a flexibilné riešenie pre efektívnejšiu a hospodárnejšiu manipuláciu s tovarom.

Prečítajte si viac >

Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi vám dávajú dnes dostupné riešenia a predstavujú našu víziu do budúcnosti.

Prečítajte si viac >

Manažér sledujúci I_Site na iPade

Správa flotily I_Site

I_Site pripája vašu flotilu, zbiera dáta a poskytne vám prehľad čo sa deje a odporučí vám ako optimalizovať vašu prevádzku.

Prečítajte si viac >

Výrobný systém Toyota TPS

V našich výrobných zývodoch aplikujeme metódu štíhlej výroby a uplatňujeme tzv. pull systém, čo znamená, že vyrábame len to, čo si vy objednáte.

Prečítajte si viac >

Vymazať všetko