Inteligentná manipulácia s efektívnymi automatickými vozíkmi od Toyoty

Toyota Material Handling uvádza na európsky trh nový a rozšírený rad automatických skladových vozíkov. Tento automatizovaný rad podporuje prístup spoločnosti Toyota k efektívnosti a je navrhnutý na automatizáciu opakovanej manipulácie paliet. Ponúka nové rozmery v oblasti produktivity poskytovaním riešení metódou krok za krokom alebo kompletnou systémovou zmenou. Nový rad Autopilot obsahuje elektrické paletové vozíky (LAE250), stohovače (SAE160), retraky (RAE160-250), stohovače s protizávažím (OAE120CB) a ťahače do náročných podmienok (TAE500), ktoré pokrývajú všetky bežné aplikácie: transport paliet, blokové stohovanie, skladovanie vo výškach a ťahanie prepravníkov.

Automatizácia optimalizuje toky tovarov a súčasne  minimalizuje prípadné poškodenia, časovú náročnosť a náklady. Pracovníci tak môžu namiesto opakujúcej sa rutinnej činnosti vykonávať náročnejšiu prácu. Automatizovaná manipulácia paliet je menej náročná na údržbu a energie a prispieva k zvyšovaniu produktivity a bezpečnosti. Typická návratnosť investície je do dvoch rokov.

 

Precízna navigácia

Vozíky Autopilot od spoločnosti Toyota podporujú dve vysoko presné a adaptívne navigačné technológie: reflektor alebo prirodzená navigácia, alebo kombináciu ako duálna navigácia. Posledný umožňuje vozidlám prepínať medzi použitím reflektorov pre jednu oblasť a využívaním prostredia skladu ako referencie pre inú oblasť pracovnej plochy

RAE retrak autopilot Toyota

 

Bezpečná a presná manipulácia paliet

Vozíky Autopilot sú naprogramované tak, aby všetky úlohy plnili bezpečne a pracovali spolu s ručnými operátormi. Zabudované bezpečnostné skenery a jednotky na detekciu prekážok bránia kolíziám s prekážkami v dráhe vozíkov. Snímače zaťaženia a obrazové kamery okrem toho zaisťujú presné a bezpečné zaobchádzanie s bremenami

Inteligentná komunikácia

Všetky vozíky Autopilot sú ovládané programom Order Manager, ktorý bol vyvinutý spoločnosťou Toyota. Tento program pracuje nezávisle, alebo ako  komunikačná vrstva systémov riadenia skladu a výroby. Order Manager sleduje skladovanie tovaru, objednávky, prepravu a toky vďaka inteligentnému riadeniu flotily a integrácii s ERP/WMS.

Toyota Staxio automatický vozík

Inteligentné nabíjanie

Vozíky Autopilot môžu byť vybavené lítium-Iónovými batériami, ktoré sú až o 30% energeticky účinnejšie, pri súčasnom znížení emisií CO2. So schopnosťou automatického nabíjania, vozíky sa rýchlo nabíjajú počas prestávok, bez asistencie obsluhy a potreby nabíjacích miestností, úplne automaticky. 

Rad vozíkov Autopilot je postavený na v priemysle osvedčených  skladových vozíkoch , Toyota a sú plne podporované európskou servisnou sieťou spoločnosti Toyota Material Handling Europe. Na zabezpečenie maximálnej návratnosti investícií je zahrnutý profesionálny servis, od podpory systému až po zmenu spracovania požiadaviek na preventívnu údržbu systému.

Presná navigácia

Jedinečnou výhodou vozíkov Autopilot od Toyoty je fakt, že že navigačný systém môže podporovať buď reflektorovú alebo prirodzenú navigáciu, ale aj oboje. V prípade duálnej navigácie jedna oblasť rozloženia používa ako referenciu prostredie skladu, zatiaľ čo iná oblasť používa reflektory, ktoré umožňujú Autopilotu bez problémov prepínať medzi prirodzenou a reflektorovou navigáciou. Je to možné vďaka laserovému skeneru, ktorý je identický v prirodzenej aj duálnej navigácii, takže do prostredia možno jednoducho pridať reflektory, aby sa mohol previesť na duálny navigačný systém.

Autopilot pri horizontálnom transporte

Automatizované riešenia

Naše rady automatizovaných vozíkov a nosičov nákladu ponúkajú vyspelé a flexibilné riešenie pre efektívnejšiu a hospodárnejšiu manipuláciu s tovarom.

Prečítajte si viac >

Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi vám dávajú dnes dostupné riešenia a predstavujú našu víziu do budúcnosti.

Prečítajte si viac >

Výrobný systém Toyota TPS

V našich výrobných zývodoch aplikujeme metódu štíhlej výroby a uplatňujeme tzv. pull systém, čo znamená, že vyrábame len to, čo si vy objednáte.

Prečítajte si viac >

Vodič používa BT Optio pri vychystávaní

Náš sortiment

Pozrite si náš kompletný sortiment vysokozdvižných vozíkov, vrátane retrakov, paletových vozíkov a vychystávacích vozíkov.

Prečítajte si viac >

Vymazať všetko