Poloautomatizované riešenie vysokou hustotou skladovania

Toyota ponúka riešenie v podobe vysokorýchlostných shuttle nosičov vrátane príslušných typov regálov:

Automatizovaný satelitný vozík Toyota Radioshuttle

  • nosnosť do 1800 kg
  • rôzne nosiče nákladu

Regálový systém Toyota Radioshuttle

  • Paletový regál bez uličky
  • Inteligentné využitie priestoru

Radioshuttle v akcii

Toto riešenie hlbokého skladovania s vysokou hustotou využíva na ukladanie a získavanie paletizovaného tovaru z regálov poloautomatické vysokorýchlostné nosiče paliet. Tie sa do regálov umiestňujú vysokozdvižnými vozíkmi. Vodiči ušetria čas, pretože palety musia priviezť iba k vstupu do regálových kanálov. Kým vysokorýchlostný vozík dopravuje paletu do konečnej polohy, vodič vysokozdvižného vozíka môže ísť pre ďalšiu paletu. Takto môžu vodiči rýchlejšie manipulovať s väčším množstvom paliet, zvyšovať produktivitu a znižovať prevádzkové náklady.

Bezpečnosť

Každý vozík Radioshuttle je vybavený funkciami ako výstražné svetlá, zvukové signály, jasné a zreteľné zobrazovacie systémy a bezpečnostný systém laserového skenera. Vozík je certifikovaný v súlade s normou EN 13849-1:2008.

Možnosti pripojenia

Toyota RadioShuttle komunikuje cez WiFi,je osadený čítačkou RFID a kompatibilný so systémami WMS, čím sa stáva plnohodnotnou súčasťou Vášho Industry 4.0 riešenia. Medzi vozíkom a satelitným vozíkom prebieha komunikácia ovládaná diaľkovým ovládaním s funkciou jedného tlačidla, ktorá obsluhuje neobmedzený počet satelitných vozíkov.

Produktivita

Koľajnice a vstupné vedenia pomáhajú vodičom vysokozdvižného vozíka umiestniť satelitné vozíky rýchlo a jednoducho. Radioshuttle funguje s rôznymi nosičmi nákladu a môže pracovať > 8 h so štandardnými batériami a > 16 h s lítium-iónovými batériami

Viac o našich regálových riešeniach >>

Nabíjanie

Nabíjacia stanica Toyota pre vozíky Radioshuttle umožňuje rýchle a jednoduché nabíjanie batérií. Každá stanica dokáže spracovať 2 súpravy batérií (4 kazety batérií). Tieto kazety sú umiestnené v zásuvkách. Po zatvorení zásuvky sa spustí nabíjanie a na displeji vidíte aktuálny stav nabitia batérie.

Mraziarne

Satelitné vozíky môžu pracovať pri teplotách do -30 °C. Skladovanie s vysokou hustotou je ideálne pre prevádzku v chladiarňach, pretože miesta na palety v týchto priestoroch sú drahé.

6 tipov, ako myslieť štíhlo v mraziarenských skladoch >>

 

Kontaktujte nás

Dostali ste sa až sem?

Ako Toyota RadioShuttle zoptimalizovali využitie priestoru v spoločnosti Zgonc

Toyota ponúkla spoločnosti Zgonc poloautomatizované Shuttle riešenie, ktoré spoločnosti Zgonc umožnilo zvýšiť produktivitu plôch a bezpečnosť a zároveň znížiť škody pri skladovaní. Kapacita skladu sa zvýšila o viac ako 4 000 paliet pri zachovaní plochy.

Prípadová štúdia Zgonc >

Regály so satelitnými vozíkmi umožňujú vysokohustotné skladovanie

Popredný svetový výrobca potravín Döhler potreboval riešenie na skladovanie tisícok paliet s potravinami v mraziarňach. Toyota Material Handling preto dodala riešenie prostredníctvom bezuličkových regálov a kyvadlovej dopravy pomocou Shuttle systému, ktoré vďaka efektívnemu využitiu priestoru dokonale zapadne do mraziarne.

Prípadová štúdia Döhler >