Riešenia lítium-iónových batérií od spoločnosti Toyota

Pri výbere elektrického vysokozdvižného vozíka je k dispozícii niekoľko energetických riešení. V posledných rokoch sa čoraz obľúbenejším zdrojom energie stávajú lítium-iónové batérie. Lítium-iónové batérie poskytujú maximálny výkon po celý čas, bez ohľadu na to, ako plne sú nabité, na rozdiel od olovených batérií, kde menšie nabitie ovplyvňuje rýchlosť a nosnosť. Toyota zmontovala tisíce lítium-iónových batérií, ktoré poháňajú naše vozíky v celej Európe, a poskytuje tak podnikom vysokokvalitný a bezpečný spôsob napájania ich zariadení na manipuláciu s materiálom.

Štyri dôvody, prečo si vybrať lítium-iónové batérie pre váš vysokozdvižný vozík

 

Energetická účinnosť

Vyššia energetická účinnosť znamená nižšie náklady a nižšie emisie. Lítium-iónové batérie poskytujú širokú škálu výhod v oblasti účinnosti, od konzistentného dodávania energie až po možnosť rýchlejšieho nabíjania. Preskúmanie možností lítium-iónových batérií pre vysokozdvižné vozíky vám môže pomôcť dosiahnuť vaše ciele v oblasti udržateľnosti a obchodu.

Vyššia energetická hustota 

Lítium-iónová batéria používa ako elektrolyt „lítiovú soľ“, ktorá v zmesi s ďalšími chemickými prvkami zlepšuje jej výkon a životnosť. Výhodou oproti iným batériám je jej schopnosť uchovávať vysokú hustotu energie na malom priestore. Toyota používa články NCA (lítium-nikel-kobalt-oxid hlinitý). Vďaka tomu dokážu naše lítium-iónové batérie pojať viac energie v rovnakom objeme - ide o rovnaké chemické zloženie článkov, aké sa používa v elektromobiloch!  

Vďaka tomu lítium-iónové batérie spoločnosti Toyota vydržia vysoký počet záťažových cyklov a majú elektronické regulátory, ktoré zabezpečujú ich spoľahlivosť a bezpečnosť. To sa prejavuje v menších energetických stratách pri nabíjacích cykloch, lepšom využití uloženej energie a schopnosti vždy poskytovať maximálny výkon.

Znížte svoje emisie 

Články, ktoré používame na montáž lítium-iónových batérií, pochádzajú od významného výrobcu originálneho príslušenstva, ktorý vyznáva rovnaké environmentálne hodnoty ako Toyota. Zaviazali sme sa pomáhať všetkým našim zákazníkom pri zavádzaní udržateľnosti do ich prevádzky; odhadujeme, že prechodom na lítium-iónové batérie môžete znížiť emisie CO2 až o 20 % vo všetkých aplikáciách.

Produktivita

Pracujú vaše vysokozdvižné vozíky tak efektívne a účinne, ako by mali? Poznáme náklady a problémy spojené s neplánovanými prestojmi. Lítium-iónové batérie sú vynikajúcou voľbou, ako obmedziť prestoje na minimum. Generujú menej tepla ako alternatívne možnosti napájania a zlepšujú schopnosť dodávať stabilné napätie bez ohľadu na úroveň nabitia. To umožňuje zvýšiť účinnosť až o 30 % v porovnaní s tradičnými olovenými akumulátormi.

Neustále pracujeme na zdokonaľovaní našej technológie a poskytovaní ešte väčších výhod v oblasti produktivity. Testy v teréne s našou novou batériou s kapacitou 630 Ah ukázali, že jedno nabitie batérie umožní vozíku Reflex pracovať bez prerušenia - pri zdvíhaní aj jazde - viac ako celú osemhodinovú zmenu bez akéhokoľvek nabíjania.

Ešte viac výhod týkajúcich sa produktivity

 • Príležitostné nabíjanie – možno nabíjať v ľubovoľnom čase a na ľubovoľnej úrovni bez vplyvu na životnosť batérie. Vďaka tomu sú časy nabíjania flexibilnejšie a vozíky zostávajú v prevádzke, keď je to potrebné.
 • Rýchle nabíjanie – 25 V lítium-iónová batéria sa plne nabije len za 80 minút a na 50 % kapacity batérie stačí 30 minút nabíjania. Okrem toho sú inteligentné nabíjačky Toyota štandardne vybavené funkciou dynamického obmedzenia výkonu (DPL), ktorá znižuje výšku „špičkového odberu“, čím riadi celkovú spotrebu energie a náklady. Znamená to tiež, že pri nabíjaní viacerých vysokozdvižných vozíkov sa väčšina energie pošle do vozíka, ktorý ju najviac potrebuje
 • Batérie, ktoré vydržia rovnako dlho ako váš vozík – životnosť lítium-iónovej batérie sa rovná životnosti vozíka bez potreby nových investícií na údržbu zariadenia alebo potreby druhej sady batérií.
 • Žiadne nabíjacie miestnosti – lítium-iónové nabíjačky sa používajú jednoducho, bezpečne a ergonomicky. Môžu byť umiestnené kdekoľvek v prevádzke a nepotrebujú vyhradenú nabíjaciu miestnosť, čím sa uvoľní skladový priestor, ktorý sa môže využiť na optimalizáciu tokov a maximalizáciu efektívnosti celej prevádzky..

 

 

Bezpečnosť

Bezpečnosť a pohoda sú dôležitou súčasťou každej úspešnej prevádzky vysokozdvižných vozíkov - preto ponúkame niekoľko školení pre operátorov a vedúcich skladov. Bezpečnosť vysokozdvižných vozíkov však siaha ďaleko za hranice obsluhy. Nabíjanie batérií a vysokozdvižných vozíkov nie je bez rizík, ako sa dá očakávať pri elektrických zariadeniach. Ako spoločnosť, ktorej srdcom je bezpečnosť a kvalita, sme urobili všetko pre to, aby naše lítium-iónové batérie prinášali celý rad bezpečnostných výhod.

Všetky naše lítium-iónové batérie používajú články v tvare valca, ktoré sa navzájom nedotýkajú. To znamená, že ak dôjde k ohrozeniu bezpečnosti jedného článku, nebude to mať priamy vplyv na ostatné články vedľa neho. Do valcových článkov je tiež ťažšie preniknúť, čo sa môže stať, keď do batérie pichnú vidlice vozíka. V skutočnosti je mimoriadne ťažké poškodiť článok v tvare valca.

Bezpečnosť v každom komponente

Lítium-iónová batéria sa skladá z niekoľkých článkov, ktoré sú zostavené do jedného modulu. V závislosti od veľkosti batérie sa niekoľko modulov spája do série a vytvára batériový systém. Každý modul je vybavený bezpečnostným systémom (systém riadenia batérie BMS). Kompletný batériový systém má aj nadradený systém BMS, ktorý riadi celkovú činnosť batérie (nabíjanie/vybíjanie).

 

Adaptabilita

Bez ohľadu na zameranie vašej firmy a použitie vysokozdvižného vozíka môžu lítium-iónové batérie ponúknuť vyššiu účinnosť a výkon. Sú vhodné na prácu v horúcom aj chladnom prostredí a poskytujú všestranné riešenie pre manipuláciu s materiálom.

Modulárna konštrukcia znižuje hmotnosť a nároky na servis

Vedeli ste to? 50Ah batéria dodá dostatok energie pre 70 % malých elektrických paletových vozíkov - čo znamená, že lítium-iónový blok plnej veľkosti by mohol pridať viac energie a hmotnosti, ako potrebujete. Batérie Toyota tento problém nemajú. Pracujú na modulárnom princípe, pričom kombinujú správny počet modulov na dodanie požadovaného výkonu bez pridávania zbytočných článkov a hmotnosti. Moduly sa tiež dajú vymieňať po jednom, čo znamená, že servis je rýchlejší, jednoduchší a vyžaduje si menej zásob.

Viac informácií o prístupe Toyota RED (Radical Energy Design)>>

Vlastné lítium-iónové riešenia od spoločnosti Toyota ponúkajú úsporu energie, prevádzku šetrnú k servisu a zvýšenú bezpečnosť. Strata energie z batérie je minimálna a je možné príležitostné nabíjanie. Okrem toho, na rozdiel od olovených akumulátorov, lítium-iónové akumulátory strácajú pri prevádzke v chladiarenských prevádzkach výkon len minimálne.

Chladiarenské prevádzky

Naše štandardné lítium-iónové batérie sú vhodné do chladného prostredia a na neintenzívnu prácu v chladiarenských skladoch, keď sa nabíjanie môže vykonávať pri teplote minimálne + 5 ºC, napr:

 • Približne 2 hodiny prevádzky pri -30 °C
 • Približne 4 hodiny prevádzky pri -10 °C

Mraziarenské prevádzky

Pri prevádzke vysokozdvižných vozíkov dlhšej ako 2 hodiny alebo pri akomkoľvek ponechaní bez použitia pri teplotách do -30 ºC odporúčame vyhrievané lítium-iónové batérie, ktoré umožňujú nabíjanie v chladiacom priestore. Čím menej často musia vozíky vychádzať von na nabíjanie, tým menej problémov s kondenzáciou budete mať. Okrem toho je možné znížiť výkon batérií o 5 - 10 %, aby sa vždy zaručila optimálna teplota pre zariadenie.

Získajte prehľad o batériách z I_Site

Náš systém správy flotily I_Site ponúka v rámci balíka I_Site Explorer funkciu správy batérií, pomocou ktorej môžete získať užitočné informácie o svojich batériách a zlepšiť tak hospodárnosť a energetickú účinnosť.

Lítium-iónové batérie predstavujú nové možnosti flexibilnejšieho nabíjania. Na rozdiel od olovených akumulátorov nie je životnosť lítium-iónových batérií ovplyvnená frekvenciou nabíjania. V skutočnosti sa aktívne podporuje príležitostné nabíjanie, aby sa zachovala bezporuchovosť prevádzky. Pomocou aplikácie I_Site Explorer je možné sledovať úroveň nabitia batérií a zabezpečiť, aby boli vždy nabité na optimálnu úroveň. Nabíjanie vozíka počas jeho nečinnosti vám umožní používať menej batérií a minimalizovať riziko neplánovaných prestojov.

Máte ďalšie otázky o lítium-iónových batériách pre vysokozdvižné vozíky? Navštívte našu stránku s najčastejšími otázkami tu>>

Li-ion očami zákazníkov

 

 

“Toyota prepočítava nabíjacie cykly podľa našich potrieb
a preškolení zamestnanci vedia, kedy majú vozíky nabíjať,
takže máme istotu, že prevádzková doba strojov bude zodpovedať štruktúre pracovných smien.”

Ronald Ganther, vedúci oddelenia príjmu v Hermes Fulfilment

Prečítajte si celý príbeh>>

Zistiť a rozhodnúť sa

Veríme, že sme vás presvedčili, aby ste pre svoje nové vozíky zvolili li-ion batérie. Ich výhody sú veľmi presvedčivé! Radi by sme vás upozornili na niekoľko modelov z našej rozsiahlej ponuky elektrických vozíkov, ktoré by vás mohli zaujímať.

Kompaktné, ľahké a obratné

 • Vysoká energetická účinnosť
 • Jednoduché manévrovanie
 • Ideálne pre stiesnené priestory
 • Zostavené na Li-ion technológii

Odporúčania:
Toyota BT Levio LWI160 je elektrický skladový vozík ideálny na prácu v stiesnených priestoroch, ako sú maloobchodné predajné priestory, obchody a supermarkety.

Rýchle a ľahko ovládateľné

 • Jednoduché riadenie
 • Ideálne pre prepravu na dlhé vzdialenosti
 • Tiež ručne vedené verzie
 • K dispozícii s Li-ion batériami

Odporúčania:
Náš sortiment zakladačov SWE/SPE zahŕňa mnoho rôznych modelov a funkcií, ktoré vyhovujú vašim prepravným potrebám.

Produktívne a pohodlné

 • Osvedčené inovácie
 • Ergonomický priestor pre obsluhu
 • Zdvíh až 13 m
 • S inteligentnými lítium-iónovými energetickými balíčkami

Odporúčania:
Náš široký rad retrakov nájde uplatnenie v rôznych aplikáciách: vo vnútri, vonku a v stiesnených priestoroch.

Efektívne vnútorné a vonkajšie použitie

 • Vynikajúce manévrovacie schopnosti
 • K dispozícii vo verzii s 3 a 4 kolesami
 • Lakťová opierka na ruku s ovládaním končekmi prstov
 • K dispozícii s Li-Ion batériou

Odporúčania:
Modely Traigo 48 sú energeticky veľmi úsporné, majú vynikajúci výhľad do všetkých strán a vysoký výkon zdvihu a pojazdu.

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Navštívte náš e-shop

Navštívte náš e-shop

Nájdite ďalšie informácie o produktoch, ďalších funkciách a možných doplnkoch našich vozíkov, ako sú retraky, paletové vozíky a vychystávacie vozíky.

Nakúpiť onlline

Máte otázky ohľadom li-ion batérií?

Navštívte našu stránku FAQ venovanú Li-ion batériám, kde nájdete odpovede na svoje otázky.

Zistiť viac>>

Ako napájať vozíky

Ponúkame optimálne riešenie energie pre vaše prevádzky, od spaľovacích motorov po technológiu palivových článkov. Prečítajte si viac o našich riešeniach energie.

Prečítajte si viac>>

Elektrické paletové vozíky v priemysle

Elektrické paletové vozíky

These trucks are fast and powerful, with a focus on safety and ease of use and a variety of uses in material handling applications.

Tieto vozíky sú rýchle a výkonné, so zameraním na bezpečnosť a jednoduchosť používania v rôznych aplikáciach manipulácie s materiálom.

Prečítať viac >