Prvá továreň elm.leblanc bola postavená v roku 1963 v okolí Paríža, v meste Drancy . Prevádzka sa neustále modernizovala a rozvíjala a bola zameraná na montáž, finálnu montáž a testovanie. V roku 1996 vstúpil elm.leblanc do divízie Thermotechnology skupiny Bosch, európskeho lídra v systémoch vykurovania a výroby teplej vody. Divízia v Drancy zamestnáva 300 ľudí. Každý rok sa vyrobí viac ako 100 000 kotlov, čo znamená, že kotol každú minútu opúšťa jednu z výrobných liniek. Digitalizácia je srdcom spoločnosti elm.leblanc a zabezpečuje synchronizáciu pracovníkov s výrobnými zariadeniami, transparentnosť a spoluprácu medzi výrobnými tímami a automatizovanými vozíkmi.
Automatizácia v kombinácii s miestnym know-how umožnila výrobnému závodu Drancy stať sa kompetenčným centrom Industry 4.0 pre divíziu Bosch Thermotechnology. Dynamika spolupráce s Toyotou podporov silnou digitálnou kultúrou umiestňuje inovácie viac ako kedykoľvek predtým ako motor rastu spoločnosti elm.leblanc.
Laurent Tortrat, priemyselný riaditeľ pobočky Drancy, vysvetľuje: „Projekt automatizácie, ktorý má Toyota na tomto webe, je súčasťou našej stratégie rozvoja riešení Industry 4.0. Vysoká úroveň flexibility vyžaduje, aby sme boli stále agilnejší pretože všetko sa neustále zrýchľuje. “ Elm.leblanc reaguje vývojom riešení 4.0, transformáciou organizácie a rozvojom zručností pre svoje tímy.
Toyota implementovala 2 vysokozdvižné vozíky Autopilot OAE používané na prepravu hotových výrobkov. Logistická operácia zahŕňa vyberanie paliet z montážnych liniek, ich prenášanie do gravitačného regálového systému a dopĺňanie prázdnych paliet na konci liniek. Druhou činnosťou je manipulácia s dodávkou tovaru z gravitačného regálu do nakladacej rampy. Treťou úlohou je doprava výrobkov na oddelenie kvality. Keď je paleta skontrolovaná, privolá sa autopilot a ten ju umiestní späť do skladu.
Priemyselný riaditeľ prevádzky Drancy zhrnul prínosy z automatizácie logistky spoločnosťou Toyota nasledovne:
„Ponuku od spoločnosti Toyota považujeme za zaujímavú, pretože nám skutočne poskytla kompletný balík a skutočne predstavuje„ priemyselné riešenie budúcnosti “,“ uvádza Tortrat, technický riaditeľ spoločnosti elm.leblanc. „Najlepšie na tom všetkom je, že máme systém, ktorý nám umožňuje neustále sa rozvíjať a byť flexibilný a prispôsobovať systém Toyota tak, aby reagoval na zmeny frekvencie zákaziek a taktiež zmeny layoutu,“ pokračuje Tortrat.
„Spoločnosť Toyota zabezpečuje aj školenie personálu a neustálu podporu nielen na operatívnej úrovni ale aj v plánovacích a technických oblastiach, čo nám umožňuje stať sa autonómnymi. Servisná podpora je veľmi rýchla aj počas inštalácie a prevádzky. Získavame požadovanú úroveň podpory, či už vzdialene alebo priamo na mieste v našich výrobných priestoroch,“ potvrdzuje Tortrat.