Spoločnosť Beneo rozširuje skladovacie kapacity pomocou Toyota Radioshuttle

Dopyt po ryžovom škrobe a ryžovej múke sa za posledných niekoľko rokov zvýšil. Odborník na ryžu, spoločnosť Beneo, preto hľadala spôsob, ako rozšíriť svoje sklady s ohľadom na skladové kapacity. Toyota sa dohodla na spolupráci s touto spoločnosťou, aby jej pomohla dosiahnuť jej ciele týkajúce sa skladovania a ponúkla jej riešenie založené na satelitných vozíkoch a regálovom systéme s cieľom optimalizácie skladového priestoru.

Fakty a čísla:

  • Spoločnosť: Beneo
  • Sídlo: Wijgmaal (Leuven), Belgicko
  • Oblasť: Potravinársky priemysel
  • Skladovacie kapacity: 13 000 m2
  • Výrobky: 6 satelitných vozíkov vozíkov, niekoľko regálov a 3 retraky

O spoločnosti Beneo

Spoločnosť Beneo je jedným z najväčších potravinárskych výrobcov v Európe, je súčasťou skupiny Südzucker Group a zastúpenie má vo viac ako 80 krajinách po celom svete. Beneo je svetovým expertom vo výskume a premene odrôd ryže na prírodne získavaný funkčný škrob, múku a vysoko stráviteľné bielkoviny. Ich hlavná výroba sa orientuje na ryžovú múku, ryžový škrob a ďalšie podobné tovary. Zdravé výrobky, ktoré majú niekoľko výhod, ako napríklad antialergické vlastnosti; ryžová múka a ryžový škrob, ktoré nemôžu spôsobiť alergickú reakciu. Ich ryžový škrob je taktiež prírodným výrobkom, ktorý je šetrný k životnému prostrediu, čo je významnou témou dnešnej modernej spoločnosti. Okrem toho je vhodný ako súčasť našej stravy, pretože by sme mali jesť rôzne zdravé jedlá. Ryža by sa mala používať ako náhrada za iné výrobky obsahujúce škrob, ako napríklad cestoviny a zemiaky. Ľudstvo dospelo do bodu zvyšovania povedomia o životnom prostredí a zdraví, a práve preto sme v posledných rokoch zaznamenali výrazný nárast dopytu po ryžovom škrobe, ryžovej múke a podobných výrobkoch. Táto evolúcia v stravovaní priniesla naliehavú potrebu rozširovania skladov spoločnosti Beneo, ich túžbu zakúpiť viac vozíkov a nájsť vhodné riešenie regálového systému.

Nedostatok skladovacej kapacity

„Dodávateľská sieť spoločnosti Beneo bola zriadená v roku 2012,“ vraví Manažérka dodávateľskej siete Sabine Festjens. „Jedným z našich problémov bolo, že sme nemali dostatok skladovacích kapacít. Produkty, ktoré sme vyrábali, sa ukladali na palety a skladovali sa jednoducho na zemi, takže naša kapacita bola veľmi malá a množstvo tovaru sa muselo prepravovať a skladovať v externých skladoch“, pokračuje Sabine, „navyše, naše výrobky sa podrobujú dosť prísnym analýzam. Tie často trvajú niekoľko dní. Spojte si tieto dva predpoklady a pochopíte, prečo sme dospeli k záveru, že by bolo pre spoločnosť Beneo prospešné optimalizovať jej skladovacie kapacity.“

Radioshuttle: optimálne a výhodné riešenie

„Potom sme zisťovali, ktoré oblasti skladu majú rovnaké problémy; napríklad mraziareň, kde je priestor extrémne cenný. Mali sme iba jeden cieľ: rozšíriť našu kapacitu čo najviac a v najkratšom možnom čase s minimálnou investíciou. Takto sme objavili koncept satelitných vozíkov. Rozhodli sme sa uzatvoriť partnerstvo s Toyota Material Handling, aby sme dosiahli to, čo sme si predsavzali prostredníctvom ich systému Radioshuttle,“ vraví Sabine Festjens.

„Máme taktiež pec, veľmi cenný priestor, ktorý je teraz využitý skutočne optimálne. Chceme využiť priestor v maximálnej možnej miere. Okrem toho systém Radioshuttle zabezpečuje dobrú cirkuláciu vzduchu, čo je pri práci s pecami veľmi dôležité. Satelitné vozíky je možné naprogramovať tak, aby nechali medzi paletami určitý priestor, a ponúkajú riešenie pre naše dávky s hmotnosťou tridsať až štyridsať ton pri rešpektovaní princípu prvý dnu – prvý von (first-in, first-out – FIFO). Systém Radioshuttle je dokonalou odpoveďou na naše potreby a zodpovedal mnoho našich otázok. Nemusíme ani hovoriť o tom, že s Toyotou sme maximálne spokojní. V spolupráci s nimi sme sa dokonca rozhodli uskutočniť budúce rozšírenia a s ich podporou neustále rastieme,“ vraví Sabine.

Dokonalý a flexibilný projektový partner

„Existujú tri hlavné dôvody, pre ktoré sme sa rozhodli pracovať so spoločnosťou Toyota Material Handling: po prvé, Toyota vždy prispôsobila svoje návrhy a riešenia našim potrebám a želaniam. Vždy sme dostali efektívnu odpoveď na všetky naše otázky, hlavne na tie, ktoré sa týkali skladových objemov, výkresov atď. Ich konzultant, Wilfried Elsen, bol pri zodpovedaní každej jednej otázky a pri riešení všetkých našich potrieb rozširovania veľmi flexibilný. Taktiež nám navrhli, aby sme sa stali súčasťou ich pilotného projektu RFID štítkov, čo znamená, že naše satelitné vozíky sú vybavené čítačkou štítkov a Wi-Fi routerom. Naše satelitné vozíky sú teda ‚inteligentnými vozíkmi‘ a posielajú údaje do nášho WMS-systému,“ vysvetľuje Sabine. „Okrem toho, Toyota je preferovaným dodávateľom nášho Technického oddelenia vďaka ich výnimočnej kvalite služieb a skvelému vybaveniu. V neposlednom rade je to veľmi známa spoločnosť v rámci našej skupiny a pochvaľujeme si kvalitu, ktorú ponúkajú.“

„Sme veľmi spokojní a vrelo odporúčame satelitné vozíky a regálové riešenia od spoločnosti Toyota. Vo veľmi krátkom čase nám ponúkli ideálne riešenie našich problémov, ako je napríklad oblasť pece. Každý jeden priestor, do ktorého sme mohli umiestniť systém Radioshuttle, je teraz vyplnený satelitnými vozíkmi až po okraj. Predstihli sme plán, takže naše posledné rozširovanie vozíkov sa uskutočnilo oveľa skôr, ako bolo pôvodne zamýšľané. Druhým dôvodom pre skoršie ukončenie tohto rozšírenia bolo, že investícia potrebná na rozšírenie bola relatívne nízka, ak ju porovnáte s rozsiahlosťou a monumentálnosťou projektu a s jeho výstupom. Netreba vravieť, že návratnosť investície je veľmi dobrá. Takisto je dôležité poznamenať, že s našimi satelitnými vozíkmi nemáme žiadne alebo iba veľmi malé problémy,“ uzatvára Sabine Festjens – Manažérka dodávateľskej siete spoločnosti Beneo.

Objavte naše poloautomatizované riešenia s vysokou hustotou skladovania
Vymazať všetko