Rendapart si vybral poloautomatické satelitné vozíky od Toyoty

Spoločnosť Rendapart Plantfood International, výrobca a distribútor organických a organicko-minerálnych hnojív, sa obrátila na spoločnosť Toyota Material Handling aby našla efektívne riešenie na maximalizáciu svojej skladovej kapacity. Aby Toyota naplnila ich potreby, ponúkla systém Toyota Radioshuttle a príslušné regálové riešenie.

O spoločnosti Rendapart

Už viac ako 70 rokov rodina Krauchovcov vyrába, balí a odosiela vysokokvalitné organické hnojivá pod názvom „Viano“. To z nich robí prvého a najstaršieho výrobcu organických hnojív v Belgicku, ich know-how a skúsenosti sú pre zákazníkov zárukou kvalitných výrobkov.

Rendapart NV je strešnou organizáciou pre dve oddelenia: VIANO a Rendapart Plantfood. Dobre známa značka VIANO ponúka celý rad záhradných produktov, hnojív (jednoduchých aj kombinovaných), zúrodňovačov pôdy, zeminy do črepníkov a pôdnych pokryvov. Ich výrobná spoločnosť Rendapart Plantfood Int. je veľkým výrobcom organických a organicko-minerálnych hnojív, pôsobí na medzinárodnom trhu privátnych značiek. Obe spoločnosti ponúkajú zákazníkom kompletný a kvalitný servis

Fakty a čísla

  • Spoločnosť: Rendapart Plantfood International
  • Miesto: Aalst, Belgicko
  • Oblasť: Organické a organicko-minerálne hnojivá
  • Skladovacie kapacity: 8 708 europaliet – výška skladu 11,5 m
  • Produkty: 6 šesť vozíkov Toyota Radioshuttle, regály pre satelitné vozíky, dva vysokozdvižné vozíky a tri retraky (lítium-iónové) 

Efektívne usporiadanie skladu

V srdci Belgicka, neďaleko hlavného mesta Brusel, sa stretávame s manažérom závodu a synom majiteľa, Janom Krauchom: „V medzivojnovom období založil môj starý otec spoločnosť Animalia v meste Denderleeuw. Špecializovali sme sa na spracovanie odpadu. Aby sa kruh uzavrel, môj starý otec založil v roku 1948 značku hnojív Viano; bol to vizionár; nič nebolo stratené. V Belgicku sa tak zrodila prvá spoločnosť na organické hnojivá“ povedal nám Jan Krauch. „Nanešťastie, môj starý otec potom v roku 1983 zo zdravotných dôvodov predal všetky závody a o dva roky nato zomrel. Keď mal môj otec 25 rokov, od nových holandských vlastníkov odkúpil jedno z oddelení. Bol založený nový podnik – Rendapart.“

„V týchto dňoch sa všetko stáva veľmi špecializovaným, pre každý výrobok vyrábame konkrétne hnojivá. Aby sme boli schopní sledovať trendy, bolo nevyhnutné zabezpečiť efektívne usporiadanie a rozšírenie nášho skladu. Náš sklad už viac nespĺňal naše potreby. Preto som začal hľadať efektívne riešenie. V našom sklade sme už mali vysokozdvižné vozíky od Toyoty, s ktorými sme boli spokojní. Preto som navštívil ich webovú stránku, aby som zistil, aké ďalšie riešenia by nám Toyota mohla ponúknuť. Zistil som, že v ponuke majú aj satelitné vozíky a k ním príslušné regálové riešenie. A takto som sa opäť spojil so spoločnosťou Toyota.“

Toyota ako plnohodnotný konzultant

„Používali sme regály určené pre vjazd vozíkov (drive-in), ale tie už naše potreby nespĺňali. Spolu s manažérom Regálových riešení Toyota, Wilfriedom Elsenom, sme hľadali riešenie, ktoré by maximalizovalo naše skladovacie kapacity. Wilfried nám odporučil použiť satelitné vozíky v kombinácii s príslušným regálovým riešením a retrakmi, takže by sme mohli stohovať tovar do regálov a pritom optimalizovať naše skladovacie kapacity, čo bolo pre nás extrémne dôležité. Tento systém tiež zlepšuje prístup k výrobkom a znižuje možné poškodenie. Prácou s retrakmi sa vytvorí ešte viac skladovacej kapacity. Ich retraky sú veľmi kompaktné, flexibilné a majú úzky podvozok, ktorý je ideálny do úzkych priestorov. Preto sme si vybrali toto efektívne riešenie: regály pre satelitné vozíky spolu so šiestimi vozíkmi Radioshuttle a tromi retrakmi,“ povedal nám Jan.

„Voľba Toyoty bola samozrejmá vzhľadom na to, že koná rýchlo a všetko veľmi dobre sleduje, čo je kľúčovým faktorom pri rozhodovaní.“

Naše výrobky sú sezónne a v prípade montáže sme museli dodržať konkrétne časové okno. Bola to hladká spolupráca tak s Wilfriedom, ako aj s projektovým inžinierom Jorisom Van Akenom, spustenie prevádzky taktiež prebehlo veľmi hladko. Zmeny sa riešili okamžite a efektívne,“ pokračuje Jan. 

Spoločnosť Rendapart nie je aktívna iba v Belgicku, ale aj vo Francúzsku, Holandsku, Poľsku, Dánsku, Fínsku, vo Veľkej Británii, Estónku atď. Rozšírenie ich skladov je preto nevyhnutné: „Portfólio zákazníkov rastie každým rokom, čo znamená, že v blízkej budúcnosti budeme náš sklad opäť rozširovať. Keďže riešenie, ktoré nám ponúkla Toyota, výrazne optimalizovalo náš proces, je len prirodzené, že zavedieme viac satelitných vozíkov, regálov a retrakov od spoločnosti Toyota,“ uzatvára Jan Krauch.

Viac o Toyota Radioshuttle
Vymazať všetko