regály na mieru  v sklade

Regály Toyota zabezpečujú efektívnu zákaznícku podporu v Autoexperten Trondheim

Autoexperten Trondheim (Nórsko) potrebovali regály na mieru pre svoj nový sklad dielcov. S vybavením na manipuláciu s materiálom a s našimi regálovými riešeniami sú teraz pripravení efektívne pomáhať svojim zákazníkom vo svojej novej dielni na opravu vozidiel.

O spoločnosti Autoexperten Trondheim

Autoexperten Trondheim je celonárodná sieť autoopravovní vo Švédsku a Nórsku, je súčasťou KGK Norway, čo znamená, že jej mechanici sú dobre školení a certifikovaní. Zákazníci môžu nechať svoje auto v dielni Autoexpert, kde ho mechanici opravia v súlade s pokynmi výrobcu. Sieť autoopravovní aktuálne pozostáva z približne 430 dielní, ktoré predávajú všetko od automobilových dielcov, pneumatík, nástrojov, spotrebného tovaru a dielenského vybavenia pre kamióny a lode.

Otvorili nový sklad dielcov v Trondheime, kde skladujú položky v regáloch na pneumatiky, v paletových regáloch, regáloch na batérie a na drobný tovar a využívajú niekoľko zariadení na manipuláciu s materiálom.

Facts & figures

Niekoľko stoviek metrov regálov

Najväčšou výzvou v novom sklade spoločnosti Autoexperten bolo zabezpečiť ľahkú dostupnosť všetkých uskladnených položiek s cieľom vybavovať objednávky tak, aby bola zabezpečená efektivita a aby sa zrýchlil pracovný tok. Autoexperten chcela efektívne regálové systémy a malé vysokozdvižné vozíky, ako je napríklad ručný paletový vozík a stohovací vozík. Per Gunnar Withbro, manažér predaja v Autoexperten Trondheim, už predtým počul o spoločnosti Toyota Material Handling a rozhodol sa spolupracovať s Toyotou ako novým dodávateľom pre regálové systémy a manipuláciu s materiálom.

Prvá dodávka pozostávala z niekoľkých regálov na drobný tovar a regálov na pneumatiky, ktoré boli namontované v pôsobivo veľkom sklade spoločnosti Autoexperten Trondheim. Ohromných 1 600 metrov regálov bolo zaplnených rôznymi položkami, ktoré sú organizované v plastových boxoch alebo sú rozdelené priečkami podľa povahy, účelu a veľkosti položiek, takže k správnemu komponentu sa dá dostať ľahko a rýchlo. Neskôr boli namontované regály na pneumatiky s priestorom pre viac ako 700 pneumatík. Okrem toho boli uložené univerzálne regály s tabuľovými vložkami na uskladnenie rôznych druhov batérií. Relatívne „malý“ sklad teraz ponúka širokú škálu výrobkov; „Možno nemáme taký veľký sklad ako iné spoločnosti, s ktorými Toyota spolupracuje, ale ten náš sme veľmi dobre optimalizovali,“ hovorí Per Gunnar.

Presní aj počas pandémie

Aj keď sme sa pre celosvetovú pandémiu nestretli osobne, Per Gunnar opisuje spoluprácu medzi Autoexperten Trondheim a Toyotou ako „fantastickú“ skúsenosť: „Vplyv pandémie na včasné dodávky a hladkú spoluprácu sme si v skutočnosti ani nevšimli. Toyota nám poskytla dátum toho, kedy bude tovar doručený, a vždy svoje slovo dodržala. Montáž regálov prebiehala celkovo veľmi rýchlo. Pracovníci, ktorí stavali regály v prvej etape, boli veľmi skúsení. Keďže sme zakúpili niekoľko regálov navyše, rozhodli sme sa postaviť posledné paletové regály sami. Bolo to veľmi jednoduché a priamočiare aj vďaka tomu, že pokyny boli veľmi jasné.“

Stabilný systém podpory

Keď si spoločnosť Autoexperten objednala nové regály, rozhodla sa objednať ručný paletový vozík a stohovací vozík. Ich oddelenie v Oslo používa vozíky Toyota a odporúčalo ich aj spoločnosti Autoexperten Trondheim, pretože s Toyotou ako partnerom majú veľmi dobré skúsenosti. Keďže Autoexperten je spoločnosť roztrúsená po celom Švédsku a Nórsku, ich geograficky strategické umiestnenie a dostupnosť zabezpečuje, že ich zákazníci nemusia chodiť ďaleko na to, aby dostali okamžitý servis týkajúci sa opravy ich vozidla, čo má veľmi pozitívny ohlas.

Podobne ako Autoexperten, aj Toyota Material Handling má niekoľko pobočiek v mnohých krajinách, čo je zárukou rýchleho servisu, a to je niečo, čo veľmi oceňuje aj sieť autoopravovní. Spoločnosť Toyota Material Handling sa tak stala veľmi atraktívnym potenciálnym dodávateľom. „Sme závislí od nášho ručného paletového vozíka a vysokozdvižného vozíka. Preto nás upokojuje vedomie, že Toyota má k dispozícii ľahko dostupný servisný personál, ktorý nám vie v prípade potreby pomôcť. Keď je na hocijakom vybavení napísané „Toyota“, je to známka kvality. Chceme, aby naše zariadenie pochádzalo od stabilného partnera, o ktorom vieme, že tu pre nás bude aj v budúcnosti. Vďaka nemu bola naša voľba skutočne jednoduchá,“ hovorí Per Gunnar.

Viac regálových riešení
Vymazať všetko