Automatizácia v Glud & Marstrand: Bezpečná a efektívna logistika pomáha rásť

Rast spoločnosti na výrobu obalov vyžaduje funkčnú automatizáciu. Tá zabezpečí efektívnu a bezpečnú logistiku na zvýšenie konkurencieschopnosti spoločnosti.

O spoločnosti Glud & Marstrand

Glud & Marstrand je globálnym lídrom v obalových riešeniach pre potravinársky priemysel. Vlastní ju mexická skupina Envase Universales. Továreň spoločnosti Glud & Marstrand v Odense má 85-tisíc m² výrobných, skladových a administratívnych priestorov. Tie sú rozdelené do niekoľkých budov s veľkými prepravnými vzdialenosťami, ktoré tvorí kombinácia rohov, úzkych uličiek a vonkajších úsekov.

Fakty a čísla

 

Rast si vyžaduje vyššiu efektivitu a bezpečnosť

Spoločnosť Glud & Marstrand dodáva zákazníkom na celom svete moderné obalové riešenia. „To si vyžaduje efektívnu a bezpečnú vnútornú logistiku,” potvrdzujú manažéri logistiky Nikolaj Sonne a Claus Graff Gade.

„Naše prepravné trasy boli príliš dlhé a vyžadovali si efektívnejšiu internú logistiku medzi tlačou a výrobou.“ V posledných rokoch však spoločnosť nezažila len pozitívny rozvoj. Vznikla totiž potreba zlepšiť bezpečnosť, aby sa zabránilo pracovným úrazom. Manažéri logistiky sa obrátili na niekoľkých dodávateľov automaticky riadených vozíkov (AGV) a nakoniec sa rozhodli pre partnerstvo so spoločnosťou Toyota Material Handling, s ktorou mali obaja pozitívne skúsenosti.

Cesta automatizácie: krok po kroku

Spoločnosť Toyota zabezpečila komplexné riešenia, ktoré tvorili nielen dva automatizované stohovacie vozíky, ale aj trasa založená na reflektoroch a tiež jazdné dráhy – tie fungovali ako sklad paliet s tabuľami. Automaticky riadené vozíky automaticky zbierajú palety a prepravujú ich na požadované miesta.

Zavedenie automaticky riadených vozíkov, teda tzv. riešenia od A po B, pozostávalo z dvoch fáz. Začiatkom roka 2017 boli zavedené dva automaticky riadené vozíky, aby zabezpečili časť prepravy interne v rámci tlačiarenského sektora. „Musíme zohľadniť veľa bezpečnostných opatrení súvisiacich s manipuláciou a prepravou tabúľ s ostrými hranami na ťažkých paletách,“ hovorí Claus Graff Gade.

V druhej fáze sa tlačiarenská oblasť pripojila k dokončeným produktom, ktoré vychádzali z výroby plechoviek. Celková jazdná vzdialenosť dosiahla 565 metrov, a to nielen vo vnútri, ale aj von cez nákladisko križujúce dopravu nákladných automobilov, ktoré nakladajú alebo dodávajú tovar do továrne.

„Vrstva asfaltu navyše na vonkajšom jazdnom dosahu automaticky riadených vozidiel zabezpečuje rovný a stabilný povrch na rovnakej úrovni ako vonkajšie povrchy. Nainštalovali sme aj svetelné signály, ktoré zabezpečujú, že nedochádza ku kolíziám AVG a nákladných vozidiel.“

Nové myslenie na pracovisku

Manažéri logistiky potvrdzujú, že automaticky riadené vozidlá perfektne fungujú z technického aj bezpečnostného hľadiska. Práve toto výrazne zlepšilo efektivitu internej logistiky. „Najväčšou výzvou, ktorú priniesli automaticky riadené vozidlá, nebola technika, ale správanie sa a kultúra na pracovisku. Ako manažéri logistiky sme v našej komunikácii obaja zdôraznili, že našim cieľom nie je zlikvidovať pracovné miesta a že robíme veci postupne,“ uviedol Nikolaj Sonne.

Automatizácia podporuje konkurencieschopnosť

„Ide zatiaľ o prvé kroky na ceste k automatizácii. Skúsenosti, ktoré sme zatiaľ získali, sú pre nás cenné, keďže v budúcnosti plánujeme ešte väčšiu automatizáciu,“ dodal Nikolaj Sonne. Zamestnanci vidia, že vytvára vysokú bezpečnosť na pracovisku, eliminuje opakujúce sa pracovné postupy a prispieva k efektivite. 

Spoločnosť Glud & Marstrand tak nepovažuje automatizáciu za hrozbu pre pracovné miesta, ale za ochranu pracoviska pri narastajúcej konkurencieschopnosti podniku.

Naše automatizované riešenia

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Autopilot pri horizontálnom transporte

Automatizované riešenia

Naše rady automatizovaných vozíkov a nosičov nákladu ponúkajú vyspelé a flexibilné riešenie pre efektívnejšiu a hospodárnejšiu manipuláciu s tovarom.

Prečítajte si viac >

Elektrické stohovacie vozíky v sklade

Elektrické stohovacie vozíky

The Staxio powered stacker trucks are fit for a wide range of material handling applications and are fast, powerful and easy to use. 

Stohovacie vysokozdvižné vozíky Staxio sú vhodné pre širokú škálu aplikácií manipulácie s materiálom a sú rýchle, výkonné a ľahko ovládateľné.

Prečítať viac >

Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi vám dávajú dnes dostupné riešenia a predstavujú našu víziu do budúcnosti.

Prečítajte si viac >

Vodič používa BT Optio pri vychystávaní

Náš sortiment

Pozrite si náš kompletný sortiment vysokozdvižných vozíkov, vrátane retrakov, paletových vozíkov a vychystávacích vozíkov.

Prečítajte si viac >

Vymazať všetko