Optimalizácia výkonu a bezpečnosti v sklade: Šetrite svoj čas a náklady

Pri optimalizovaní skladu dbáme o to, aby všetky procesy prebiehali efektívne, rýchlo a zároveň bezpečne. Dobre organizovaný sklad s maximálne využitým priestorom šetrí nielen váš čas, ale aj náklady.

Výkon a efektivita

Naša optimalizácia začína pri efektívnej kooperácii medzi našimi regálmi a vysokozdvižnými vozíkmi. Sú nakonfigurované pre vzájomné používanie. Vďaka tomu sú činnosti ako tok alebo obrat paliet, či skladová kapacita maximálne efektívne. Účinným zúžitkovaním priestoru skladu a zvyšovaním produktivity vo výsledku smerujeme k celkovému znižovaniu nákladov.

Naši konzultanti vám radi ušijú riešenia na mieru. Spoločne nájdeme správnu rovnováhu medzi skladovacou kapacitou a rýchlosťou manipulácie s materiálom. Naše vysokozdvižné vozíky sú certifikované a spĺňajú prísne technické a kvalitatívne európske normy. Vďaka nim máte garanciu kvality a tiež bezpečnosti vašej internej logistiky.

Bezpečnosť na prvom mieste

Vysoká produktivita a optimalizovaný výkon sú nevyhnutné pre rast biznisu. Zabúdať však  netreba ani na bezpečnosť pri práci. Týka sa to najmä skladov s vyšším rizikom nehody či úrazu.

V spoločnosti Toyota Material Handling zaisťujeme bezpečnosť skladov nasledovne:

  • Bezpečnostné protokoly: Naše regálové ponuky projektujeme podľa prísnych bezpečnostných noriem (EN15635, EN15512, EN15629 a EN15620). Takisto sme držiteľmi certifikácií ISO 9001 a ISO 14001.

  • Výstražný systém SpotMe: SpotMe je varovný systém, ktorý zvyšuje bezpečnosť premávky. Pracuje na princípe snímačov, ktoré monitorujú okolitý pohyb. Blikajúci výstražný maják upozorňuje ostatných pracovníkov nachádzajúcich sa v rizikovej oblasti. Týmto predídete úrazom a poškodeniu vozíkov či tovaru.

  • Správa flotily I_Site: Ide o integrovaný systém, vďaka ktorému máte prehľad o celej vozíkovej flotile v sklade. I_Site hlási prípadné zrážky a umožňuje sledovať dianie v prevádzke pre lepšiu optimalizáciu. Znižuje škody a šetrí náklady.

  • Kontrola regálov: Pravidelné kontroly sú dôležité v tom, aby sa predišlo úrazom a nehodám v dôsledku poškodenia a oslabenia nosnej konštrukcie regálov. Ponúkame vám ročné kontroly alebo kontroly na vyžiadanie. Po kontrole vám poskytneme kompletnú správu nálezov a vykonaných opatrení.

  • Školenie vodičov: Pre zvýšenie bezpečnosti na pracovisku organizujeme aj školenia vodičov. V rámci nich zvyšujeme povedomie o zariadeniach a technike. Dbáme o to, aby sa využívali efektívne a najmä bezpečne. Dobre zaškolení zamestnanci totiž pracujú bezpečnejšie a predlžujú životnosť strojov.
  • Ochranné príslušenstvo: V našej ponuke nechýba ani užitočné príslušenstvo ako istenia, chrániče alebo sieťové police, ktoré chránia nielen regály, ale aj vozíky.
Vymazať všetko