Čo ponúkajú originálne hydraulické čerpadlá?

Originálne hydraulické čerpadlá pre vysokozdvižné vozíky zvyšujú účinnosť motora a predlžujú jeho životnosť. V čom konkrétne spočívajú najväčšie výhody v porovnaní s neoriginálnymi náhradnými dielmi a prečo sa do nich oplatí investovať?

V rámci série o porovnaní lacných a originálnych náhradných dielov si rozoberieme aj teoretickú výdatnosť alebo objemovú účinnosť hydraulických čerpadiel.

Teoretická výdatnosť

V prípade, že vlastníte vysokozdvižný vozík značky Toyota, jednou z výhod originálnych náhradných dielov je kompatibilita. Originálne hydraulické čerpadlá sú perfektne spárované s motormi Toyota, takže správnou výmenou tohto dielu dosiahnete najlepší výkon riadenia a hydrauliky vášho stroja. Zároveň sa vyhnete zbytočným problémom, ktoré pramenia z nesprávnych rozmerov.

V reči čísel majú originálne čerpadlá výdatnosť 55,8 cm3/otáčku, zatiaľ čo neoriginálne diely majú o 36 % menší výtlak. Preto si rôzne lacné alternatívy vyžadujú vyššie otáčky motora, aby okruhy riadenia a hydrauliky mali dostatočný prísun tlakového oleja. To v praxi znamená, že na dosiahnutie rovnakého výkonu spotrebujete viac paliva, čím sa opäť dostávame k známemu problému zvýšených dodatočných nákladov.

Objemová účinnosť

Objemová účinnosť originálnych čerpadiel Toyota je vysoká a konštantná od voľnobehu až po maximálny výkon motora. Vďaka technickej vyspelosti a kompatibilite dielu vám tieto čerpadlá zaistia najlepšiu možnú účinnosť každého spotrebovaného paliva.

Neoriginálne čerpadlá majú o 5 % nižšiu účinnosť pri maximálnom výkone a až o 14 % pri nízkych otáčkach v porovnaní s originálnym dielom od Toyoty. Preto sa opäť zvyšuje spotreba spaliva a zároveň znižuje životnosť motora pri rovnakom používaní.

Životnosť motora

Rýchlosť zdvihu zariadení s originálnym hydraulickým čerpadlom Toyota je dvakrát rýchlejšia ako s neoriginálnym, s následkami na opotrebenie motora. Vďaka vysokej účinnosti, originálne hydraulické čerpadlo vyžaduje nižšie otáčky na plnenie svojej úlohy, čo prispieva k dlhšej životnosti.

Pri všetkých vysokozdvižných vozíkoch treba dbať na pravidelné previerky. Ak potrebujete skontrolovať technický stav vášho zariadenia, tak vám radi ušijeme servisné služby na mieru.

Vymazať všetko