Lacné vs originálne: Ktoré náhradné diely sa oplatia viac?

Originálne náhradné diely alebo lacnejšie varianty od iných predajcov? Večný rozkol medzi kvalitou a cenou neobchádza ani veľké skladové, výrobné či iné spoločnosti. Zameriame sa preto na to, aké sú hlavné rozdiely medzi originálnymi a neoriginálnymi náhradnými dielmi a ktoré predstavujú pre firmu lepšiu investíciu z dlhodobého hľadiska.

Rentabilita a efektívnosť

Prvou výhodou originálnych dielov je to, že sú presne konštruované pre vaše zariadenie alebo stroj, čo v dlhodobom plánovaní znižuje náklady na servis a výmenu. Podstatou originálnych dielov je, aby dokonale nahrádzali pôvodné diely, čo sa týka ich kvality a funkčnosti. 

Aj vďaka tomu originálne diely znižujú riziko neočakávaných prestrojov pri vašom podnikaní. Používaním originálnych dielov si zaistíte platnosť aktuálnej záručnej doby a zvýšite hodnotu použitého stroja pri možnom predaji v budúcnosti.

Bezpečnosť pri práci

Ďalším dôležitým faktorom pri práci s vysokozdvižnými vozíkmi je bezpečnosť. Použitím originálnych dielov sa vyhnete zbytočným poruchám, ktoré by mohli vzniknúť nekompatibilitou s inými dielcami. Originálne diely z dielne Toyota Material Handling sú testované s ohľadom na prevádzkovú bezpečnosť. Vďaka nim máte záruku použitia správneho dielu pre správny stroj.

Udržateľnosť a životné prostredie

Uvedomujeme si zodpovednosť k životnému prostrediu, a preto v každej fáze vývoja produktu dávame dôraz na jeho recyklovateľnosť. Naším dlhodobým cieľom je neustále zvyšovať mieru obnoviteľnosti našich výrobkov na konci ich životnosti.

Dostupnosť

Výhodou je tiež dostupnosť originálnych dielov. Garantujeme vám servisné pokrytie náhradnými dielmi až v 95 % prípadov. Dodanie máte štandardne do 24 hodín. Dostupnosť akéhokoľvek dielu z našej ponuky pre manipulačné zariadenia garantujeme po dobu až 10 rokov od ukončenia výroby.

Zhrnutie

Kúpa neoriginálnych dielcov môže byť lákavá, pretože vstupná investícia je často o niečo nižšia. Zoznam nevýhod však hrá jasne v prospech originálnych dielov

Naša manipulačná technika je navrhnutá na bezproblémový chod a to isté platí aj pre náhradné diely. Sú vyrábané tak, aby presne zodpovedali pôvodným dielom a spĺňali rovnako prísne kritéria týkajúce sa kvality, bezpečnosti, odolnosti alebo výkonnosti. Neoriginálne diely môžu ohroziť dobrý prevádzkový stav strojov a vo výsledku aj bezpečnosť pracovníkov. Preto dobre zvážte, či sa nižšia vstupná investícia skutočne oplatí aj z dlhodobého hľadiska.

Vymazať všetko