Brzdové čeľuste pre vysokozdvižné vozíky

Brzdové čeľuste pre vysokozdvižné vozíky. Aké sú ich výhody?

Základným predpokladom pre bezproblémové a dlhodobé fungovanie vysokozdvižných vozíkov sú originálne náhradné diely a kvalitný servis. V tejto časti seriálu o náhradných dieloch sa zameriame na výhody brzdových čeľustí.

V predošlej časti sme rozoberali výhody originálnych vzduchových filtrov a dôvody, prečo sa do nich oplatí investovať.

Povrch obloženia

Prvú dôležitú rozdielnosť nachádzame v povrchu obloženia. Originálne brzdové obloženie od Toyota Material Handling vyniká tým, že je silnejšie a širšie. V praxi to znamená, že poskytuje väčšiu styčnú plochu s bubnom. Podľa testovania majú naše brzdové čeľuste o 2,4 % väčšiu plochu, čo sa premietne do kratšej brzdnej dráhy. Tým sa zvyšuje aj bezpečnosť pri práci v sklade alebo inej prevádzke.

 

Neoriginálne brzdové čeľuste sú značne tenšie a ich povrch obloženia nie je v porovnaní s našimi dielmi taký široký. V tomto prípade teda platí, že je styčná plocha menšia a brzdná dráha väčšia. Preto sa opäť dostávame k problému, že neoriginálne diely sa rýchlejšie opotrebujú a ďalšia výmena bude nutná oveľa skôr. Z dlhodobého hľadiska tak investujete výrazne viac.

Upevnenie obloženia

Okrem styčnej plochy a s ňou súvisiacej brzdnej dráhy je dôležitý aj spôsob, akým je obloženie uchytené. Brzdové obloženia od Toyota Material Handling sú pripevnené k celej ploche čeľuste a majú dlhšie rebro, ktoré prebieha v smere rotácie. Obloženie je tlakovo privarené k čeľusti, takže poskytuje spoľahlivý chod a minimalizuje riziko poškodenia.

 

Na druhej strane stoja neoriginálne alternatívy. Tieto brzdové obloženia sú pripevnené len k rebrovému povrchu a k čeľusti sú privarené oblúkovým zváraním.

Tip na záver

Na koniec chceme zdôrazniť, že bezpečnosť pri práci má byť na prvom mieste, a preto nepodceňte pravidelné kontroly. V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať a radi vám skontrolujeme stav brzdových čeľustí a opotrebovania obloženia. Vyberte si z piatich servisných balíkov.

Vymazať všetko