Originálny vzduchový filter pre vysokozdvižné vozíky

Originálny vzduchový filter pre vysokozdvižné vozíky. V čom vyniká?

Jedným zo základov dlhodobého fungovania vysokozdvižných vozíkov sú originálne náhradné diely. V tejto časti si rozoberieme, v čom vynikajú originálne vzduchové filtre v porovnaní s lacnými neoriginálnymi alternatívami.

V úvodnej časti série o náhradných dieloch sme detailne vysvetlili, prečo sa oplatí investovať do originálnych dielov.

Lícovanie

Originálne diely od Toyota Material Handling sa vyrábajú tak, aby rozmery filtrov presne sedeli do každého vozíka. Na opačnej strane sú neoriginálne vzduchové filtre. Tie sa často vyrábajú spôsobom, aby boli použiteľné pre rôzne značky a modely. Hoci by sme univerzálnosť určite ocenili aj u nás, v tomto prípade je to kontraproduktívne.

 

Neoriginálne filtre môžu byť pokojne kratšie aj o pol centimetra, čo výsledne spôsobí výrazné zníženie účinnosti filtrácie. Tieto súčiastky sú len málokedy prispôsobené konkrétnemu modelu vysokozdvižného vozíka. Tým pádom by ste do nového filtra možno museli v krátkom časovom horizonte investovať znova, zatiaľ čo pri origináli máte istotu, že je diel vyrobený presne pre potreby vozíka.

Aktívna plocha filtra

Okrem presných rozmerov je dôležitým aspektom vzduchového filtra jeho aktívna plocha. V testovaniach sme zistili, že originálny vzduchový filter má o 4,91 % väčšiu filtračnú plochu a obsahuje o 16,81 % viac filtračného materiálu než neoriginálny filter.

 

Neoriginálny filter môže byť síce lacnejší, ale kvôli menšej filtračnej ploche a množstva filtračného materiálu bude pravdepodobne poskytovať horšiu filtráciu. To opäť môže spôsobiť, že filter bude potrebné častejšie meniť a vy tak zaň celkovo zaplatíte viac.

Tip na záver

Upchatý filter je príčinou bohatšej zmesi vzduchu a paliva a vyššej spotreby spôsobenej poklesom účinnosti motora. Preto nezabúdajte vzduchové filtre pravidelne kontrolovať a včasne vykonávať ich výmenu.

Vymazať všetko