3 tipy, ako zlepšiť optimalizáciu vášho skladu

Dôležitosť skladov a skladovacích priestorov rastie. Vývojom a rastom totiž prechádzajú aj priemyselné odvetvia. Hoci sa sklady a skladovacie priestory museli bežne zväčšovať do šírky, pri súčasnej ekonomike sa čoraz populárnejším stáva rozširovanie smerom nahor. To umožňuje maximálne využiť aktuálny pôdorys pri minimalizácii nákladov. Ako dosiahnuť maximálnu produktivitu a efektivitu?

Dvíhajte vyššie

Rozšírenie vášho skladu smerom nahor môže byť pre vaše aktuálne zariadenia výzvou. V závislosti od hmotnosti a veľkosti vašich výrobkov nemusia byť vaše vysokozdvižné vozíky schopné dvíhať náklady do takej výšky, do akej by ste potrebovali. 

Retraky spoločnosti Toyota vám pomôžu pri optimalizácii vášho skladu – tovar vďaka nim môžete ukladať na najefektívnejšie miesta na uskladnenie. Pomocou našich vysokovýkonných retrakov budete schopní dosahovať výšku zdvihu až 13 m.

Pri ukladaní tovaru v takých veľkých výškach je viditeľnosť ešte dôležitejšia. Priehľadná strecha, voliteľná kamera a ukazovateľ výšky zdvihu pomôžu vašim operátorom s presnosťou ukladania a vyzdvihovania do veľkých výšok. Vďaka našej jedinečnej naklápacej kabíne je práca vo výškach ergonomickejšia, pretože minimalizuje namáhanie krku operátorov.

Dvíhajte viac

S nosnosťou v rozmedzí 1 200 až 2 500 kg dokážu vozíky Toyota BT Reflex uložiť pomaly pohybujúci sa tovar vo veľkých výškach a zároveň udržiavať rýchlejšie sa pohybujúce SKU (Stock keeping Units – skladovacie jednotky) na nižších úrovniach regálov.

Používateľsky prívetivá veľká farebná dotyková obrazovka umožňuje operátorovi vidieť približnú hmotnosť nákladu, čo mu pomôže pri efektívnej a bezpečnej manipulácii s nákladom.

Uskladnite viac

Ďalším výborným tipom je pravidelne sledovať a snažiť sa dôkladne porozumieť tomu, ako je nastavená vaša prevádzka a kde sa môžete zlepšiť z hľadiska bezpečnosti, produktivity a efektívnosti.

V priebehu času môžu spoločnosti zaznamenať rast alebo iné zmeny, ktoré môžu viesť k rozvoju nových alebo iných bezpečnostných úvah a neefektívností – keď sa objavia nové výrobky, služby a činnosti, ktoré si potrebujú nájsť svoje miesto.

Zvyčajne sa pre ne použije najvhodnejšie miesto, ktoré je v tom čase dostupné, čo však nemusí byť automaticky aj najbezpečnejšie, najpraktickejšie alebo dôkladne naplánované umiestnenie. Pozrite sa na to, ako dokážete zlepšiť svoje spôsoby skladovania a konštrukciu regálov.

Zvážte presun operácií tam, kde z dlhodobého hľadiska dávajú najväčší zmysel. Znížte stratený čas strávený prepravou výrobkov a tovarov na svoje miesto.

Základom skladu je správne naplánovaný regálový systém, ktorý je optimalizovaný pre váš druh tovarov, frekvenciu rotácie, ako aj pre trasy a rozvrhnutie vašich priestorov s cieľom dosiahnuť bezproblémový tok materiálu.

Spolu so správnym vozíkom pre danú prácu tiež ponúkame rôzne riešenia šité na mieru od štandardných statických skladovacích systémov až po dynamické regálové riešenia, ako napríklad Toyota Radioshuttle alebo naše mobilné skladovanie paliet. Všetko závisí od vašej konkrétnej situácie a potrieb.

Retraky vám poskytnú univerzálnosť pri uskladnení vašich výrobkov tam, kde to dáva zmysel. Nie iba tam, kam viete dosiahnuť. V kombinácii so správnym skladovacím a regálovým riešením vám vysokovýkonné retraky od Toyoty pomôžu optimalizovať priestor skladu pri rôznych priemyselných aplikáciách.

Vymazať všetko