Nový Reflex od spoločnosti BT poskytuje nerušený výhľad vo všetkých výškach

BT Reflex radu R bol skonštruovaný pre výkon vo výškach, unikátny rad E s nakláňanou kabínou pre väčšiu precíznosť a pohodlie a flexibilný rad O pre prácu vo vnútri, ako aj vonku. Tieto tri rady retrakov s nosnosťou od 1,4 do 2,5 tony majú kabínu, ktorá vodičovi ponúka jedinečnú intuitívnu prax pri vynikajúcom výhľade.

Vozík s náklonom kabíny

Hladký chod

Retraky spoločnosti Toyota sú jedinečné svojou nakláňanou kabínou a systémom TLC (systém plynulého zdvihu). Tieto, už zavedené prvky, potvrdili pridanú hodnotu v prevádzke a boli zlepšené pri nových modeloch. Nakláňanie je plynulejšie, čo neznamená len lepší komfort pri práci vo vysokých výškach; ale tiež poskytuje vodičovi lepší výhľad. Manipulácia materiálov je preto viac ergonomická, produktívna a bezpečná. Systém TLC zabezpečuje v prevádzke maximálne rýchlosti manipulácie s nákladom vďaka plynulému (bez otrasov) zdvihu a spúšťaniu. Vodič má lepšiu kontrolu nákladu, čo zlepšuje jeho celkový výkon.

Dosah vyšší ako kedykoľvek predtým

Rad nových retrakov BT Reflex stanovuje nový štandard vo vertikálnej výkonnosti radikálne zlepšenou zdvihovou nosnosťou vozíkov. To znamená, že Toyota môže ponúknuť modely s menšou nosnosťou, ako náhradu za vozíky s väčšou základnou nosnosťou. Rovnako, ako výška zdvihu 13 metrov, nová konštrukcia zdvíhacieho zariadenia bola zlepšená vo viacerých smeroch: zoštíhlené profily veže s centrálnym valcom zdvihu, umiestnenie hadíc a priehľadná upínacia doska s integrovaným bočným posuvom; toto všetko prispieva k dobrému výhľadu na manipulovaný náklad, zvyšuje bezpečnosť pri práci a produktivitu.

Zlepšené ovládanie vysúvania veže tiež ponúka výbornú stabilitu a perfektné ovládanie veže. Toyota tiež uvádza na trh nový priehľadný strešný panel, ktorý bol skonštruovaný v kombinácii s novým zdvíhacím zariadením tak, aby poskytoval vodičovi skvelý výhľad do výšky, s minimalizáciou prekážok vo výhľade na manipulovaný náklad. Nové zdvíhacie zariadenie dosahuje novú úroveň kvality. Pri konštrukcii bolo použitých menej komponentov a viac chránených komponentov, čo zvyšuje spoľahlivosť a uľahčuje servis.

Optimálne pohodlie vodiča

Pri konštruovaní vozíka bolo myslené na vodiča. Ovládače, riadenie, sedadlo a podlaha sú nastaviteľné tak, aby to vyhovovalo všetkým vodičom. Funkcia riadenia bola vylepšená viacerými riadiacimi profilmi za účelom prispôsobiť sa skúsenostiam vodiča. Pohonové koleso je po vypnutí stroja vždy v polohe pre priamu jazdu, čo zabezpečí rýchly a bezpečný štart. Funkcionalita OPT (optimalizovaný výkon vozíka) je štandardom v celom rade a ponúka zdokonalené ovládanie posuvu veže a kontrolu rýchlosti pri zabočovaní, čo zvyšuje bezpečnosť pri práci a produktivitu. Nový BT Reflex môže byť vybavený laserom pre polohovanie vidlíc, ktorý uľahčuje nastavenie vidlíc pred paletou a tak znižuje riziko poškodenia tovaru a infraštruktúry.

Close up on Li-ion logo on truck

Also available with Lithium-Ion & I_Site

“Our new reach trucks can be further optimised to suit your specific requirements,” says Tony Wallis, Commercial Director for Toyota Material Handling UK, “for instance for intensive applications we offer, Lithium-Ion batteries to improve energy efficiency but also ease of use.

For cold store applications the BT Reflex can be equipped with a fully enclosed cabin ensuring high comfort and productivity in these tough working conditions. These new trucks can also be connected using Toyota’s I_Site technology, creating smart trucks that allow customers to monitor performance of trucks and operators, improving safety and reducing costs.”