8 tipov, ktoré je potrebné zohľadniť pri kúpe vozíka

Pri prvom nákupe vozíka nemusí byť jednoduché zistiť, na ktoré kritériá by ste sa mali zamerať. Na začiatok vám pomôžeme s našim sprievodcom.

Váš kontrolný zoznam

Dvaja muži jazdiaci na vozíkoch BT Reflex

Aký druh tovaru manipulujete?

Dobrým východiskovým bodom je zistiť, s akým typom tovaru manipulujete. Uistite sa, že analyzujete nasledujúce:

1. Tovar: aký materiál manipulujete? Zohľadnite jeho váhu a veľkosť pretože ide o významný aspekt, ktorý určuje typ vozíka. Pracujete s jedným typom palety, alebo s viacerými, čo vyžaduje flexibilitu? Manipulujete malé jednotlivé položky alebo objemné palety?

2. Skladovanie: ako sa distribuuje váš tovar v celom sklade? Napríklad procesy FIFO (first in, first out) majú odlišné požiadavky ako napríklad LIFO (last in, first out).

3. Stohovanie: je to možné pre váš druh tovaru? Zamyslite sa nad tým, či váš tovar umožňuje stohovanie paliet nad sebou alebo do regálov, alebo či potrebujete jednoducho prepravovať tovar horizontálne.

4. Regály: aké sú rozmery? Zmerajte nielen výšku, ale aj hĺbku regálov alebo políc. Takto zistíte do akej výšky musí váš vozík zdvíhať, aby dosiahol najvyššiu úroveň regálov. 

Elektricky paletovy vozik maly sklad

Aké je usporiadanie vášho skladu?

Prebiehajú operácie vo vnútri alebo vonku? Ak potrebujete, aby vozíky vychádzali von, musíte tiež zabezpečiť, aby boli vybavené pre prácu v rôznom počasí. Poďme sa pozrieť na konštrukciu vášho skladu.

5. Stropy: Ako vysoko môžete zdvihnúť zdvíhacie zariadenie? Dôležitá nie je len výška stropu, ale najmä prvky umiestnené nižšie, ako sú požiarne postrekovače a potrubia. Vždy sa uistite, že ste zmerali a vzali do úvahy najnižšiu výšku stropu.

6. Brány a dvere: ako sú vysoké a široké? Zmerajte je v oboch smeroch, aby ste mali istotu, že vozíky, ktoré nakoniec vyberiete, môžu ľahko prechádzať, bez toho aby dochádzalo k poškodeniu šasi alebo zariadenie skladu.

7. Uličky: Zmerajte šírku a dĺžku všetkých ciest. Skontrolujte tiež materiál a stav podláh. Z čoho sú vyrobené a aké znesú zaťaženie? Sú hladké? Nie sú niekde svahovité?

8. Vzdialenosť: potrebujete s tovarom jazdiť na veľké vzdialenosti? Alebo skrátka potrebujete vybavenie k jednoduchému premiestňovanie materiálu? Vezmite do úvahy dĺžku a frekvenciu jázd.

Teraz máte niekoľko podnetov, čo hľadať. Prečítajte si ďalšie informácie o našich vozíkoch a porovnajte ich.

Prejsť na vyhľadávač vozíkov

BT Lifter štandardný

BT Lifter štandardný

  • Unikátna doživotná záruka na nosné komponenty
  • Široký výber koliesok pre rôzne aplikácie
  • Konfigurácia a konštrukcia podľa želania zákazníka na požiadanie
  • Životnosť je päť krát dlhšia ako pri iných značkách
BT Levio 1,3t Kompaktný

BT Levio 1,3t Kompaktný

  • Kompaktný vozík do úzkych uličiek
  • Intuitívne rameno až pre 208° riadenie
  • Kvalitný a robustný podvozok
  • Nízka spotreba energie
  • Inteligentný vozík: jednoduché pripojenie, monitorovanie a zlepšovanie
Vymazať všetko