Toyota dodáva efektívne AGV riešenia pre Panasonic Energy

Počas niekoľkých posledných rokov sa z belgickej továrne spoločnosti Panasonic stal jeden z najväčších závodov na alkalické batérie. Stal sa známym tým, že kladie dôraz na zdravie, bezpečnosť, kvalitnú výrobu a udržateľnosť. Automaticky navádzané vozíky (AGV) od Toyoty sú kľúčom pre udržanie vysokej úrovne týchto štandardov.

O spoločnosti Panasonic Energy

Panasonic Energy Belgium nv začala s výrobou zinkovo/uhlíkových batérií v roku 1970 a alkalické batérie začala vyvíjať v osemdesiatych rokoch. Odvtedy továreň rástla a stala sa jedným z najväčších závodov na alkalické batérie.

Vývoj, výroba a balenie alkalických batérií sú v závode hlavnými činnosťami. Viac ako 400 zamestnancov vyrába alkalické batérie pomocou najmodernejších technológií. V celom výrobnom procese sa kladie veľký dôraz na kvalitu.

Fakty a čísla

  • Spoločnosť: Panasonic Energy Belgium nv
  • Miesto: Tessenderlo, Belgicko
  • Priemysel: Elektronika
  • Riešenia: 3 automatizované stohovacie vozíky, 1 automatizovaný čelný vozík s protizávažím a konvenčné regály
  •  

Výber vhodného riešenia

„Bezpečnosť, zdravie a životné prostredie sú našimi hlavnými prioritami, za ktorými tesne nasleduje kvalita výrobkov,“ hovorí Eric Mertens, projektový manažér v spoločnosti  Panasonic. „Efektivita a objem výroby sú taktiež veľmi dôležité. Tieto priority vytvárajú základ pre naše rozhodovanie s neustálym dôrazom na udržateľnosť,“ pokračuje.

„Panasonic sa preto pred 15 rokmi rozhodol pre automaticky navádzané skladové vozíky. Dnes máme v prevádzke tri automatizované stohovacie vozíky od Toyoty a jeden automatizovaný vozík s protizávažím. Vozíky pracujú popri novom konvenčnom regálovom systéme pre palety od Toyoty.

„Veľmi sa nám páčia riešenia, ktoré nám ponúkla spoločnosť Toyota,“ vraví Eric Mertens. „Boli sme zapojení od spustenia procesu automatizácie a zistili sme, že riešenia od Toyoty obohacujú prácu našich zamestnancov. Fyzickynáročné úlohy teraz preberajú zariadenia AGV. Okrem toho táto úroveň automatizácie znižuje riziko ľudskej chyby a minimalizuje možné poškodenie tovaru.“

Hladká integrácia

„Toyota zabezpečila veľmi hladkú integráciu. Jej technici nám výrazne pomohli od počiatočného dopytu až po inštaláciu vozidiel v našej továrni. Pre každú prekážku poskytli účinné riešenie s vysoko profesionálnym prístupom a výbornou podporou,“ hovorí Eric Mertens.

Ďalšie plány na automatizáciu

„Neustále hľadáme možnosti pre vylepšenia v našom sklade. Zautomatizovali sme celý výrobný proces. Stále máme tri manuálne manipulačné vozíky, ktoré by sme v dlhodobom hľadisku chceli vymeniť za AGV, pretože sme veľmi spokojní s riešeniami automatizácie od spoločnosti Toyota. Už sme poslali dodatočnú objednávku na automatizované stohovacie vozíky, aby sme zautomatizovali nové toky v našom výrobnom procese.“

Objavte naše automatizované vozíky >>
Vymazať všetko