Meira Nova po prvých úspešných skúsenostiach rozširuje sortiment Li-ion

Meira Nova je fínska spoločnosť, ktorá dodáva jedlá a nápoje reštauráciám a cateringovým spoločnostiam. Po prezentácii produktu spoločnosti Toyota Material Handling Finland v roku 2014 sa spoločnosť Meira Nova začala zaujímať o technológiu lítium-iónových batérií. Po prvej úspešnej skúsenosti so svojimi 4 vysokozdvižnými vozíkmi Toyota (2 BT Levio LPE a 2 BT Optio OSE, oba s Li-iónovými batériami) sa rozhodli získať ďalšie 2 Li-iónové batérie pre BT Levio LPE a 4 BT Optio OSE
Nabíjanie lithium-ion vozíka

Vysoká efektivita a produktivita

Lítium-iónové batérie poskytujú vyššiu energetickú účinnosť a eliminujú potrebu vymieňať batérie medzi troma pracovnými zmenami. Vďaka príležitostnému nabíjaniu môže spoločnosť Meira Nova ušetriť náklady, pretože nepotrebujú priestor vyhradený špeciálne na výmenu batérie alebo ďalšiu novú batériu, a preto nie je potrebná dodatočná údržba. Namiesto toho sa môžu vozíky rýchlo a ľahko nabíjať, čo znižuje zbytočné prestoje.

To znamená, že zamestnanci dokážu nabiť svoje vozíky počas krátkych a obedových prestávok: tým sa zlepšuje prevádzková efektivita a produktivita spoločnosti. Pre porovnanie, 2 až 3 minúty vám zaberie každá výmena olovených akumulátorov, a táto doba úmerne stúpa pri práci s vysokým počtom vozíkov. Namiesto toho lítium-ión optimalizuje prevádzku spoločnosti Meira Nova tak, že umožňuje svojim zamestnancom používať svoje vozíky nepretržite.

Lithium-ion vozík v sklade

Pozitívna skúsenosť vodičov

Spoločnosť Meira Nova pri výbere zariadenia zohľadňuje názory svojich vodičov. Ich prvé skúsenosti s lítium-iónovými vozíkmi spoločnosti Toyota sa ukázali ako veľmi úspešné: vodiči si pochvaľovali spoľahlivosť a bezpečnosť vozíkov. To spoločnosť presvedčilo o tom, aby objednala viac vozíkov a rozšírila svoju lítium-iónovú flotilu manipulačnej techniky.

„Lítium-iónové vozíky sú pri práci veľmi praktické: nielen že sa jednoduchšie nabíjajú a ich doba nabíjania sa vie prispôsobiť samotným pracovníkom, ale samotné nabíjanie tiež zaberie menej času. Stačí vozík jednoducho pripojiť namiesto toho, aby som musela vymeniť celú batériu,“ hovorí Katja Sysioja, vodička lítium-ionového vozíka spoločnosti Meira Nova.

Vodič na lithium-ion vozíku

Úspora energie a nákladov

Nakoniec je práca s lítium-iónovými batériami šetrná aj k životnému prostrediu a rozpočtu. Pri nabíjaní lítium-iónových batérií neuniká plyn, necítiť zápach a neznečisťuje sa ovzdušie. Emisie CO2 sa tak výrazne znižujú. Každý vozík potrebuje iba jednu batériu, pretože už ju netreba vymieňať. A samotné lítium-iónové batérie dokazujú, že ich životnosť je 3-krát dlhšia ako životnosť olovenej batérie, ktorú treba vymieňať. Zatiaľ čo olovené batérie vyžadujú údržbu, a tým produkujú dodatočné náklady, technológia Li-ion je úsporná a dlhodobo sa vyplatí. Okrem toho Toyota dokázala ponúknuť spoločnosti Meira Nova výhodnú cenovú ponuku v porovnaní s konkurenciou.

„Rozhodli sme sme sa pre lítium-iónové batérie od spoločnosti Toyota z niekoľkých dôvodov: nebolo to len kvôli rozumnej cene, ale aj kvôli tomu, že netreba vymieňať batérie, čím sa podstatne znižujú ďalšie náklady na servis,“ hovorí Timo Juvonen, Servisný manažér spoločnosti Meira Nova. Spoločnosť Meira Nova hodnotí skúsenosť s Toyotou veľmi pozitívne a výhody, ktoré priniesli lítium-iónové batérie, ju len utvrdili v tom, aby sa rozhodla pre ďalšie Li-iónom poháňané vozíky od spoločnosti Toyota. Spoľahlivosť, ako aj očividná návratnosť investícií, ktoré tieto vozíky ponúkli, sa naozaj nedá poprieť.

Široký sortiment lítium-iónových produktov Toyoty

Široký sortiment lítium-iónových produktov od spoločnosti Toyota Material Handling Europe teraz so sebou prináša elektrické nízkozdvižné paletové, stohovacie a vychystávacie vozíky, retraky, ťahače či čelný 48-valcový vysokozdvižný elektrický vozík, ktorý je vôbec prvým na trhu.

Technológia lítium-iónových batérií je mimoriadne výhodná pre činnosti, pri ktorých sa strieda viacero zmien. Keďže tieto batérie možno nabiť kedykoľvek, výmena náhradných batérií ani nabíjacie priestory už nie sú viac potrebné. Namiesto toho ich v priebehu prestávok rýchlo dobijete. Lítium-iónové batérie netreba extra udržiavať, zbytočné prestoje sa znížia na minimum a docieli sa tak vyššia produktivita prevádzky.

Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi ponúkajú riešenie pre súčasnosť aj víziu pre budúcnosť.

Prečítať viac >

Li-Ion riešenia Toyota

Teraz pre celý náš produktový rad ponúkame plne integrované riešenie s Li-ion batériami, ktoré kompletujeme v našich závodoch podľa prísnych kvalitatívnych štandardov Toyota TPS.

Prečítať viac >

Vodič používa BT Optio pri vychystávaní

Náš sortiment

Pozrite si náš kompletný sortiment vysokozdvižných vozíkov, vrátane retrakov, paletových vozíkov a vychystávacích vozíkov.

Prečítajte si viac >

Ľudia pozerajúci sa na vozík

Náš udržateľný prístup

Spoločne môžeme niečo zmeniť maximalizáciou bezpečnosti, minimalizáciou dopadu na životné prostredie a optimalizáciou podnikateľských činností.

Prečítať viac >

Vymazať všetko