Automatické vozíky od spoločnosti Toyota zlepšujú spokojnosť s prácou v spoločnosti Hargassner

Vďaka automatickým stohovačom zo spoločnosti Toyota, sa zamestnanci spoločnosti Hargassner môžu teraz zamerať na úlohy s väčšou pridanou hodnotou a mať flexibilnejšiu pracovnú dobu.

Fakty a čísla

  • Spoločnosť Hargassner
  • Miesto pôsobenia: Weng im Innkreis, Rakúsko
  • Priemyselný odbor: Výroba
  • Aplikácie: horizontálna preprava, stohovanie, nakladanie/vykladanie
  • Vozíky: 4 automatické stohovače (SAE160 Autopilot) a 17 ručných vozíkov

O spoločnosti Hargassner

Od roku 1984 rodinná firma Hargassner vyvinula a vyrába systémy na spracovanie biomasy z dreva, drevnej štiepky a peliet. Od malých systémov o výkone 4 kW až po priemyselné systémy o výkone 330kW, pričom každý z nich je prispôsobený zákazníkovi.

 

Nasledujúcim logickým krokom je automatizácia.

Automatizácia je pre spoločnosť Hargassner vysokou prioritou: ich celá produkčná oblasť už bola vysoko automatizovaná, takže implementácia AGV (vozíky s automatizovaným riadením) do ich logistických operácií bola ďalším logickým krokom. V dlhodobom horizonte automatizácia zabezpečí pre firmu Hargassner pokračovanie prevádzky v danej lokalite a zaručí aj pokračovanie zamestnania pre všetkých.

„Hľadali sme flexibilné automatizované riešenie, ktoré dokonale zodpovedá nášmu podnikaniu," hovorí Florian Pommer, prevádzkový manažér spoločnosti Hargassner. "Toyota Material Handling nielenže vyvinula najlepší koncept prispôsobený našim potrebám, ale tiež sa ukázala ako veľmi spoľahlivá pri realizácii. V tomto čase sme sa rozhodli rozšíriť našu automatizovanú flotilu o ďalší Autopilot, ktorý bol nakonfigurovaný do týždňa. "

Uľahčiť život zamestnancom

Jedným z hlavných dôvodov, pre ktoré sa Hargassner rozhodol vybrať automatizované vysokozdvižné vozíky, bol pozitívny vplyv, ktorý by mali na svojich zamestnancov. Namiesto toho, aby vodiči vozíkov chodili tam a späť, Autopiloty z Toyoty dokážu priamo dopraviť všetok potrebný materiál, čo ohromne zvyšuje pracovnú spokojnosť zamestnancov.

Zamestnanci naozaj cítia rozdiel: Karl Preishuber bol vodičom na plný úväzok, ale v súčasnosti je zodpovedný za oblasť logistiky na expedícii a robí viac administratívnej práce. „Teraz môžeme objednávky zadať vozíkom AGV a tie ich vybavia. To nám umožňuje flexibilnú pracovnú dobu: vodiči nemusia začínať o 6 ráno alebo končiť v neskoršej smene, čo uľahčuje život.“ Namiesto toho môžu autopiloty zásobiť montážnu linku cez noc, čo ušetrí dosť času.

Spoločnosť Hargassner neustále hľadá nových zamestnancov, takže udržiavanie všetkých zamestnancov v práci aj po zavedení automatizovaných vysokozdvižných vozíkov bolo nevyhnutné. Všetci vodiči naďalej pracujú v prevádzke, ale teraz riešia viac úloh s pridanou hodnotou. Napríklad jeden z bývalých vodičov vysokozdvižných vozíkov je teraz zodpovedný za celú oblasť montáže zásuvných jednotiek, čo predstavuje základnú súčasť kotla.

Garancia bezpečnosti

Implementácia automatických vozíkov znížila počet nehôd o 50%. Vozíky AGV sú jasne viditeľné pre všetkých zamestnancov a sú naprogramované tak, aby jazdili na pevných trasách, čo každému umožňuje predvídať ich  správanie v prevádzke. Všetci pracovníci dostávajú intenzívny výcvik v oblasti bezpečnosti, aby sa dozvedeli, ako AGV konajú a ako najlepšie na ne reagovať. V budúcnosti spoločnosť Hargassner plánuje investovať do ďalších automatizovaných riešení od spoločnosti Toyota.

OBJAVTE CELÝ SORTIMENT AUTOMATIZÁCIE OD TOYOTY
Vymazať všetko