lítiovo-iónové vozíky v sklade

Spoločnosť AMAB sa rozhodla pre modulárne lítiové vozíky spoločnosti Toyota

Spoločnosť AMAB si nedávno vybrala spoločnosť Toyota Material Handling ako partnera pre svoje lítiovo-iónové vozíky. Používateľská prívetivosť vozíkov a lítiovo-iónové riešenie boli rozhodujúcim faktorom pri jej výbere.

Fakty a čísla

O spoločnosti AMAB

Spoločnosť AMAB poskytuje špecializované služby s 800 zamestnancami v 3 samostatných prevádzkach v okolí Bruselu (Asse, Halle a Zaventem). Spoločnosť AMAB ponúka paletu služieb a celkové riešenia vo forme one-stop-shop vo vlastných priestoroch alebo v priestoroch ich zákazníkov. Špecializujú sa na balenie: spoločné balenie, prebaľovanie, elektromontáž atď. Ich prevádzka v meste Asse má jednu výnimočnú funkciu: „najmodernejšiu umývačku riadu získanú pre účely dôkladného umývania pohárov pre vlády, podujatia atď.“ vysvetľuje Cathy Vertongen (manažérka nákupu a zákazníckych služieb).

Každý deň zamestnanci spoločnosti AMAB poskytujú služby svojim zákazníkom najlepšie, ako sa len dá. „Naši pracovníci sú ľudia s fyzickým alebo mentálnym postihnutím. Spolu s pracovnými terapeutmi sme rozhodli o tom, ktoré úlohy môžu plniť napriek svojmu postihnutiu. Snažíme sa pravidelne meniť ich úlohy, aby sme zabezpečili pestrosť ich práce,” hovorí Rudi Crombé, manažér technického oddelenia v meste Zaventem, kde bolo práve dokončené zavedenie lítiovo-iónových vozíkov.

„Pred týmto nákupom už bola väčšina strojov v našich troch prevádzkach od spoločnosti Toyota, s ktorými sme boli vždy spokojní. Preto bolo pre nás logickým krokom kúpiť ďalšie vozíky Toyota,” hovorí Rudi. Ihneď dopĺňa, že spoločnosť AMAB si cení skutočnosť, že zástupca spoločnosti Toyota vždy príde do prevádzky, aby predstavil nové stroje a podal jasné vysvetlenie. „V roku 2015 sme sa zlúčili s našimi ďalšími pobočkami. Využili sme túto príležitosť na zriadenie inventára a oslovili sme 3 potenciálnych kandidátov na uzatvorenie zmluvy o servise.

Spoločnosť Toyota nakoniec prišla s najlepšou ponukou. Väčšina nášho vozového parku pozostáva z vozíkov Toyota, čo uľahčuje prácu aj technikom. Takto musíme volať iba jedného technika, čo si vyžaduje menej kilometrov a menší dopad na životné prostredie,” vraví Rudi. Preventívna údržba a opravy sa takto tiež plánujú efektívnejšie a vieme udržať prepravu na minime. 3 P - Personál, Profit a Planéta – sú dôležité témy pre spoločnosť AMAB.

Používateľsky prívetivé lítiovo-iónové vozíky

Už pred niekoľkými mesiacmi mala spoločnosť AMAB v prevádzke vo svojich závodoch niekoľko lítiovo-iónových elektrických paletových vozíkov a stohovačov. Po mnohých jednaniach sa spoločnosť rozhodla nenakúpiť tradičné vozíky s olovenými batériami, ale namiesto toho lítiovo-iónové. Keď sme sa opýtali Rudiho, prečo si vybrali lítiovo-iónové, odpoveď bola jasná: „Ich údržba je jednoduchá, rovnako aj používanie a počiatočné náklady ponúkajú ROI v dlhodobom horizonte kvôli zmenšenej spotreby energie a dlhšej životnosti batérie. Napokon, výmena batérií predstavuje značnú časť nášho rozpočtu na údržbu. Zatiaľ, čo olovené batérie si vyžadujú dozor, kontroly a samostatnú oblasť určenú na nabíjanie, v prípade lítiovo-iónových je to úplne inak. Používajú sa veľmi ľahko, čo z nich robí ideálne riešenie.”

Aj ich zavedenie prebehlo v poriadku: „Pre našich zamestnancov je dôležitý zvyk a rutina. Takže pre nich si zavedenie vyžadovalo nejaké nastavenia. Predtým museli jazdiť na vozíkoch s olovenými batériami, až kým sa batérie nevybili, aby ju mohli znova nabiť. Všimli sme si, že často čakali aj na nabitie lítiovo-iónových vozíkov, pretože batérie ešte neboli vybité. Ale teraz si na to už zvykli a stalo sa to pre nich rutinou. Keď pracovníci skončia svoju zmenu, automaticky ich nabijú. Batérie už nikdy viac nie sú prázdne! Predtým postávali odstavené vozíky tu a tam, a museli pracovať s menším počtom vozíkov. Náš dostupný priestor je obmedzený, kvôli čomu nie sú odstavené vozíky pre náš riešením. Teraz môžeme používať všetky vozíky efektívne a nestrácame žiadny priestor na parkovanie.” „Nepracujeme tu na zmeny, pretože väčšina našich zamestnancov je závislá na verejnej doprave. Preto je pre nás dôležité využívať vozíky čo najefektívnejším spôsobom,” vraví Cynthia Lannoye, manažérka logistiky.

Vozík šitý na mieru

Aj čo sa týka služieb je spoločnosť AMAB veľmi spokojná s Toyotou. „Jeden z našich zamestnancov je fyzický postihnutý, kvôli čomu je preňho zložité riadiť štandardný paletový vozík. Spoločnosť Toyota nám preto na tri dni ponúkla prenajať a odskúšať prispôsobený vozík. Všetko muselo ísť veľmi rýchlo, pretože sme potrebovali tender pre predstavenstvo, ktorý sme získali ešte v ten deň. Boli sme veľmi spokojní s takýmto rýchlym zabezpečením služby,” vraví Cynthia. „Paletový vozík je vybavený pevnými bočnými tyčami a špeciálnym výstražným systémom, ktorý okamžite zastaví vozík, keď sa operátor nachádza príliš ďaleko od volantu. Na toto si musel vodič chvíľu zvykať, ale teraz to už vyzerá tak, ako keby šoféroval tieto paletové vozíky mnoho rokov. Je to radosť vidieť ho takého šťastného!” potvrdzuje Cynthia.

Pokračuje: „Každý rok prechádzame stav manipulačnej techniky spolu so servisným manažérom Toyoty Lucom Trochom, aby sme vyhodnotili, ktoré stroje je potrené vymeniť. Nielen vek vozíka hrá rolu, ale aj počet odpracovaných hodín, aktuálny stav a predchádzajúce servisné náklady. Kvôli vysokému štandardu vozového parku môžeme na opravu stroja opätovne použiť batériu alebo dielce, ktoré nie sú opotrebované.”

Budúcnosť spoločnosti AMAB je podľa Rudiho jasná: „Chceli by sme rozšíriť náš lítiovo-iónový vozový park. Aj napriek obmedzenému počtu vozíkov v našom závode sme zaznamenali zmenu. V tejto spolupráci by sme chceli aj naďalej pokračovať.”

Prečítajte si viac o našich energetických riešeniach

Mohlo by sa Vám tiež páčiť

Li-Ion riešenia Toyota

Teraz pre celý náš produktový rad ponúkame plne integrované riešenie s Li-ion batériami, ktoré kompletujeme v našich závodoch podľa prísnych kvalitatívnych štandardov Toyota TPS.

Prečítať viac >

Vodič používa BT Optio pri vychystávaní

Náš sortiment

Pozrite si náš kompletný sortiment vysokozdvižných vozíkov, vrátane retrakov, paletových vozíkov a vychystávacích vozíkov.

Prečítajte si viac >

Špeciálne vozíky

Nemôžete nájsť to, čo potrebujete? Toyota Material Handling ponúka špeciálne vozíky pre špecifické aplikácie. Prispôsobte vozík vašim operáciám!

Špeciálne vozíky >

Meira Nova rozširuje svoj Li-ion rad

Meira Nova je fínska spoločnosť dodávajúca potraviny a nápoje do reštaurácií a cateringových spoločností. Po prvých dobrých skúsenostiach so štyrmi vozíky Toyota sa rozhodli zaobstarať ďalšie ...

Prečítať viac >

Vymazať všetko