Viete, čím vynikajú originálne olejové filtre pre vysokozdvižné vozíky?

Základným predpokladom pre dlhodobé fungovanie vysokozdvižného vozíka je správny servis a využívanie originálnych náhradných dielov. Originálne olejové filtre ponúkajú vynikajúci výkon a zabraňujú poškodeniu motora.

V predošlom článku sme sa venovali výhodám originálnych vzduchových filtrov a po tomto vzore sa detailne pozrieme aj na olejové filtre.

Výkon filtrovania

Aby bola výmena dielov rentabilná, tak nové náhradné súčiastky musia fungovať rovnako ako tie pôvodné. Práve to je primárnym cieľom originálnych dielov. Originálne olejové filtre od Toyota Material Handling majú celý vnútorný objem vyplnený špeciálne tvarovanou vložkou. Vďaka tomu je aktívny povrch filtra maximálny a diel vyniká vysokým výkonom.

Vďaka maximálnej filtračnej ploche a osadeniu poistným ventilom garantuje originálny olejový filter vynikajúci výkon filtrácie a zabraňuje poškodeniu motora vinou nedostatočného prísunu oleja.

Na druhej strane sú tu neoriginálne, často lacnejšie verzie olejových filtrov. Ich hlavnou nevýhodou je to, že používajú papierovú vložku, ktorá vypĺňa len časť vnútorného priestoru puzdra. Filter tým pádom nepracuje efektívne a výmenu si bude vyžadovať oveľa skôr. Ako sme už naprieč sériou niekoľkokrát spomínali, neoriginálne diely vás pre svoje technické nedostatky vyjdú z dlhodobého hľadiska drahšie.

Poistný ventil

Veľmi užitočnou súčasťou olejových filtrov sú poistné ventily. Všetky olejové filtre Toyota Material Handling sú vybavené poistnými ventilmi, ktorých úlohou je zásobovať motor olejom aj v tom prípade, ak sa filter upchá. Vďaka tomu ventil slúži ako bezpečná poistka proti fatálnemu poškodeniu motora.

Neoriginálne olejové filtre takýto poistný ventil nemajú. Váš motor je tak vystavený riziku zlyhania, ktoré by mohlo viesť k nákladnej oprave alebo výmene.

Ochrana motora

Olejový filter je podstatný diel pri ochrane motora. S upchatým filtrom sa olej rýchlo znečistí, čo vedie k predčasnému opotrebovaniu motora, nadmernej spotrebe paliva a častej potrebe výmeny oleja. Aby ste chránili svoj motor a predišli zbytočným problémom, určite vám odporúčame pravidelne kontrolovať olejové filtre a v prípade potreby vykonať včasnú výmenu v rámci servisnej prehliadky.

Vymazať všetko