súťaž Smart Logistics Challenge - objavte zajtrajšok

Spoločnosť Toyota a odvetvie manipulácie spúšťa súťaž pre mladé talenty

Spoločne s európskou federáciou pre manipuláciu materiálov (FEM) a s ďalšími piatimi spoločnosťami, sa Toyota Material Handling Europe s radosťou zúčastňuje súťaže „The Smart Logistics Challenge“. Jedná sa o spoločne vytvorenú iniciatívu, umožňujúcu univerzitným študentom prezentovať svoje nápady v oblasti najmodernejších trendov, ktoré menia priemysel.

Toyota Material Handling organizuje súťaže študentov už od roku 2014 a v súčasnej dobe vyberá finalistov  tretieho ročníka súťaže Toyota Logistic Design Competition a prvého ročníka súťaže Toyota Logistic Engineering Challange. „Túto cestu sme začali s cieľom povzbudiť mladé talenty prinášať nové myšlienky, školiť ich a dokonca umožniť im získať skúsenosť z práce v oblasti manipulácie s materiálom. Tieto iniciatívy definitívne obohacujú náš pohľad na budúce trendy a potreby zákazníkov a zároveň nás nadchli pre spoluprácu s FEM v organizovaní takejto súťaže na priemyselnej úrovni,“ hovorí Matthias Fisher, prezident a CEO spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Toyota Material Handling Europe preto vyzýva všetkých študentov na európskych univerzitách, aby sa zúčastnili súťaže Smart Logistics Challenge. Najlepší a najbystrejší mladí ľudia sú vítaní, aby sa lepšie oboznámili s priemyselnou manipuláciou, ktorá je základom e-komercie a priemyslu 4.0 a dosiahnuť spoločný cieľ „objavte zajtrajšok“. 

 

Smart Logistics Challenge vyžaduje od študentov zaoberať sa jednou z troch prípadových štúdií: podmienky umožňujúce realizáciu e-komercie, cobotica (kooperatívna robotika) v logistike 4.0 alebo logistika v zdieľanej ekonomike – všade sa požaduje výhľadový a na riešenie orientovaný prístup.

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Súťaž je otvorená pre študentov strojárskych a komerčných fakúlt, nakoľko podniky vo zvýšenej miere potrebujú holistický prístup a rozmanitú skúsenosť svojich pracovníkov pre zachovanie svojej konkurencieschopnosti.

„Ako priemyselné združenie, sme povinní oboznámiť mladých ľudí o vzrušujúcich príležitostiach v ponuke svetovej manipulácie,“ vysvetľuje Christophe Lautray, prezident FEM-u. „Nakoľko nie sme konzumný priemysel, nie je ľahké  osloviť túto skupinu. Dnešní študenti predstavujú budúcnosť vo všetkom, čo robíme a to je dôvod prečo je mojou prioritou počas mandátu prezidenta FEM venovať sa mladým talentom. A verím, že súťaž je mimoriadne zábavnou a pútavou cestou, ako to spraviť.

Prihlášky je možné podať od 15. decembra do 30. marca. Do ďalšieho kola postúpi 30 finalistov, kde budú školení špecialistami s priemyselného prostredia, s cieľom dokončiť ich koncepty.

Šiestim výhercom zaplatíme školenie v jednej z partnerských organizácií a okrem toho dostanú VIP pozvánku na kongres FEM. Kongres FEM je prestížny európsky kongres v oblasti manipulácie s materiálom. Slávnostné odovzdávanie cien pred vedúcimi osobnosťami priemyslu zostane svetlým bodom v ich kariére, zatiaľ čo špeciálne podujatia, ako obed usporiadaný CEO, gala večera a kultúrna akcia bude jedinečnou príležitosťou nastúpiť úspešnú kariéru v tomto dynamickom odvetví.

Viac o súťaži sa dozviete na www.smartlogisticschallenge.eu a na sociálnom médiu sa môžete zúčastniť besedy použitím #DeliverTomorrow.

Náš prístup Logiconomi

Náš prístup Logiconomi

Predvídateľný prístup k rozvoju efektívnych, ekonomických logistických procesov, zahŕňajúci postupy, inovácie a spoluprácu.

Prečítajte si viac >

Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi vám dávajú dnes dostupné riešenia a predstavujú našu víziu do budúcnosti.

Prečítajte si viac >

Usmievajúci sa ľudia vo výrobnom závode Toyota

Naša história

Máme viac než 100 skúseností v manipulačnej technike. Pozrite sa na niektoré z našich historických vrcholov!

Prečítajte si viac >

Výrobný systém Toyota TPS

V našich výrobných zývodoch aplikujeme metódu štíhlej výroby a uplatňujeme tzv. pull systém, čo znamená, že vyrábame len to, čo si vy objednáte.

Prečítajte si viac >

Vymazať všetko