Skladové vozíky s autopilotom: Viete, aké sú ich výhody?

Až 75 % zariadení s autopilotom má návratnosť do 2 rokov. Skladové vozíky z radu Autopilot zefektívňujú tok tovar v sklade, minimalizujú množstvo odpadu a znižujú prevádzkové náklady. Viete, ako?

Automatická jazda, životnosť až 15 rokov, dôraz na bezpečnosť alebo energetická výhodnosť. Prečítajte si viac o využití a výhodách skladových vozíkov Autopilot.

Využitie vozíkov

Jednou z najväčších výhod automatizovaných skladových vozíkov je ich široké využitie s dôrazom na automatizáciu manuálnych procesov.

  • Preprava paliet: Vozíky sú dizajnované na rýchlu, plynulú a bezpečnú prepravu paliet. Ak potrebujete prenášať 2 palety alebo ťažší náklad, odporúčame vám model LAE250 s vidlicami v rozmere 2400 mm.

 

  • Blokované stohovanie: Stohovač SAE160 umožňuje optimálne skladovať palety na podlahu v hlbokých aj úzkých uličkách alebo v blokových zásobníkoch.

  • Zmiešaná manipulácia s paletami: Na pravidelne opakujúce sa úlohy (preprava hotových výrobkov, umiestňovanie paliet na dopravníky alebo blokové stohovanie) je vhodný vysokozdvižný vozík OAE120CB.

  • Vysokoúrovňové skladovanie: Ak máte v sklade vysoké regále, tak retrak RAE160-250 dosiahne do úrovne až 10 metrov.

  • Ťahanie predmetov: Vozík TAE500 umožňuje optimálne navrhnúť zásobovacie dráhy s automatickým pripojením/odpojením na vybraných zastávkach.

  • Manipulácia so satelitnými vozíkmi: Satelitné vozíky poskytujú väčší úložiskový priestor a v regálovom tuneli môžu jazdiť samostatne.

Bezpečnosť na prvom mieste

Aj keď je hlavným cieľom našich zariadení automatizovať procesy vo výrobe alebo v sklade, nezabúdame ani na najdôležitejšiu podmienku, ktorou je bezpečnosť.

Zariadenia z radu Autopilot od spoločnosti Toyota Material Handling sú navrhnuté tak, aby bola aj prevádzka bez obsluhy bola maximálne bezpečná. Postará sa o to najmä systém osobnej ochrany (PSS), vďaka ktorému je vozík schopný detegovať prekážky na trase. V prípade potreby dokáže spomaliť alebo úplne zastaviť. 

V doplnkovej výbave vám vieme poskytnúť rôzne sofistikované snímače. Tie snímajú aj tie prekážky, ktoré nie sú na podlahe. Užitočný je tiež palubný monitorovací systém, ktorý konštantne monitoruje stav komponentov vozíka, jeho rýchlosť, silu, polohu a vzťah medzi uvedenými atribútmi.

Výhody skladových vozíkov z radu Autopilot

  • Jazda: Až o 70 %nižšie prevádzkové náklady vďaka automatizovanému riadeniu vozíkov.
  • Servis: Opotrebenie komponentov vozíkov Autopilot je na minime, a preto je ich odhadovaná životnosť 10 až 15 rokov.
  • Bezpečnosť: Eliminujú poškodenie tovarov, ku ktorému dochádza pri manuálnom narábaní. Zároveň sú vybavené modernými snímačmi pre zvýšenú bezpečnosť aj v prítomnosti ľudí.
  • Spotreba energie: Energetická hospodárnosť vďaka plynulej jazde a efektívnej doprave. Nabíjanie cez lítium-iónové akumulátory ušetrí až 30 % energie.
Vymazať všetko