Prenájom VZV – prečo sa oplatí požičanie vysokozdvižného vozíka?

Krátkodobý či dlhodobý prenájom vysokozdvižných vozíkov býva často obľúbeným variantom pre výrobné a iné prevádzky. K hlavným dôvodom patrí časová flexibilita alebo vopred známe náklady.

V článku si vysvetlíme základné výhody požičiavania vysokozdvižných vozíkov s tým, že tieto pozitíva sú aplikovateľné prakticky na akýkoľvek typ vozíka. Určite si nezabudnite prečítať naše porovnanie kúpy a prenájmu vozíka.

Časová flexibilita prenájmu

Už v úvode sme načrtli, že sa vozíky štandardne prenajímajú na krátke alebo dlhé obdobie. Časová flexibilita sa však týka ešte jedného aspektu, ktorým je krátka dodacia lehota. Po výbere konkrétneho modelu alebo modelov a vyriešení administrácie vieme u nás v Toyote vďaka spoľahlivým dopravným partnerom dodať vozík do zákazníkovho areálu do 24 hodín.

K prenajímaniu vozíkov sa viaže aj tá výhoda, že náklady sú vopred jasné. Vďaka jasne vymedzeným podmienkam pôžičky techniky si viete presne definovať náklady na ďalšiu dobu a lepšie si tak plánovať narábanie s rozpočtom.

Dlhodobý prenájom vozíkov

Dlhodobé požičanie vozíka predstavuje pre mnoho firiem vhodnú alternatívu ku kúpe vozíka. Dôvod je veľmi jednoduchý – pri kúpe musia spoločnosti viazať kapitál, ktorý by mohol byť v tom čase investovaný do iných oblastí. Navyše, v rámci dlhodobého prenájmu sú k dispozícii tiež servis, náhradné diely a rýchle implementačné obdobia. Pri dlhodobom prenájme je pravidelný servis veľmi podstatný, aby vozíky kontinuálne ponúkali rovnako vysoký výkon.

Dlhodobý prenájom je vhodný napríklad pri konkrétnych projektoch, plánovaných zmenách výroby, na zabezpečenie flexibility flotily alebo pre optimalizáciu rozpočtu vďaka pevným mesačným nákladom.

Krátkodobý prenájom vozíkov

V niektorých prípadoch je však krátkodobý prenájom ešte výhodnejší ako dlhodobý. Využíva sa najmä v čase špičky, aby sa zlepšila skladová akcelerácia a dokázal sa pokryť zvýšený tlak na prepravu tovaru a materiálov – napríklad počas sviatkov, keď sa zvyšuje spotrebiteľský obchod. Krátkodobý prenájom môže byť užitočný aj v prípade poruchy vozíka z vašej flotily ako dočasná nahrada.

Najkratší čas tohto typu vypožičania je 1 kalendárny deň s tým, že až 50 % našich zákazníkov využíva prenájom na menej ako 30 dní. Samozrejme, je potrebné počítať s tým, že administratívne úkony sú v takom krátkom období o to náročnejšie, a preto býva cena krátkodobého prenájmu vyššia ako pri dlhodobom.

Široký výber vozíkov

V našej ponuke vozíkov na prenájom nájdete prakticky všetky dostupné modely od vysokozdvižných vozíkov, cez paletové až po stohovacie a vychystávacie. V prípade záujmu ponúkame tiež široké možnosti financovania.

Vymazať všetko