Ktorý retrak je ten správny pre vašu prevádzku?

Retraky boli vyvinuté pre vysoko intenzívnu manipuláciu pri stohovaní vo veľkých výškach a dlhú vodorovnú prepravu. Ide o univerzálne vozíky určené najmä pre interiérovú manipuláciu. Dokážu narábať so všetkými typmi paliet, ako aj rôznymi druhmi nosičov nákladov. Často sa používajú vo viaczmenných prevádzkach, ktoré kladú vysoké nároky na spoľahlivosť a dobrú ergonómiu. Ako si vybrať správne?

Bežným využitím je denná distribúcia tovarov vo veľkých skladových strediskách, kde sa stroje používajú na prepravu tovaru zo zbernej oblasti z nakladacej rampy alebo z dopravníka do regálov na zberné uskladnenie.

Veľmi časté je tiež každodenné stohovanie blokov či manipulácia s mrazeným tovarom, ktorá sa dá dokonale riadiť pomocou retrakov. Rovnako sú ideálne pre manipuláciu s nákladom vo výrobnom priemysle s veľmi ťažkými nákladmi.  

Rozsah použitia je tak evidentne veľmi široký. Ktorý retrak od Toyoty sa najviac hodí pre vašu prevádzku?

Potrebujete dvíhať ťažké náklady do veľkých výšok?

Retraky BT Reflex série R sú navrhnuté pre dokonalý výkon vo výškach. Výborná viditeľnosť okolia a nákladu v spojení s fantastickou ergonómiou vodiča prináša maximálnu produktivitu bez kompromisov z hľadiska bezpečnosti vodiča. 

Tieto stroje ponúkajú vysokú zvyškovú nosnosť, a to až do 13 metrov. Rozsah sa dá upraviť pomocou rôznych možností a doplnkov, ktoré ešte viac zvyšujú efektivitu. Vozík Toyota BT Reflex série E s naklápacou kabínou je navrhnutý tak, aby znížil riziko úrazu vodiča pri pravidelnom použití vo veľkých výškach. 

 

Kde všade nájdu uplatnenie?

 • Skladové centrá s dennou distribúciou tovaru,
 • výrobný priemysel,
 • stohovanie paliet v regáloch.

Hľadáte univerzálne riešenia s ochranou proti vplyvom počasia?

Riešenia pre vnútorné a vonkajšie použitie prinášajú kompletnú univerzálnosť. Retraky série O od Toyoty sú vhodné ako pre interiérové, tak aj exteriérové použitie vďaka trvácnym kolesám a veľkej svetlej výške. Pre pohodlie vodiča sú k dispozícii rôzne ochrany proti vplyvom počasia.  

Kde všade nájdu uplatnenie?

 • Stohovanie blokov na dvoroch,
 • obsluha exteriérových regálov,
 • dielne, farmy a mliekarenský priemysel,
 • tradičné miesta, na ktorých sa retraky používajú v kombinovanej prevádzke (napr. nakladanie/vykladanie dopravných vozidiel a na stohovanie/vyberanie tovaru ako v interiéri, tak aj exteriéri).

Hľadáte retraky do chladiarenských skladov?

Naše špecializované retraky do chladiarenských skladovnavrhnuté na prácu pri teplotách až do -30 °C. Vyhrievaná uzatvorená kabína udrží vodičov v teple a zdraví a tiež im pomôže, aby ostali produktívni počas celej pracovnej zmeny

V kombinácii s lítium-iónovou batériou s ohrievačom sa dá vozík nabíjať počas prestávok aj v priestoroch chladiarenského skladu. 

Tieto retraky sú vysoko efektívne a zároveň eliminujú potrebu výmeny batérie a problémy s kondenzáciou. Nabíjačky musia byť umiestnené v teplejšej oblasti v rámci alebo mimo chladiarenského skladu.

Kde tieto retraky oceníte?

 • Distribučné centrá pre mrazený tovar,
 • manipulácia s chladeným alebo mrazeným tovarom pri dennej distribúcii tovarov,
 • stohovanie paliet v regáloch.Hľadáte retraky do veľmi úzkych priestorov? 

Vozík BT Reflex série N od Toyoty so šírkou podvozku iba 1120 mm a schopnosťou manipulácie s 800 mm paletou medzi podpernými ramenami bol navrhnutý pre použitie, ktoré si vyžaduje malú šírku podvozku. Je ideálny pre prácu v úzkych priestoroch.

Kde tieto retraky oceníte?

 • Stohovanie blokov,
 • regály určené pre vjazd vozíkov (Drive-in).

Potrebujete retraky pre menej intenzívne použitie?

Niektoré využitie retrakov si vyžaduje priamočiary prístup – vozík, ktorý je efektívny. Pre menej intenzívne použitie sú vhodné retraky BT Reflex série B. Ide o používateľsky jednoduché a praktické riešenie vhodné najmä pre vodičov, ktorí musia počas svojho pracovného dňa vyriešiť mnoho úloh. 

 

Kde všade nájdu uplatnenie?

 • Skladové centrá s dennou distribúciou tovaru,
 • výrobný priemysel,
 • stohovanie paliet v regáloch.

Pred samotným výberom vhodného retraku myslite na to, že existuje veľa druhov, z ktorých má každý vlastné osobitné funkcie a oblasť použitia. Kvalita, pohodlie a výkon sú pri všetkých retrakoch od Toyoty na vysokej úrovni. 

 

Všetky riešenia sú dostupné s energeticky účinnými lítium-iónovými batériovými riešeniami, ktoré šetria náklady a prinášajú takmer nepretržitú prevádzku. 

Ak potrebujete odbornú radu s ohľadom na vaše potreby, obráťte na našich odborníkov na predaj.

Vymazať všetko