zadné kombinované svetlá pre vysokozdvižné vozíky

Čo musia spĺňať zadné kombinované svetlá pre vysokozdvižné vozíky?

Originálne zadné kombinované svetlá pre vysokozdvižné vozíky a inú manipulačnú techniku je niekedy náročné odlíšiť od neoriginálnych alternatív. Viete, aké aspekty sledovať pri výbere? Prečo sa originálny diel vyplatí viac?

O všeobecných rozdieloch medzi originálnymi a lacnými náhradnými dielmi si môžete prečítať v našom staršom článku. V tomto si uvedieme niekoľko tipov, prečo je lepšie kupovať originálne zadné kombinované svetlá. Rozhoduje kvalita skla a ostrekovací test.

Sklá svietidiel

Pri výmene akéhokoľvek náhradného diela je potrebné dbať na to, aby bol presnou náhradou za pôvodný diel – práve preto zdôrazňujeme kvality originálnych dielov a inak to nie je ani v prípade svetiel. Ak už vaše vysokozdvižné alebo iné vozíky potrebujú vymeniť svietidlá, tak výberový proces odporúčame začať pri sklách.

Sklá svietidla originálneho náhradného dielu Toyota presne lícujú s telom svietidla. Tým sa eliminujú zbytočné problémy týkajúce sa kompatibility.

Na opačnej strane sú neoriginálne diely. Predajcovia často lákajú na takzvané „univerzálne” náhradné diely, ktoré vynikajú nízkou cenou. No za touto zdanlivou výhodou sa často skrýva množstvo nedostatkov. V tomto prípade sklá nelícujú presne s telom svietidla. Výmena za neoriginálny diel tak vôbec nemusí byť efektívna, pretože sklo nebude pasovať a vy tak budete nútení opätovne neoriginálny diel nahradiť novým, čo vedie k zvýšeným nákladom.

Vodotesnosť

Po výbere správneho skla, ktoré presne lícuje s telom svietidla, prichádza na rad ostrekovací test. Ostrekovací test simuluje dážď a zisťuje tak, či je sklo dostatočne vodotesné. Pri originálnych dieloch od Toyoty nebola pri takomto teste vo vnútri zistená žiadna voda. Neoriginálne diely ju po približne pol hodine začínajú prepúšťať.

Tip na záver

Na prvý pohľad je celkom ťažké odlíšiť originálne kombinované zadné svetlá Toyota od neoriginálnych. Objednávanie náhradných dielov a výmena žiaroviek je nákladný a časovo náročný proces. Používanie originálnych náhradných dielov preto šetrí váš čas a peniaze.

Naše originálne zadné kombinované svetlá zaručujú vodotesnosť, ktorá vám umožní bezpečnú prevádzku v daždivých podmienkach.

Vymazať všetko