7 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť prenájom vozíka

Paletové vozíky v sklade určené na prenájom

Prevádzka vášho skladu môže bežať hladko a so svojou flotilou vozíkov môžete byť spokojní, napriek tomu ale môžu nastať situácie, kedy budete potrebovať kapacitu navyše, ktorá vám pomôže preklenúť sezónne zvýšenie dopytu. K hladkému zvládnutiu týchto stresujúcich období využívajú logisti často krátkodobý prenájom, ale aj v pokojnejších častiach roka existuje viacero dobrých dôvodov pre krátkodobý prenájom vozíka.

Táto možnosť pre vás môže byť skutočným prínosom, bez ohľadu na rozsah vašej manipulácie s materiálom. Poďme sa pozrieť na niektoré z výhod.

1. Neviažete kapitál

Pri nákupe nových vozíkov alebo rozširovaní podniku viažete veľké množstvo peňazí, ktoré by bolo možné použiť na iné účely. Prečo nabudúce neskúsiť krátkodobý prenájom? Ak v budúcnosti nároky na manipuláciu zostanú aj naďalej vysoké, môžete zvážiť kúpu vozíka - a ak nie, krátkodobý prenájom vám z dlhodobého hľadiska ušetril peniaze.

2. Pred zakúpením si môžete nové vozíky vyskúšať

Výber správneho vozíka je dôležité rozhodnutie, ktoré určite nechcete robiť v zhone. Aby ste si tento krok uľahčili, môžete si niektoré vozíky na krátky čas prenajať a pred finálnym rozhodnutím ich vyskúšať.

3. Od samého začiatku poznáte všetky náklady

Život vašich účtovníkov môže byť vďaka krátkodobému prenájmu oveľa jednoduchší. Mnoho dodávateľov na samom začiatku vyčísli náklady na vami požadovanú dobu prenájmu. To znamená, že náklady sú predvídateľné a nebudete prekvapení, až príde na platenie.

4. Na poslednú chvíľu? žiadny problém

Jednou z veľkých výhod krátkodobého prenájmu sú zvyčajne veľmi krátke dodacie lehoty. Nie je potrebné dlho čakať na vyrobenie vozíka, takže môžete rýchlo začať využívať vyššiu kapacitu.

5. Môžete sa ho zbaviť, kedykoľvek budete chcieť

Prenajatý vozík vám možno pomohol vyriešiť bez stresu vianočnú sezónu, ale čo potom, keď sa všetko vráti do normálu? Namiesto aby nečinne stál zaparkovaný v sklade, môžete prenajatý vozík vrátiť a bežnú prácu zvládnuť so svojím stálym strojovým parkom.

6. Obvykle je súčasťou tiež servis

Sklady sú náročné prostredie, a hoci je možné nehody obmedziť, nikdy ich nie je možné úplne vylúčiť. Našťastie môže váš dodávateľ zabezpečiť servis, ktorý zaručí maximálnu prevádzkyschopnosť vášho vozíka.

7. K dispozícii je široký výber

Pri krátkodobom prenájme vysokozdvižného vozíka nie ste zvyčajne obmedzení len na aktuálne vyrábané vozíky. Mnoho dodávateľov disponuje nájomnými vozíky rôzneho veku a stupňa opotrebovania. Takže sa prakticky vždy nájde vhodný vozík pre vaše potreby, bez ohľadu na váš rozpočet a na prácu, ktorú od neho požadujete.

Krátkodobý prenájom je skvelý spôsob, ako posilniť vozový park v čase vysokých nárokov na manipulačnú kapacitu - to však nie je jediná príležitosť, kedy môže krátkodobý prenájom vozíka prísť vhod.

 

Pozrite si ponuku vozíkov na prenájom
Vymazať všetko