Metro Madrid ušetrí 65 % podlahovej plochy vďaka riešeniu AutoStore od Toyoty

Logistické centrum spoločnosti Metro Madrid sa nachádza na okraji mesta, aby bolo možné čo najrýchlejšie dodať diely do viac ako 300 prevádzok v centre mesta. Čas a efektivita sú tu rozhodujúce. Spoločnosť Metro Madrid hľadala riešenie skladovania s vysokou hustotou s možnosťou rozšírenia do budúcnosti. Partnera na jeho integráciu našla v spoločnosti Toyota Material Handling.

O spoločnosti Metro Madrid

Metro Madrid je najväčšia spoločnosť verejnej dopravy v Madride. Každý deň využíva jej služby viac ako 2,5 milióna cestujúcich. Na zvládnutie tohto všetkého je potrebných viac ako 7 000 zamestnancov. Ich logistické micro-fulfillment centrum na okraji mesta zabezpečuje, aby sa diely rýchlo dostali do prevádzok v centre mesta. Na zabezpečenie nepretržitého poskytovania služieb hľadala spoločnosť Metro Madrid pre svoje oddelenie náhradných dielov automatizované riešenie skladovania a vychystávania (AS/RS). Od mája 2023 budú pracovať s riešením skladovania a fulfillment služieb AutoStore.

Fakty a čísla

  • Spoločnosť: Metro Madrid
  • Miesto: Madrid, Španielsko
  • Odvetvie: Verejná doprava
  • Aplikácie: AutoStore (AS/RS)
  • Skladovanie +/- 40 000 dielov

 

Automatizácia v micro-fulfillment centre spoločnosti Metro Madrid

Pre Metro Madrid ako najväčšiu spoločnosť verejnej dopravy v španielskom hlavnom meste, ktorá denne prepraví viac ako 2,5 milióna cestujúcich, je nevyhnutné poskytovať nepretržité služby. Ich logistické centrum sa preto nachádza na okraji mesta. Takto môže rýchlo dodávať diely do viac ako 300 rôznych prevádzok v Madride.

Takéto logistické centrá na okraji mesta sa nazývajú micro-fulfillment centrá. „Micro‑fulfillment centrum je malý logistický sklad, ktorý sa nachádza prevažne v mestskom prostredí,“ hovorí Guillermo Albaladejo (výkonný riaditeľ pre integráciu logistických riešení v spoločnosti Toyota Material Handling Europe). „V týchto centrách je možné dosiahnuť vysokú efektivitu pomocou automatizácie logistiky."

 

AutoStore ako najlepšie riešenie

Na optimalizáciu svojho logistického centra hľadala spoločnosť Metro Madrid špecifické automatizované riešenie. Počas hľadania bolo obzvlášť dôležité nájsť spoľahlivého partnera na integráciu riešenia, s ktorým by sa dal vybudovať dlhodobý vzťah, hovorí Rafael Villa (vedúci logistiky, Metro Madrid).

Spolupráca medzi spoločnosťami Toyota Material Handling a Metro Madrid sa začala dôkladnou analýzou súčasných procesov. Konzultačná časť je veľmi dôležitá pre správny výber technológie, ktorá ponúka najefektívnejšie riešenie. Po spracovaní údajov sa rozhodlo o použití kompaktného systému AS/RS (automatizovaný systém skladovania a vychystávania). Na základe typu objednávok a klasifikácie dielov a s výhľadom rozšírenia do budúcnosti bolo AutoStore najlepším riešením. Pri inštalácii systému AutoStore spoločnosť TMHE spolupracovala so spoločnosťou Bastian Solutions, ktorá je súčasťou skupiny Toyota Advanced Logistics Group.

Aké sú výhody pre spoločnosť Metro Madrid?

Spoločnosť Metro vyhodnotila návratnosť investície z troch hľadísk.

  • V prvom rade ide o primeranejšiu úroveň služieb, ktoré je možné prostredníctvom automatizovaného systému poskytovať. Nielenže je rýchlejšia doprava dielov zo skladu k osobe, ktorá vybavuje objednávku, rýchlejšie je aj uloženie dielov do skladu. Teda efektívnejší systém tovar k človeku a efektívnejší systém tovar do skladu.
  • V druhom rade vďaka inovatívnej kocke AS/RS systému AutoStore dochádza k veľkej úspore priestoru v sklade. „Podarilo sa nám zmenšiť priestor, ktorý sme mali predtým, o viac ako 65 %,“ hovorí Rafael Villa.
  • V neposlednom rade si spoločnosť zlepšila aj ďalšie kľúčové ukazovatele výkonnosti a úroveň služieb pre svojich interných klientov. Odhadovaná chybovosť objednávok sa zníži o viac ako 80 %. Zlepší sa aj kontinuita a spoľahlivosť, pričom sa odhaduje zníženie prestojov o viac ako 70 %.
  •  

 

Čo bude ďalej?

Prvým krokom k automatizácii procesu vychystávania objednávok pre Metro Madrid bolo zameranie sa na integráciu malých a stredne veľkých dielov do systému AutoStore. Ďalším krokom je možnosť začleniť paletový satelitný vozík, ktorý automatizuje pohyb ťažších a objemnejších dielov.

„Metro bude pokračovať vo svojej ceste, automatizovať väčšie diely a automatizovať vychystávanie pomocou robotiky. Budeme tu s nimi, aby sme im pomohli napredovať smerom k budúcnosti,“ uzatvára Guillermo.Zistite viac o automatizácii skladov
Vymazať všetko