home24 a Toyota Material Handling spájajú sily pre optimalizáciu dodávok nábytku

V rámci podpory spoločnosti home24 pri vytváraní lepších skladových procesov zabezpečuje spoločnosť Toyota Material Handling spoľahlivé vybavenie pre manipuláciu s materiálom s cieľom efektívneho doručovania nábytku zákazníkom.

Fakty a čísla

  • Spoločnosť: home24
  • Miesto: Halle, Nemecko
  • Priemysel: maloobchod
  • Použitie: vnútorná doprava, skladovanie
  • Vozíky: 39 elektrických paletových vozíkov, 15 retrakov, 1 stohovací vozík, 1 ťahač

Keďže sme jedným z najväčších online obchodov pre domácnosť a bývanie v Európe a v Brazílii, zameriava sa spoločnosť home24 hlavne na spokojnosť zákazníkov a to pomocou dobre organizovaného logistického pracovného toku. Preto Toyota Material Handling podporuje home24 pri vytváraní lepších procesov v jej skladoch v meste Halle (Saale) v Nemecku. Pomocou spoľahlivého vybavenia Spoločnosti Toyota na manipuláciu materiálu je schopná spoločnosť home24 dodávať svojim zákazníkom tovar efektívnym spôsobom.

O spoločnosti home24

home24 je popredná elektronická obchodná platforma v kontinentálnej Európe a v Brazílii, ktorá sa zameriava na oblasť domácnosti a bývania. S viac ako 100 000 položkami od viac ako 500 výrobcov ponúka spoločnosť unikátny výber veľkého a malého nábytku, záhradného nábytku, matracov a osvetlenia. home24 má hlavné sídlo v Berlíne a zamestnáva viac ako 1 500 ľudí po celom svete. Platforma je dostupná na siedmych európskych trhoch: Nemecko, Francúzsko, Rakúsko, Holandsko, Švajčiarsko, Belgicko a Taliansko a tiež v Brazílii.

Dokonalo navrhnuté logistické procesy

home24 ponúka svojim európskym zákazníkom bezplatnú dodávku a vrátenie bez ohľadu na veľkosť a hmotnosť balíkov. „Spokojnosť zákazníkov je pre nás veľmi dôležitá: očakávajú najlepšie služby. Preto je dôležité doručiť zákazníkom aj väčšie balíky včas,“ vraví Jens Kraska, projektový manažér skladov v spoločnosti home24. Úspešná prevádzka skladu je pre ich podnikanie kľúčová vrátane dokonalo koordinovaných logistických procesov. Nové logistické centrum spoločnosti home24 v meste Halle (Saale) to umožňuje. Obsahuje 36 000 skladových miest na ploche 70 000 m² s výškou uskladnenia do 10,50 metra.

„Naše procesy musia bežať efektívne. Preto musí byť všetko naplánované a perfektne zorganizované. Ako by to mohlo fungovať bez vhodnej technológie?“ dodáva Jens Kraska. S cieľom navrhnúť logistické procesy vo veľkom sklade spoločnosti home24 bola Toyota zapojená do vývoja už v ranej fáze a navrhla prispôsobenú flotilu pre manipuláciu s materiálom tak, aby boli splnené technické a logistické požiadavky.

Prispôsobené skladovanie

Špeciálnou kapitolou tohto skladu je uskladnenie: police neobsahujú palety, ale kolieskové kontajnery navrhnuté špeciálne na uskladnenie nábytku. Preto musia vysokozdvižné vozíky, ktoré prepravujú tovar v rámci skladu, spĺňať špeciálne požiadavky: „V súčasnosti v sklade pracuje 56 vozidiel, medzi nimi aj elektrické paletové vozíky a retraky. Aktuálne plánujeme rozšírenie našej flotily,“ vysvetľuje Jens Kraska. Lars Kalisch, manažér predaja v Toyota Material Handling, pozná spoločnosť home24 od roku 2014 a poradil im zriadiť prvé dve distribučné centrá v Ludwigsfelde (2014) a Walsrode (2015).

Ergonomické zdvíhanie

Manipulácia s nábytkom vo výškach 10,5 m vyžaduje najvyššiu mieru bezpečnosti a obsluhu bez stresu. Štandardné ovládanie zdvíhaciehozariadenia  ponúka plynulé zdvíhanie a spustenie rýchlosti, čo vodičovi umožňuje pokojnú a presnú prácu vo výškách. Pre zaistenie ergonómie a bezpečnosti sú retraky vybavené sklenenou strechou, ako aj zobrazením hmotnosti a výšky.
Dokonalý panoramatický výhľad z kabíny vodiča bráni nesprávnej polohe operátora. Výborná viditeľnosť umožňuje jednoduché uloženie a vybratie tovaru vo veľkej výške. Vďaka kamerám na vidliciach dokáže operátor pomocou obrazovky presne uložiť a vyzdvihnúť tovar.

Výhody vzájomnej spolupráce

Úspech celej operácie je založený na synergii všetkých procesov. Špeciálna služba, ktorú ponúka spoločnosť home24, je dodávka zameraná na zákazníkov, ktorá si vyžaduje spoľahlivý vnútorný tok tovaru. Pred dodaním tovaru je u zákazníka dohodnuté stretnutie s odpoveďou na otázku „Kedy môžeme dodať? To je nevyhnutné pre organizáciu logistiky a pre to, aby všetko spolu hladko fungovalo. Potrebujeme správny vysokozdvižný vozík, aby sme prepravili tovar, inými slovami: je nevyhnutné, aby sme sa mohli spoľahnúť na manipuláciu materiálu,“ zdôrazňuje Jens Kraska.

Ale nebola to len technológia výrobkov, ktorá presvedčila Krasku, aby si vybral Toyotu. „Nechcem byť vnímaný iba ako kupujúci: chcem, aby ma brali vážne ako zákazníka s mojimi špecifickými požiadavkami. Pre mňa je to skôr partnerstvo s Toyotou ako iba spolupráca.“ Toyota a home24 už teraz plánujú nasledujúce spoločné projekty pre ďalšiu optimalizáciu logistických procesov v spoločnosti home24. V budúcnosti budú vo svojom závode v Halle využívať aj ťahač od Toyoty.

Discover our full product range
Vymazať všetko