BT Reflex E-séria zísal ocenenie iF Gold  za svoj dizajn

Toyota Material Handling Europe získala tri dizajnérske ocenenia iF

Ocenenie iF Gold 2022 za BT Reflex série E a ocenenie iF Design za vozík Toyota Traigo80, zatiaľ čo koncept Ultralifter od Toyoty získal ocenenie za vynikajúcu konštrukciu.

Ocenenia iF Design Awards sú medzinárodne uznávané ako štandard pre dizajnérsku kvalitu, ich predmetom sú tak zákaznícke ako aj priemyselné výrobky a služby vo viac ako 80 rôznych kategóriách s príspevkami od popredných dizajnérov pôsobiacich v spoločnostiach ako Bosch, Samsung a Ferrari.

Nominácie posudzuje 132 porotcov z viac ako 20 krajín a v roku 2022 posudzovali takmer  
11 000 príspevkov. V záverečnom kole 75 konštrukčných odborníkov fyzicky posudzovalo príspevky na základe piatich rôznych kritérií: nápad, forma, funkcia, diferenciácia a vplyv.

Spoločnosť Toyota Material Handling dosiahla pozoruhodné výsledky s tromi oceneniami vrátane vytúženého zlatého ocenenia za retrak BT Reflex série E.

Víťazi ocenení iF DESIGN AWARD 2022 oslavovali v legendárnom berlínskom Friedrichstadt-Palast
v pondelok 16. mája 2022. Ernesto Domínguez, Prezident a GR spoločnosti Toyota Material Handling Europe, sa zúčastnil ceremónie a na pódiu prevzal zlaté ocenenie od GR organizácie iF Uwe Cremeringa.

 

 

“Som veľmi poctený týmto uznaním od prestížnej organizácie iF Design award. Dosiahnuť sme to mohli vďaka neustálemu zlepšovaniu a tímovej práci, spolu s oddanosťou k našim základným hodnotám Toyota. Každý deň sa náš tím zložený z odborníkov z rôznych oblastí zameriava na zabezpečovanie kvality, inovácií a najvyššej hodnoty pre našich zákazníkov. Dychtia po objavovaní a skúšaní nových nápadov,” komentuje Ernesto Domínguez.

 

“Som veľmi nadšený z tohtoročného uznania a okrem toho naše Konštrukčné vývojové centrum bude zaradené medzi 50 najlepších organizácii v rámci európskeho rebríčka iF pre roky 2018 – 2022 a rebríčka Najlepšie komerčné vozidlá (Best of Commercial Vehicles), ktorý je v rámci nášho priemyslu unikátny”, hovorí Magnus Oliveira Andersson, vedúci Oddelenia konštrukcie v spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Za posledných 10 rokov získala spoločnosť Toyota Material Handling Europe 25 dizajnérskych ocenení. Táto úroveň medzinárodného uznania potvrdzuje, že prístup spoločnosti k dizajnu je založený na zdravých princípoch: bezpečnosť, trvácnosť, produktivita, jazdné vlastnosti a ergonómia.

 

Retrak BT Reflex série E získal zlaté ocenenie v rámci súťaže iF DESIGN AWARD 2022.

Vozík BT Reflex série E je jediný vysokozdvižný vozík na svete s naklápacou kabínou. Je navrhnutý tak, aby znižoval riziko namáhania vodiča pri opakujúcich sa činnostiach.

Medzinárodná porota odborníkov zdôvodnila svoj výber takto: “Navrhnúť dokonalý stroj je náročná úloha, avšak práve to Toyota dokázala pri svojom novom retraku BT Reflex série E. Je príkladom vynikajúceho dizajnu v každom rozmere, čím zvyšuje latku v oblasti bezpečnosti, ergonómie
a energetickej účinnosti. Tento vozík šetrný k vodičom si zlaté ocenenie určite zaslúži.”

Séria BT Reflex bola spustená v máji 2021 a už skôr v tomto roku získala aj nemecké dizajnérske ocenenie.

Toyota Traigo80 – Elektrický vysokozdvižný vozík – iF DESIGN AWARD 2022

Úplne plávajúca kabína vodiča v elektrickom vozíku Toyota Traigo 80 s protizávažím chráni vodiča pred hlukom a vibráciami. Rovnako tak je vozík pohodlný, otvorený a užívateľsky prívetivý. Dotyková obrazovka zabezpečuje jednoduchú spoluprácu medzi vozíkom a vodičom. Poháňaný lítium-iónovým energetickým balíkom, tento vozík sa pýši dokonalou ergonómiou a mohutnou konštrukciou tak pre vnútorné, ako aj pre vonkajšie operácie a umožňuje používateľom prejsť na elektrické vozíky namiesto vozíkov so spaľovacími motormi.

Toyota Ultralifter – Koncept vysokozdvižného paletového dronu

Inšpirovaný štíhlym myslením, Toyota Ultralifter je vozidlo, ktoré sa dá naprogramovať na autonómnu prevádzku v rámci digitálneho dvojčaťa v skutočnom sklade. Takýmto spôsobom sa vie Ultralifter naučiť rozpoznávať osoby a predmety a rovnako robiť rozhodnutia a uprednostniť isté činnosti. Ultralifter je navrhnutý, aby pracoval ako súčasť tímu vďaka palubnej umelej inteligencii a spolupráci v rámci cloudu. To umožňuje rýchlejšie prijímanie automatizovaných rozhodnutí v prevádzke zákazníka a tiež flexibilitu pre neustálu optimalizáciu toku materiálu.

 

Okrem troch ocenení pre spoločnosť Toyota Material Handling Europe, ocenenie iF Award získala aj spoločnosť Toyota Industries Corporation za svoj autonómny elektrický ťahač.

Tento ťahač je navrhnutý na ťahanie kontajnerových vozíkov naložených batožinou a iným nákladom na letiskách. Toto plne autonómne vysokovýkonné elektrické vozidlo má porovnateľnú účinnosť s vozidlom s vnútorným spaľovacím motorom. Tak ako zlepšuje efektivitu na rušných letiskách, prispieva aj k dosiahnutiu bezuhlíkovej dopravy a logistiky..

 

Objavte BT Reflex >>

Objavte Traigo80 >>

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Vymazať všetko