Toyota Material Handling Europe získala platinové ocenenie EcoVadis už štvrtý rok po sebe

Aj napriek čoraz silnejšej konkurencii, spoločnosť Toyota Material Handling Europe opäť získala platinové ocenenie EcoVadis.

So skóre 79 bodov zo 100 sa Toyota Material Handling Europe zaradila medzi 1 % najlepších spoločností hodnotených organizáciou EcoVadis. Získanie tohto ocenenia už štvrtý rok po sebe je skutočne výnimočným úspechom.  

Postupom času sa zo zostavovania Indexu rizík a výkonnosti podnikov v oblasti udržateľnosti organizácie EcoVadis, či zo získania dobrého celkového hodnotenia udržateľnosti, stala tak trochu súťaž. Sú to preteky – s časom – v ktorých sa mnoho spoločností túži dostať medzi 1 % najlepších. Preto je z roka na rok ťažšie, udržať krok a dostatočne rýchlo sa posunúť vpred. 

 

„Z celkového hodnotenia sme mohli vidieť, že Toyota Material Handling Europe dosiahla v porovnaní s minulým rokom ešte lepšie výsledky. Vzhľadom na to, nie je samozrejmosťou, že sme ako organizácia získali platinovú úroveň," hovorí Carina Strömbergová, senior HR Specialist (ľudské zdroje) a oddaná zástankyňa udržateľnosti.  

 

Nebola to len organizácia EcoVadis, ktorá zvýšila svoje očakávania na prácu spoločnosti Toyota Material Handling Europe v oblasti udržateľnosti. Zvýšili ich aj zákazníci. V skutočnosti je potrebné preskúmať celý dodávateľský reťazec, aby bolo možné kontrolovať vplyv podnikania spoločnosti na životné prostredie a spoločnosť. Kontroluje sa všetko, od dodávateľov až po továrne, od miestnych pobočiek až po trh s náhradnými dielmi.  

 

„Kaizen a Challenge sú dve základné hodnoty spoločnosti Toyota a neustále sa zameriavame na veci, ktoré sa dajú zlepšiť," hovorí José Maria Gener, viceprezident pre predaj a marketing spoločnosti Toyota Material Handling Europe. „Keď však získate takéto hodnotenie, je dobré urobiť si odstup a zamyslieť sa nad tým, aké je príjemné pracovať pre spoločnosť, ktorá sa umiestnila v Top1%, pokiaľ ide o také dôležité záležitosti, ako sú, okrem iného, životné prostredie, bezpečné a zdravé pracovné podmienky, ľudské práva a etika." 

 

EcoVadis je najdôveryhodnejším poskytovateľom hodnotenia udržateľnosti podnikov na svete. Ocenenie EcoVadis založené na dôkazoch potvrdzuje, že spoločnosť Toyota Material Handling Europe naďalej vo svojich dlhodobých cieľoch v oblasti udržateľnosti napreduje.  

 

 

> Viac o našom prístupe k udržateľnosti

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Vymazať všetko