Žena montuje vysokozdvižného vozíka

Toyota Material Handling Europe vydáva piatu správu o udržateľnosti

Toyota Material Handling Europe vydáva svoju piatu správu o udržateľnosti v súlade s normami GRI. Uprostred globálnej pandémie splnila spoločnosť 50 % svojich 75 dlhodobých cieľov pre Ľudí, Planétu a Prosperitu

„Vízie a ambície sú kľúčom ku zmene. Je jednoduché predpokladať, že najjednoduchšie je splniť malé ciele s malým dosahom, ale naša skúsenosť nám vraví opak“, hovorí Ernesto Domínguez, prezident a CEO spoločnosti Toyota Material Handling Europe.

Vo svojej piatej správe o udržateľnosti potvrdzuje Toyota Material Handling Europe svoju ambíciu ostať priemyselným lídrom aj v oblasti udržateľnosti. Podporovaním cieľov udržateľnosti svojich obchodných partnerov vylepšuje spoločnosť svoj vplyv na udržateľnosť naprieč celým hodnotovým reťazcom. Po svojej prvej dekáde činností na podporu klímy, v ktorej spoločnosť znížila absolútne emisie o 29 %, sa teraz spoločnosť zaviazala definovať vedecké ciele, aby sa tak posunula ešte ďalej.

Toyota Material Handling Europe súhlasí s cieľmi OSN pre rozvoj udržateľnosti a spolupracuje s ďalšími spoločnosťami s cieľom posunúť svoje priority udržateľnosti do centra vlastných obchodných činností tak so svojimi obchodnými partnermi, ako aj s občianskou spoločnosťou.

Od roku 2010 je spoločnosť oficiálnym partnerom kampane „Zdravé pracoviská“, iniciatívy Európskej agentúry

pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci EU-OSHA. Kampaň na roky 2020-22 sa zameriava na prevenciu porúch svalovo-kostrového ústrojenstva (MSD) súvisiacich s prácou.

Od roku 2012 je spoločnosť partnerom ratingovej agentúry EcoVadis, ktorá hodnotí obchodnú udržateľnosť a v roku 2021 získala Platinové hodnotenie. Druhý rok po sebe je spoločnosť zaradená medzi horné 1 % z celkovo 75 000 dodávateľov z celého sveta. Skutočnosť, že viac ako 50 % z jej 24 miestnych spoločností bolo ocenených Platinovým alebo Zlatým hodnotením EcoVadis potvrdzuje vedúcu pozíciu spoločnosti v oblasti udržateľnosti v Európe.

„Spoločnosti, ktoré aktívne pracujú na tom, aby splnili priority svojich zákazníkov v oblasti udržateľnosti, majú príležitosť vybudovať silnejšie partnerstvo okolo spoločných priorít“, hovorí Tom Schalenbourg, riaditeľ Rozvoja udržateľnosti v Toyota Material Handling Europe.

Vlastník spoločnosti, Toyota Industries Corporation (TICO) v Japonsku, je jednou zo 70 svetových spoločností s hodnotením dvojité A od CDP, čo je najvyššie svetové hodnotenie pre aktivity v podnikateľskom prostredí. Toyota Industries Corporation (TICO) bola jednou z prvých spoločností, ktorá sa zaviazala zaviesť Kjótský protokol už v roku 1993.

Vďaka pevnému vedeniu zo strany našich vlastníkov sa znížili emisie CO2 v štyroch najväčších závodoch v Európe o 7 956 ton. Výsledkom je, že tieto závody vypustili o 70 % menej CO2 ako v roku 2012, pričom výroba sa v rovnakom období takmer zdvojnásobila. To je jedným z hlavných dôvodov, prečo spoločnosť Toyota Material Handling Europe a približne polovica jej dcérskych spoločností získali od spoločnosti EcoVadis hodnotenie „vynikajúci“ alebo „pokrokový“ pre svoje postupy v oblasti riadenia životného prostredia.

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Vymazať všetko