Toyota Material Handling Europe a Toyota Motor Europe spolupracujú na poskytovaní širokej škály udržateľných riešení pre olympijské a paralympijské hry v Paríži 2024

Toyota Material Handling Europe a Toyota Motor Europe spolupracujú na poskytovaní širokej škály udržateľných riešení pre olympijské a paralympijské hry v Paríži 2024. Inteligentné elektrické manipulačné vozíky podporia logistiku a prevádzku s cieľom dosiahnuť čistejšie hry a znížiť emisie.

Spoločnosť Toyota Material Handling Europe oznámila, že bude súčasťou olympijských a paralympijských hier v Paríži 2024.

V rámci celosvetového partnerstva Toyoty a olympijských hier bude Toyota Material Handling Europe dodávať zariadenia na manipuláciu s materiálom, ktoré v Paríži umožnia inteligentné a udržateľné operácie.

Partnerstvo plne využije existujúci sortiment od Toyota Material Handling Europe – vrátane čelných vysokozdvižných vozíkov s protizávažím, elektrických paletových vozíkov a elektrických stohovacích vozíkov, ktoré využívajú kombináciu elektrickej technológie a technológie palivových článkov – ako aj nové modely. Spoločnosť tiež plánuje zaviesť úplne nové progresívne koncepty v nákladnej doprave, čím prispeje k poslaniu olympijských hier, aby všetky jej podujatia boli uhlíkovo neutrálne alebo uhlíkovo negatívne.

Materská spoločnosť spoločnosti Toyota Material Handling Europe, Toyota Industries Corporation, je súčasťou skupiny Toyota. Toyota je členom Programu partner olympijských hier (TOP) od roku 2015 a odvtedy Toyota Motor Corporation poskytuje pre olympijské hry riešenia a služby mobility. Na olympijských a paralympijských hrách v Paríži 2024 sa to posunie ešte o krok ďalej: Toyota Motor Europe a Toyota Material Handling Europe dodajú riešenia pre bezpečný, udržateľný a inteligentný pohyb tovaru a osôb v rámci konceptu Beyond Zero.

„Hoci v rámci skupiny Toyota pôsobíme v inom biznise, malo pre nás zmysel spolupracovať, aby sme mohli do Paríža priniesť tie najvýkonnejšie a najkompletnejšie možné riešenia,“ povedal Ernesto Domínguez, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Toyota Material Handling Europe. „Zdieľame inovatívneho ducha, súbor hodnôt a odhodlanie nášho zakladateľa vytvárať pozitívne zážitky súvisiace s dopravou – a zdieľame tiež zmysel pre česť a privilégium podieľať sa na inšpiratívnych podujatiach v Paríži 2024.

„Zároveň prispievame k jednej z naliehavých výziev spoločnosti: k dosiahnutiu klimaticky neutrálnej mobility, ktorá spĺňa všetky naše potreby, ako pre ľudí tak aj pre tovar. Úspešnou spoluprácou môžeme dosiahnuť oveľa viac ako samostatnou prácou."

Posun smerom k roku 2024 sa už začal

Toyota Motor Europe a Toyota Material Handling Europe sa už zúčastnili na spoločnom podujatí: Beyond Zero City, výstave v Národnom múzeu vedy a techniky v Štokholme, ktorej hlavným sponzorom je Toyota.

Zero City ukazuje, ako budú vyzerať mestské priestory bez áut na fosílne palivá, s udržateľnou a pohodlnou verejnou dopravou, a kde vďaka digitalizácii a elektrifikácii bude mobilita bezpečnejšia, čistejšia a stimulujúca. Okrem prezentácie mestskej transformácie skúma aj premenu Toyoty z výrobcu vozidiel na modernú spoločnosť zaoberajúcu sa mobilitou; vystavené technológie od spoločnosti Toyota zahŕňajú autonómne elektrické vozidlá, paletové drony využívajúce umelú inteligenciu a roboty na pomoc znevýhodneným osobám.

Tom Schalenbourg, riaditeľ pre trvalo udržateľný rozvoj v spoločnosti Toyota Material Handling Europe, dodal: „V roku 2021 sme sa pripojili ku kampani OSN Race To Zero a zaviazali sme sa stanoviť vedecky podložené ciele, aby sa naše emisie dostali do súladu s cieľom 1,5 °C, stanoveným v Parížskej dohode. Do roku 2031 je naším cieľom, aby všetky naše budovy a flotily dodávok a áut prešli na 100 % obnoviteľnú energiu, ako aj zníženie emisií v celom našom hodnotovom reťazci o 55 % v súlade s balíkom EÚ Fit for 55.“

„Paríž 2024 sa tiež pripojil ku kampani OSN Race to Zero a jeho cieľom je znížiť emisie o 50 % v porovnaní s predchádzajúcimi hrami. Ak ich dokážeme podporiť pri dosahovaní tohto cieľa, bude to prínosom pre nás oboch.”

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Vymazať všetko