Toyota Logiconomi

Konferencia o logistike Toyota Logiconomi: Spolupráca pre budúcnosť.

Dňa 31. januára 2018 spoločnosť Toyota Material Handling Europe usporiadala prvú konvenciu Logiconomi v Mjölby vo Švédsku. Spojením vrcholových manažérov z popredných európskych firiem spolupracujú na budúcich požiadavkách na logistiku v rýchlo sa meniacom svete.

Logiconomi

"Uznávame, že musíme byť otvorení a agilní, pokiaľ ide o budúce trendy v logistických technológiách, a spolupráca s odberateľmi a podobne zmýšľajúcimi dodávateľmi je pre dosiahnutie tohto cieľa zásadná. Je to pre nás prebiehajúci proces - nazývame to Logiconomi," vysvetľuje Matthias Fischer, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Toyota Material Handling Europe. Prvý konvencia Logiconomi sa uskutočnila 31. januára 2018 v Mjölby vo Švédsku v sídle a továrni spoločnosti. Akcia sa spojila s poprednými odborníkmi z oblasti logistiky zo všetkých odvetví výroby, veľkoobchodnej a maloobchodnej distribúcie v šestnástich európskych krajinách.

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Toyota Logiconomi

Spolupráca

"Spolupráca je zásadná," pokračoval Fischer, "a uznávame potrebu získavať cenné vstupy a spätnú väzbu od našich zákazníkov čo najskôr v procese vývoja. Tak to bolo už v prípade Europalety, ktorú sme vyvinuli v spolupráci so švédskymi železnicami už v štyridsiatych rokoch minulého storočia . Išlo o vhodný príklad skorej spolupráce na odstránenie zbytočného priestoru v železničných a cestných kontajneroch. Samozrejme, dnešná technická revolúcia vyžaduje, aby sme prijali oveľa viac príležitostí a úloh. "

Kľúčové poznatky

Konvencie obsahovala kľúčové poznámky od hosťujúcich prednášajúcich, vrátane hosťa Dr. Patricka Dixona, Vedúceho futuristov, ktorý hovoril o tom, ako rýchlo sa menia očakávania ľudí. Randall van Poelvoorde poskytol pohľad na rýchlo sa meniaci svet robotiky a umelej inteligencie a Prezident spoločnosti Volvo Venture Capital Per Adamsson vysvetlil, ako spolupráca a technické partnerstvo pomohli rozvíjať využitie telematiky spoločnosti Volvo v cestných automobiloch.

Logiconomi Toyota

Logistika budúcnosti

Táto udalosť poskytla príležitosť pozrieť sa na najnovší vývoj spoločnosti Toyota Material Handling Europe v oblasti automatizácie, vrátane koncepcií robotiky od sesterskej spoločnosti Vanderlande; scenáre budúceho spracovanie založené na umelej inteligencii - známe ako "ad interim Team Logistics", rovnako ako sústredenie na energiu vrátane najnovších technológií líthium-ionových batérií. Telematika bola ďalšia kľúčová oblasť založená na poprednú pozíciu na trhu spoločnosti Toyota, teraz s viac ako 50 000 inteligentnými vozíkmi v prevádzke a technológií novej generácie.

Štíhla logistika

Ďalším jedinečným aspektom konvencie bola možnosť vidieť, ako sa automatizácia teraz postupne zavádza do vlastných výrobných závodov spoločnosti Toyota, a ďalej zvyšujú efektivitu výrobného systému Toyota - ktorý je základom programu spoločnosti Lean Logistics. "Máme silnú reputáciu pre štíhle myslenie," pokračuje Fischer, "a chceme neustále zlepšovať náš prístup so zameraním na znižovanie odpadov, prevenciu úrazov a zvyšovanie produktivity. Táto udalosť nám pomohla zdieľať naše nápady, získať cennú spätnú väzbu a podeliť sa o naše štíhle myslenie so zákazníkmi."

Technológia budúcnosti

Technológia budúcnosti

Inteligentná logistika a Logiconomi ponúkajú riešenie pre súčasnosť aj víziu pre budúcnosť.

Prečítať viac >

Náš prístup Logiconomi

Náš prístup Logiconomi

Predvídateľný prístup k rozvoju efektívnych, ekonomických logistických procesov, zahŕňajúce štíhle postupy, inovácie a spoluprácu.

Prečítať viac >

Picture of text on whiteboard

Filozofia Toyota Way

Naším cieľom je zabezpečiť maximálnu efektivitu vašej manipulácie s materiálom. Preto uplatňujeme súbor hodnôt nazývaný Toyota Way. 

Prečítať viac >

Výrobný systém Toyota TPS

V našich výrobných zývodoch aplikujeme metódu štíhlej výroby a uplatňujeme tzv. pull systém, čo znamená, že vyrábame len to, čo si vy objednáte.

Prečítajte si viac >

Vymazať všetko