Spoznajte vysokozdvižné vozíky od Toyota Material Handling (2. časť)

Využitie vysokozdvižných vozíkov je veľmi široké. Ich špecifiká a výhody závisia od konkrétneho modelu. V našom sortimente nájdete viacero druhov vysokozdvižných vozíkov, ktoré vám predstavíme v dvojdielnej sérii článkov.

Nezabudnite si prečítať o prvej pätici našich vysokozdvižných vozíkov, ktorým sme sa venovali v prvej časti[1]  tejto série.

Elektrické čelné vysokozdvižné vozíky

Čelné vysokozdvižné vozíky s elektrickým pohonom z nášho bohatého sortimentu vozíkov majú v závislosti od konkrétneho modelu tieto špecifiká: 

  • Výkon: 24 až 80 V
  • Nosnosť: 750 až 8 000 kg
  • Výška zdvihu: 4 700 mm až 7 500 mm 

Čo sa týka vlastností vozíkov zo série Traigo, modely s označením 24 sú mimoriadne kompaktné a navrhnuté tak, aby vodičovi poskytli jednoduchú obsluhu aj v stiesnenom priestore. 

Aj napriek svojej kompaktnosti si vozíky zachovávajú silný výkon a využijete ich v závodoch, dielňach alebo skladoch.

Čelné vysokozdvižné vozíky so spaľovacím motorom

Čelné vysokozdvižné vozíky Tonero so spaľovacím motorom majú tieto technické parametre: 

  • Nosnosť: 1 300 až 8 000 kg
  • Výška zdvihu: 4 700 až 7 000 mm
  • Typ pohonu: Diesel Engine alebo LPG Engine 

Hlavnou výhodou tohto typu vozíkov je ich univerzálnosť. Využijete ich prakticky pri všetkých aplikáciách s ohľadom na maximálnu nosnosť. Poskytujú stabilitu a dobrú viditeľnosť vďaka širokej variácii kabín. Všetky motory vyrábame v našich závodoch, čo znamená, že sú maximálne prispôsobené vozíkom, vďaka čomu majú maximalizovaný výkon.

Ťahače

Ťahače, alebo ťažné vozíky, zo série Tracto, vyrábame v troch verziách s ohľadom na manipuláciu – vybrať si môžete chodiacu, stojacu alebo sediacu obsluhu. Ich nosnosť sa pohybuje v rozmedzí od 750 až do 8 000 kg. To znamená, že ich viete využiť naprieč rôznymi prevádzkami. 

Hoci sú tieto vozíky veľmi kompaktné, sú stále dostatočne výkonné. Sú vhodné na prepravu na dlhé vzdialenosti, vychystávanie objednávok alebo špecializované prepravy pri štíhlej výrobe. Ďalším plusom z hľadiska obsluhy je možnosť jazdy v súprave alebo voľná manipulácia s prívesnými vozíkmi.

VNA vozíky

Pri vozíkoch Vector do veľmi úzkych uličiek, alebo VNA vozíkoch, si môžete vyberať z týchto technických špecifikácií: 

  • Nosnosť: 750 – 1 500 kg
  • Výška zdvihu: 6 700 – 16 800 mm

Sú primárne určené do prevádzok so strednou až vysokou intenzitou operácií. Ich najväčšou výhodou je štíhla vysoká konštrukcia. Vďaka nej môžete efektívne obsluhovať aj sklady s horšími priestorovými podmienkami.

Hľadáte špeciálny vozík?

Nevybrali ste si vysokozdvižný vozík z aktuálnej ponuky? Radi sa prispôsobíme vašim potrebám. V prípade, že hľadáte neštandardné riešenia, vieme vám ich vytvoriť na mieru. Prečítajte viac o špeciálnej ponuke našich vozíkov.

Vymazať všetko