Čelný elektrický vysokozdvižný vozík

Ručne vedený elektrický vysokozdvižný vozík má viaceré parametre, ktoré je potrebné zohľadňovať pri kúpe. Ktoré to sú? Prečítajte si v článku.

Čelný elektrický vysokozdvižný vozík je základom nášho sortimentu Toyota. Výber vhodného vozíka do vášho skladu ovplyvňuje celá rada atribútov, ako napríklad napätie, nosnosť, výška zdvihu alebo veľkosť kolies.

Aby ste však mali všetky potrebné informácie o tomto type VZV pokope, pripravili sme si pre vás prehľadného sprievodcu, v ktorom nájdete vysvetlené všetky špecifiká a detaily, ktoré by ste mali poznať.

Pre potreby nášho článku sme elektrické VZV zo série Toyota Traigo rozdelili do tried podľa prislúchajúceho napätia.

Systém aktívnej stability (SAS)

Užitočnou informáciou na úvod je, že všetky nižšie vymenované skupiny vozíkov disponujú jedinečným systémom aktívnej stability (System of Active Stability). Táto funkcia od Toyoty sa stará o dynamickú stabilitu vozíka. Jej cieľom je poskytovať maximálnu bezpečnosť a produktivitu vo svojej triede.

Elektrické vysokozdvižné vozíky s napätím 24 V

  • Maximálna nosnosť: 1,5 t
  • Maximálna výška zdvihu: 6,5 m

Kompaktné modely Toyota Traigo 24 sú 3-kolesové vozíky vhodné do ľahkých až stredne náročných podmienok. Vďaka ich rozmerom dokážu manévrovať v stiesnených priestoroch, a preto sú dobrou voľbou napríklad na stohovanie v úzkych uličkách. K dispozícii sú aj rôzne typy kabín pre vonkajšie aj vnútorné použitie. Séria je dostupná aj s batériami typu Li-Ion.

Elektrické vysokozdvižné vozíky s napätím 48 V

  • Maximálna nosnosť: 2 t
  • Maximálna výška zdvihu: 7,5 m

Modely Toyota Traigo 48 s 3 kolesami vynikajú vysokou pohyblivosťou, 4-kolesové varianty sú zas vhodné pre nerovné povrchy, keďže poskytujú zvýšenú stabilitu. Využijete ich nielen v interiéri, ale aj exteriéri a vďaka možnosti plných obručí kolies sa nestratia ani v úzkych priestoroch. Navyše, dostupné Li-Ion batérie zvyšujú energetickú účinnosť.

Elektrické vysokozdvižné vozíky s napätím 80 V

  • Maximálna nosnosť: 5 t
  • Maximálna výška zdvihu: 6 m

Všestranné modely Toyota Traigo 80 sú vhodné do akéhokoľvek priestoru, kde sa vyžaduje manipulácia s ťažkými bremenami. V sortimente nechýbajú ani kompaktné modely do stiesnených priestorov.

Vysokotonážne elektrické vysokozdvižné vozíky

  • Maximálna nosnosť: 8 t
  • Maximálna výška zdvihu: 7 m

Ako z prívlastku vyplýva, tak posledný model elektrického vysokozdvižného vozíka Toyota Traigo 80 je prispôsobený na veľmi náročné aplikácie. Rad vozíkov poskytuje najrýchlejší pojazd a zdvih vo svojej triede a takisto maximálnu účinnosť, napríklad pri manipulácii s paletami.

Ostatné elektrické vozíky

Okrem vyššie vymenovaných elektrických vysokozdvižných vozíkov máme v ponuke takisto elektrické paletové vozíky alebo stohovacie vozíky. V prípade otázok alebo záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Vymazať všetko