Séria E vozíkov BT Reflex dosiahla vrchol v oblasti dizajnu udelením zlatého hodnotenia od poroty German Design Award 2022

Špičkový model vysokozdvižného vozíka BT Reflex zo série E od spoločnosti Toyota Material Handling získal ocenenie German Design Award 2022 (Nemecká cena za dizajn 2022). Koncept jeho výnimočnej konštrukcie získal najvyššie skóre a získal zlato.

„Sme nadšení, že sme získali takéto prestížne ocenenie, cena je odmenou pre náš tvrdo pracujúci a kreatívny tím v spoločnosti Toyota, ktorý ponúka jediný retrak s kabínou s náklonom na svete. Sme hrdí na to, že môžeme pokračovať v tradícii spoločnosti Toyota ako lídra v inováciách v oblasti logistického dizajnu,“ hovorí Magnus Oliveira Andersson, vedúci oddelenia dizajnu v spoločnosti Toyota Material Handling Europe. 

Osvedčená inovácia  

German Design Awards  je medzinárodné ocenenie, ktoré udeľuje German Design Council (Nemecká rada pre dizajn), aby tak ocenila jedinečné dizajnové trendy. V kategórií „Vynikajúci dizajn výrobku“ udelila vážená medzinárodná odborná porota zlatú medailu vozíku BT Reflex zo série E. Nie je to prvýkrát, čo retrak od spoločnosti Toyota získal špeciálne uznanie v oblasti dizajnu. Predchádzajúce modely O a R rovnako získali toto ocenenie už v rokoch 2017 a 2018. Okrem toho predchádzajúca séria E s jedinečnou kabínou s náklonm vyhrala aj ocenenie Red Dot „Best of the Best Award“ v roku 2018 (Červená bodka „Cena pre najlepších z najlepších“)

Toyota je vo svojom odbore už roky svetovým lídrom v oblasti inovácií. S novou sériou vozíkov BT Reflex stanovila nový štandard pre bezpečnosť, ergonómiu a energetickú účinnosť. BT Reflex zo série E je jediným retrakom na svete s výklopnou kabínou. Je navrhnutá tak, aby znižovala namáhanie vodiča pri opakovaných výškových úkonoch. Nový model definuje nové pravidlá prostredníctvom osvedčených inovácií vrátane úplne novej farebnej dotykovej obrazovky, ktorá sa ovláda intuitívne a je vždy na dosah. Vynikajúca ergonómia a umiestnenie vodiča v centre celej konštrukcie je pre konštrukčný tím Toyota vždy prioritou.  

Kombinácia kvality a užívateľského výkonu  

Porota Nemeckej ceny za kvalitu uvádza: „Retrak BT Reflex zo série E, navrhnutý pre prácu v skladoch s vysokými stropmi, udivuje vynikajúcim celkovým konceptom dizajnu v dizajnovom jazyku, ktorý bol dotiahnutý do úplne posledného detailu. Dizajn zároveň kombinuje kvalitu s užívateľským výkonom a zdôrazňuje bezpečnosť a prevádzkový koncept. Použiteľnosť výrobku a dynamika sú v tomto výrobku pôsobivo skombinované.“

Všetky ocenené výrobky budú verejnosti prezentované na výstave Nemeckej ceny za kvalitu 2022, ktorá sa uskutoční v Múzeu úžitkového umenia vo Frankfurte od 11. do 27 februára 2022.

Teraz má verejnosť príležitosť vybrať si svojho favorita spomedzi všetkých ocenených výrobkov. Po zaregistrovaní môže každý hlasovať do 28. januára 2022. Výrobkom s najväčším počtom hlasov bude vo februári 2022 udelená cena verejnosti Public Choice Award.  

Prečítajte si viac o Toyota BT Reflex E-séria na stránkach German Award a hlasujte!

Prečítajte si viac o našom modelovom rade retrakov

Kontakt pre médiá

Toyota Material Handling Europe
Akiko Elmwall, PR Manager
+46 (0)142 8 6259, M: +46 (0)72 701 1577

Kontaktujte nás >

Vymazať všetko