Dva nové modely v zdokonalenom rade VNA od Toyoty

Spoločnosť Toyota Material Handling Europe uviedla na trh dva nové modely vozíkov do veľmi úzkych uličiek (Very Narrow Aisle – VNA): najnovšie modely radu VCE rozšírili sortiment a ponúkajú štandardne vysokú kvalitu a výkon, ktorý vyhovie potrebám každej prevádzky. Okrem toho prichádza zdokonalený model Toyota BT Vector VCE150A s vylepšeným ergonomickým priestorom pre obsluhu vrátane intuitívneho ovládania a interaktívnej farebnej dotykovej obrazovky. Tento rad VNA možno jednoducho pripojiť k systému I_Site od spoločnosti Toyota.

Maximalizácia hustoty paliet

Koncept pokročilých VNA vozíkov spoločnosti Toyota, založený na modeloch Toyota BT Vector série A, s jedinečnými funkciami na úsporu miesta a zvýšenie produktivity, sa teraz rozširuje o dva nové modely. Predstavujeme 2 modely s nízkou tonážou, Toyota BT Vector VCE100A a VCE120A, pričom kabína vodiča modelu VCE150A bola vylepšená.

Charakteristické pre sortiment výrobkov Toyota Material Handling je zameranie najmä na kvalitu, produktivitu a bezpečnosť. Zákazníci si môžu vybrať vozík do veľmi úzkych uličiek, ktorý vyhovuje ich prevádzke: širšiu alebo užšiu verziu s pevným alebo kĺbovým podvozkom.

Vozíky vybavené kĺbovým riadením dosiahnu na viac paletových miest a vykazujú vynikajúcu manévrovateľnosť. Štvorkolesový podvozok s opornými kolesami Quadset poskytuje vozíku optimalizovanú stabilitu a obsluhe plynulejšiu jazdu. Výkonné dvojité pohonné jednotky a nízka hmotnosť vozíka skracujú čas cyklu.

Vylepšená ergonómia vodiča pre intuitívny zážitok z jazdy

Neustále zlepšovanie, alebo kaizen, je jedným zo základných princípov výrobného systému Toyota. Pre lepší zážitok z jazdy bola v modeli Toyota BT Vector VCE150A optimalizovaná kabína vodiča, t. j. ovládacie prvky, sedadlo vodiča a podlaha. Vďaka úplne novým ovládacím prvkom s farebným dotykovým displejom je riadenie vozíkov oveľa príjemnejšie. Obsluha má dôležité informácie a programovateľné funkcie ľahko dostupné na prvý pohľad, čo zvyšuje úroveň výkonu. Integrovaná predprevádzková kontrola a inteligentný prístup umožňujú jednoduché a bezpečné spustenie. Zhromažďujú sa informácie na základe situácie, ktoré zvyšujú produktivitu a zaručujú bezpečnú prevádzku.

Kompaktnejšia kabína vodiča umožňuje obsluhe ľahko nastupovať a vystupovať z vozíka a v prípade potreby pracovať vo vzpriamenej polohe, čo zvyšuje ich produktivitu. Práca vo vzpriamenej polohe tiež znamená, že obsluha je menej náchylná na bolesti chrbta.

Bezpečnostný prvok VNA: najmodernejšia technológia, ktorá chráni vodičov a ich okolie

Najmä pri práci vo veľkých výškach má vodič obmedzený výhľad na zem pod sebou. Systém osobnej ochrany (PPS) pomocou dvoch bezpečnostných skenerov spomalí vozík pred úplným zastavením, keď na ceste nájde prekážku, a prevezme tak riadenie za vodiča. Toyota BT Vector VCE150A/125ASF je tiež vybavený aktívnym systémovým skenerom.

Snímače na vozíku komunikujú s RFID (rádio-frekvenčná identifikácia) tagmi rozmiestnenými pozdĺž uličky. Vozík tak inteligentne pozná svoju presnú polohu v uličke a vie, ktorým prekážkam (nízky strop, postrekovače, ventilačná šachta alebo zlý stav podlahy) sa má vyhnúť.  Obmedzenia rýchlosti alebo pohybu vidlíc možno nastaviť alebo resetovať podľa potrieb prevádzky, aby boli pohyb vpred alebo cúvanie pozdĺž uličky oveľa bezpečnejšie.

VNA vozíky od spoločnosti Toyota sú naďalej špičkou vo svojej triede

Vozíky do veľmi úzkych uličiek (VNA) sú navrhnuté špeciálne na použitie v skladoch a distribučných priestoroch s vysokou hustotou. Vysoká hustota znamená, že jednoducho zúžením priestoru uličky možno uskladniť viac. Otvorenie väčšieho priestoru pre produktívne skladovanie je len jednou z výhod, ktoré nákladné VNA vozíky ponúkajú.

Vynikajúca stabilita a manévrovateľnosť pomáhajú maximalizovať skladovací priestor, pretože vďaka kĺbovému rámu je konštrukcia tohto radu ideálna na prácu vo veľmi úzkych uličkách.

Kombinácia bezpečnosti a efektívnosti – regeneratívne brzdenie, lítium-iónové batérie, pokročilý zdvíhací systém (pri VCE150A) – zabezpečuje špičkové riadenie energie v danej triede. 

Po pridaní 2 nových modelov s nízkou tonážou teraz rad VNA vozíkov značky Toyota poskytuje nosnosť od 1 do 1,5 tony a výšku zdvihu až do 16,8 metra. 

 

Preskúmajte náš VNA rad>

Vymazať všetko