Predstavujeme inovatívne koncepty v oblasti dizajnu na Milan Design Week 2024

Toyota Material Handling Europe predstavuje inovatívne koncepty v oblasti dizajnu na Milan Design Week 2024

Výrobca manipulačnej techniky sa opäť usádza v najobľúbenejšej dizajnovej štvrti Milána, Zona Tortona: tentoraz na ulici Via Tortona 12 (vnútorné nádvorie). V troch výstavných miestnostiach predvádza niektoré zo svojich prvotriednych strojov, diskutuje o zákutiach priemyselného dizajnu, kde Toyota sústredí svoju pozornosť na používateľa svojich výrobkov. Forma a funkčnosť sú rovnako dôležité a spájajú sa, aby vznikli výrobky, ktoré ľudia radi používajú. Vystavená je aj súťaž Toyota Logistic Design Competition organizovaná v spolupráci s Toyota Motor Europe, Toyota Europe Design Development (ED²), KINTO Europe a Toyota Material Handling Design Center, ktorej vybraní víťazi budú vyhlásení v Paríži na Olympijských a Paralympijských hrách 2024.

Hlavné mesto dizajnu

V Miláne sa koná 62. ročník každoročného veľtrhu Salone del Mobile, známeho aj ako Milan Design Week. Veľtrh na tému Akým smerom sa vyvíja dizajn/Materia Natura vyzdvihuje evolúciu a inováciu ako kľúčové koncepty a poskytuje kompas pre globálny dizajnérsky priemysel. Každoročne sa koná v Miláne a už viac ako päť desaťročí je významnou udalosťou dizajnérskeho priemyslu. Popri ňom sa po celom meste koná formálnejšia výstava Fuorisalone (v preklade „mimo týždňa dizajnu“) so širokou škálou vzájomne prepojených podujatí.

Toyota Material Handling v dizajnérskej štvrti Tortona predstaví svet manipulačnej techniky z minulosti, súčasnosti a budúcnosti vo forme konceptov, ktoré musíte vidieť, cez pop-up podujatia až po rozhovory a výstavy. Na ploche troch miestností sa nachádza množstvo zaujímavých bodov. Napríklad príbeh prevratnej europalety a legendárneho ručného paletovacieho vozíka, ktorý spôsobil revolúciu v logistike. Priekopníci, ktorí stáli za prvotnými nápadmi, pracovali pre spoločnosť, ktorá sa nakoniec stala súčasťou dnešnej Toyota Material Handling Europe. Spoločnosť 76 Industrial Graphics sa zúčastní na prednáške, na ktorej sa bude diskutovať o ich spoločnom návrhu a príbehu vytvorenom v spolupráci s Toyotou.

Spolupráca v oblasti dizajnu

Veľkým zdrojom inšpirácie na riešenie nových výziev – či už environmentálnych, alebo iných – je súťaž Toyota Logistic Design Competition (TLDC). Výzva na rok 2024 s názvom Every little bit counts (Každý kúsok sa počíta) vyvolala veľký záujem a prihlásilo sa do nej veľké množstvo kvalitných návrhov.

Výzvou pre študentov dizajnu bolo nahliadnuť do budúcnosti a predstaviť si udržateľný dizajn na najbližších 20 rokov: ako prekonať výzvy, ktorým v súčasnosti čelí logistika a dodávateľský reťazec, a aké trendy podľa nich zmenia hlavné črty mobility v celej spoločnosti.

V niektorých príspevkoch ide predovšetkým o zábavné nápady, zatiaľ čo iné idú hlboko do sociálnej problematiky. „Návštevníci budú mať čo objavovať. O súťaž prejavilo záujem 952 ľudí z viac ako 50 krajín. 160 z nich predložilo svoj dizajnový koncept a mnohé z nich boli veľmi kvalitné,“ hrdo vysvetľuje Magnus Oliveira Andersson, vedúci oddelenia dizajnu spoločnosti Toyota Material Handling Europe. „Porota si teda musela poriadne lámať hlavu, kým vybrala 10 finalistov v troch kategóriách: v oblasti používateľského rozhrania, dizajnu dopravy a výrobkov a dizajnu obchodných inovácií.“

Súťaž prebieha už desať rokov a z malej lokálnej švédskej iniciatívy sa stala celosvetová súťaž, ktorá inšpiruje budúcich dychtivých dizajnérov na celom svete. Rozsiahla spolupráca s vysokými školami, študentmi a partnermi v oblasti dizajnu je nevyhnutná pre ďalší rast spoločnosti a pre pochopenie toho, čo svet a jeho zákazníci potrebujú. Koneční víťazi budú vyhlásení na olympijských a paralympijských hrách v Paríži už toto leto.

Redizajn

Toyota Material Handling chce byť súčasťou riešenia akéhokoľvek problému prostredníctvom vedomého dizajnu – prehodnotenia materiálov, výrobkov a služieb. Ústredným bodom sú tri ručné paletové vozíky, ktoré nie sú navrhnuté tradičným spôsobom a každý z nich rozpráva svoj vlastný príbeh. S malým zásahom umelej inteligencie pomohla spoločnosť 3D Metal Srl vizualizovať prototyp vyrobený z 3D tlačeného hliníka a nylonovo-uhlíkových vlákien, ktorý predstavuje novú hranicu v priemyselnom dizajne. Odstránením všetkých prebytočných materiálov vznikol ďalší elegantný model, ktorý možno nakonfigurovať úplne bez elektrickej energie. Klasickejší ručný paletový vozík predstavuje budúcnosť v tom, že ide o priemyselný štandard, ktorý prešiel kompletnou modernizáciou. Stručne povedané, inovácia dodávateľského reťazca od začiatku do konca s cieľom vytvoriť efektívny a odolný dizajn prostredníctvom modernej spolupráce.

To je to, o čo spoločnosti Toyota Material Handling ide: pomáhať podnikom zdvíhať výrobky, premiestňovať tovar, presúvať veci. Logistika je jej hlavnou činnosťou, ponúka kompletné riešenia budúcnosti na podporu logistických operácií, ručí za dokonalosť služieb a prvotriednu kvalitu dizajnu. Pozdvihuje logistiku na vyššiu úroveň a zvyšuje mobilitu. Toyota vyrazila do ulíc Milána od 16. do 21. apríla 2024 na najväčšie svetové podujatie v oblasti dizajnu, ktoré ovládne toto talianske mesto.

Strategic Marketing Manager

Lieselotte Everaerts

Toyota Material Handling Europe
lieselotte.everaerts@toyota-industries.eu
Tel: +32 3 302 3245
M: +32 498 69 73 92

Vymazať všetko